Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy biciklivel járjak iskolába? 15/l

Figyelt kérdés

(Tavasszal,nyáron)

Nem akarnak belemenni, mert hogy sok a hülye autós, kamionos és elütnek. Mert arrafelé alig van járda. De én nagyon szeretek kerékpározni és ezt az időszakot vártam nagyon, hogy suliba is igy menjek.

Mondtam nekik, hogy nem kéne bérlet

Meglenne a napi sportom,mozgásom.

Jobban oda tudnék koncentálni mindenre.

Örömmel mennék suliba.

Odaadom az összes zsebpénzem.

De nem... aghh! Pedig annyira szeretnéék!!!:(



2018. márc. 8. 17:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

Pár éve van jogosítványom, és mióta látom autós szemszögből is a dolgokat, egy forgalmas főúton én se biztos hogy mernék biciklizni. Nem tudom hogy hol laksz vagy merre kell menned, de LEHET hogy jogos a szüleid aggodalma.


---


OFF:

Az igaz hogy sok autós nem tartja be maradéktalanul KRESz-t, de ez nem mentesíti fel a biciklistát, hogy neki se kelljen!


Sőt, őszintén szólva itt Budapesten több rossz tapasztalatom volt biciklistákkal... Olyan autó miatt még nem kerültem baleset közeli helyzetbe aki a saját pirosán áthajtott volna amíg nekem már másodpercek óta zöld van... Vagy aki a jobbkezes elsőbbséget be nem tartva akart volna nekem jönni...

Biciklisből viszont rengeteg ilyet láttam sajnos aki megy mint a hülye, nem érdekli se piros lámpa, se jobbkezes utca, és még a sávokat is olyan vakmerőséggel váltogatja mint a sztereotípiák szerint az újgazdag bmw-sek...


De akár az autós akár a biciklis a hibás, a biciklisnek fáj jobban ha ütköznek...

2018. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy. Engedély nélkül tedd. Ha valaki ennyire inkompetens.

De nem kéne ezt napi sportnak venni.

Minuszban is könnyű megoldani a biciklizést.

2018. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy más szabálytalankodik, nem használja az x jelzést, még nem ok arra, hogy másnak ez felmentvény legyen. Tudjátok, attól mert más a kútba ugrik....


Kérdező, ha van biztos KRESZ tudásod (amit abból gyanítok, hogy nincs, hogy járdázni akarsz),akkor engedném, de akkor is, lehetőleg alternatív útvonalon,hogy ne a kamionok között kelljen menned.

2018. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
20%

(amit abból gyanítok, hogy nincs, hogy járdázni akarsz)

hát ennyi erővel a felnőttek 90%-a rosszul tudja a kreszt.

2018. márc. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rosszul.

Mivel a bicikli emberi erővel hajtott JÁRMŰ, mint olyan, 12 év felett semmi keresnivalója a jardán. Attól mert sokan járdáznak, az még nem szabályos.

2018. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha van a környéketeken valami elérhető kerékpárosklub, biciklizős baráti társaság, ilyesmi, először talán velük menjél kirándulgatni, bringatúrára, ilyesmi. Tapasztalt bringások társaságában nagyobb biztonságban vagy, tőlük megtanulhatod a szabályokat stb. Ha már egy kicsit gyakorlottabb vagy, kérdezd meg újra a szüleidet! Ez természetesen csak egy ötlet, de talán segít. És persze minden attól függ, hogy milyen útvonalon (mennyire forgalmas utakon) jutnál el az iskolába, mert a biztonság a legfontosabb.

2018. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
# 15 igen tudom , de sajnos tény amit írtam. Én tolni szoktam járdán , felülni sosem ülök fel rá.
2018. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#7 Az hogy, mások nem ismerik/nem tartják be a szabályokat, nem mentesíti a többieket a szabályok ismerete/betartása alól.
2020. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!