Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetem a nevemre az...

Hogyan vehetem a nevemre az 5eves gyerekemet?

Figyelt kérdés

Az anyjuk férjezett volt amikor születtek és az ő nevez kapták. Eddig nem akarta hogy a nevemre vegyem őket. Most engedi

Mi lenne a folyamat?



2018. márc. 5. 22:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
Az is gyanús hogy egyből a nevedre akarja irattatni őket ahelyett hogy azzal kezdené hogy ismerkedjetek először és akkor majd meglátod hogy a gyerekek hogy viszonyúlnak hozzád.
2018. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Tartom a kapcsolatot a gyerekekkel velük is éltem egy ideig. Pénzt adok minden hónapban es vásárolok nekik ami kell.
2018. márc. 5. 23:54
 13/28 anonim ***** válasza:
14%
Ha a férj meghalt, sehogyan, ugyanis az ö belegyezése is kell a bíróság elött... vagy dupla utat jártok ki.
2018. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Valami megoldás csak van. Hiszen én vagyok az apa.
2018. márc. 6. 08:10
 15/28 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

"Aha,pénz kell neki szerintem csak"


Az anya árvaellátást kap a gyerekek után, amit elveszít, ha a kérdező "nevére" kerülnek a gyerekek.

2018. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos a most engedi dologra annyira ne alapozzál,pláne ha megtudja,hogy ez nem lesz egyszerű és igazából macerás lesz (nem neked,hanem neki),szóval ha nem eléggé elszánt akkor már az elején fel fogja adni miután megtudja,hogy mennyi macera és idő.

Keress rá arra,hogy az apaság vélelmének megdöntése

2018. márc. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
41%
Apaság megállapítása iránti pert tudsz indítani. A gyerekek lesznek az alperesek.
2018. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
21%

Az anya árvaellátást kap a gyerekek után - 15- ös, az ANYA SEMMIT nem kap a gyerekek után!


Az árvaságit a GYEREK kapja, amit NEM veszít el, mert az NEKi jár alanyi jogon.

2018. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
23%

18-as vagyok, megmagyarázom.


A gyerek után ítélik meg, a gyereknek, ami érthető módon amíg nincs saját számlája, anyának-apának megy.


Ha a szülő újraházasodik, az árvaságit akkor is utalják, mert a GYEREK attól még félárva, és a mostohaanyja-apja pénzéhez neki semmi köze.


Az anya özvegyi nyugdíjat kap, meg emelt családi pótlékot, amit valóban elveszít, ha újraházasodik.

2018. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%
Hogy lenne árva hogy ha mind két biológiai szülője él? Főleg hogy ha a nevére veszi akkor már nem fogja kapnim
2018. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!