Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetem a nevemre az...

Hogyan vehetem a nevemre az 5eves gyerekemet?

Figyelt kérdés

Az anyjuk férjezett volt amikor születtek és az ő nevez kapták. Eddig nem akarta hogy a nevemre vegyem őket. Most engedi

Mi lenne a folyamat?



2018. márc. 5. 22:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%

"Nos amikor együtt voltam az említett hölggyel, egyedül volt. Terhes lett nem szolt csak mikor késő volt. " - Kérdező, először is, az ilyen nőt hatalmas, egyenlítőnyi ívben elkerülném...

Ami a gyerekeket illeti, a nőnek (a gyámügy hozzájárulásával, neki kell) pert kell indítani apasági vélelem megdöntése tárgyában. Ha ez megvan, és az apaság újra nyitottá vélt, teszel egy teljes jogú apasági elismerőt, és kész. (lehet, hogy a családnév megváltozását ilyenkor már külön kell intézni, azt ott megmondják)

2018. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a "nevére veszi"-t meg már el kellene felejteni, a Kérdezővel az élen, ilyen a jogban NINCS, az apaság és a családnév nem függ össze, még házasságban se, a családnévről a két szülő közösen dönt mindig, illetve nyilván a gyerek is, ha már megfelelő korú.
2018. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Ha a szülő újraházasodik, az árvaságit akkor is utalják"


A kérdező nem nősülni akar, hanem a gyereket sajátjának elismerni. És amint ez megtörténik, a gyerek nem lesz árva.

2018. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%

"Ezt a "nevére veszi"-t meg már el kellene felejteni"


végre már... azt hittem, egyedül küzdök ez ellen a pongyola szóhasználat ellen, amikor sokszor az se derül ki, mit akarnak vele...

2018. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Csak azt szeretném hogy az én nevemet kapják.
2018. márc. 6. 18:54
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
#25, ilyen felállásban abszolút nem értelek, az ember általában azért akar jogilag is apa lenni, hogy járjanak neki az ezzel járó jogok és kötelességek... de ha neked csak a név számít, azt lehet, hogy el lehet intézni egy szimpla névváltoztatással is, amihez te egyébként abszolút nem is kellesz... [link]
2018. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Nyilván a jogok is fontosak!
2018. márc. 6. 22:12
 28/28 anonim ***** válasza:
84%

Szóval már nem is vagytok együtt. Akkor se értem, hogy az ex mért nem kapálózott az ellen, hogy két csemete kerül a nevére, mikor köze nincs hozzájuk.

De téged se értelek, csak önzőségből akarod a nevedre venni őket, mert neked fontos, hogy tovább éljen a név...az csak egy név, te tudod, hogy a tieid, nem kell senkinek bizonygatnod.

Azok a szerencsétlenek kezdettől fogva úgy tudják, hogy őket "Kiss"-nek hívják és most te bekavarsz nekik, mert neked fontos, hogy "Nagy" legyen a családnevük

Nem a gyerekekért teszed és nem az exedért, csak magadért.

2018. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!