Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy biciklivel járjak iskolába? 15/l

Figyelt kérdés

(Tavasszal,nyáron)

Nem akarnak belemenni, mert hogy sok a hülye autós, kamionos és elütnek. Mert arrafelé alig van járda. De én nagyon szeretek kerékpározni és ezt az időszakot vártam nagyon, hogy suliba is igy menjek.

Mondtam nekik, hogy nem kéne bérlet

Meglenne a napi sportom,mozgásom.

Jobban oda tudnék koncentálni mindenre.

Örömmel mennék suliba.

Odaadom az összes zsebpénzem.

De nem... aghh! Pedig annyira szeretnéék!!!:(



2018. márc. 8. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Áá, felejtsd is el! Igaza van a szüleidnek.
2018. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Nagy kérdés, milyen útvonalon lenne ez a közlekedés... Amúgy első hallásra én is veszélyesnek érzem, ha nincs kerékpárút.
2018. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 DuplaKV ***** válasza:
96%

Kezdjük azzal, hogy nem ártana egy alapvető KRESZ tudás, mielőtt kerékpárra szállnál. Ugyanis ha a járdán biciklizel, akkor bizony a rendőr meg fog büntetni. Bizonyos kivételektől eltekintve (pl: alkalmatlan az út a kerékpáros közlekedésre, felfestett és kitáblázott gyalog- és kerékpárút van a járdán) TILOS a járdán kerékpározni, mivel a járda a gyalogosoké, a kerékpárosok az úttest jobb széléhez húzódva, illetve a kerékpárúton, vagy a biciklis sávban közlekedhetnek.

Amíg a minimum KRESZ ismereted (hol szabad, hol nem, elsőbbségadás, etc.) nincs meg, és nem ismered, és tudod magabiztosan használni a kerékpáros jelzéseket (pl.: irányjelzés), addig én sem engedném, hogy biciklivel menj iskolába.

2018. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Bicikli,otthon a magyarok 90 % vécére is autoval menne, két megállót se bir lesétálni már picsog,de cukros is elhizott is stb.. A sok bunkó meg senkit se tisztel se biciklist se gyalogost csak ő a kocsival létezik.. Otthon én se engedném..
2018. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Járdán nem kerékpározunk.

Ha forgalmas környéken éltek és nincs kerékpárút, érthető higy nem engedik

2018. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

“Mert arrafelé alig van járda”

A járdán pont semmi keresnivalód biciklivel. És amíg a ennyire nem ismered a KRESZ-t, addig ne használj járművet a közlekedéshez.

2018. márc. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
3. Miután az autósok sem használják a jelzéseiket, csak amikor kedvük van, miért pont egy 15 évestől várná el bárki is, hogy ő viszont használja? Álldogál a kereszteződésben az autós, mehet előre, jobbra, balra is. majd az álldogálás végén gondol egyet, kirakja jobbra az indexet és azonnal elindul. most erre mit lehet mondani? De én is vele egyszerre indultam, mert azt hittem, egyenesen megy tovább, így álldogálhatott az út közepén miattam kicsit.
2018. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

6. Az autósok sem ismerik a kreszt. Ők ráadásul lusták is, mert még tekerni, gyalogolni sem képesek, de szennyezni a levegőt azt igen. Azt a pár szabályt meg tudja jegyezni a kérdező, nem akkora dolog, hogy most erre cuppanjon rá minden válaszoló. Elsőre is megérti, hogy járdán nem biciklizünk, csak a sok lusta légszennyező mellett az út szélén.

Viszont ha az alapvető szabályokat tudod, akkor közlekedhetnél biciklivel is. Ha elütnek, akkor annak csúnya következménye lehet rájuk nézve, börtönbe is kerülhetnek.

2018. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Ezen a kresz dolgon szerintem is hülyeség vitatkozni...fú, de mennyi autós is van, aki nem ismeri a kreszt, rengeteg. A gáz az, hogy nekik még vizsgát is kellett tenniük, hogy legyen jogosítványuk, míg a kerékpárosoknak és a gyalogosoknak nem (bár szerintem nekik is lehetne valami ilyesmi, hogy mindenki tisztában legyen a közlekedési szabályokkal, de mindegy), tehát ezen el lehetne gondolkozni, hogy akkor kin mit lehet számonkérni...Az egy dolog, hogy néhányan még évek után sem veszik észre, hogy van irányjelző a kocsijukon és azt illene használni, hogy a többi közlekedő tudja, hogy mit is akar csinálni, de néha olyanok vannak, hogy csak pislogok...már többször volt, hogy szembe jöttek velem a körforgalomban vagy egyirányú utcában, csomóan úgy parkolnak, hogy egyszerre három helyet is elfoglalnak, csomóan új szabályokat alkotnak, mert hát a helyzet úgy hozta, hogy nekik most úgy kéne oda beállni vagy úgy kéne megelőzni stb. és akkor nekik igazuk van és még sorolhatnám...


Kérdező, szerintem erről még beszéljetek. Forgalmas utakon, ahol egymás-után suhannak el az autók és nincsen normálisan kialakított bicikli út vagy biciklis sáv, ott azért én se bicikliznék nagyon szívesen, mert nem érezném magam biztonságban. Viszont, ha biztonságosabb, van elég hely mindenkinek, nem olyan forgalmas az út, akkor szerintem ez egy tök jó ötlet. Egy-két alkalommal biciklizzetek el arra együtt és akkor megtapasztaljátok, hogy milyen és ha látják, hogy nincsen semmi gáz, tudsz normálisan közlekedni és vigyázni magadra stb., akkor úgy már szerintem elengednek.

2018. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
DuplaKV, érdekes én azt látom h kb mindenki a járdán megy ,, még itt faluban is.
2018. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!