Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Véleményetek erről a kapcsolat...

Véleményetek erről a kapcsolatról, családról és hozzáállásról?

Figyelt kérdés

Egy 15 éves kislány összejött egy 33 éves férfival,aki ráadásul a család egyik barátja.A szülők nem hogy tiltják a dolgot,hanem még támogatják is őket,és rohadtul nem zavarja őket,hogy a mellettük lévő szobában dug j@ meg a 15 éves lányukat egy akár apja korú férfi.

Mi a véleményetek erről az egészről? Szerintetek ez normális?


2018. márc. 10. 00:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
18%
Ebben egyetértek. DE! Egy tizenöt éves gyereknél a tiltás is rendben van. Ugyanis a szülei felelnek érte, a biztonságáért. És ha egy harminchárom éves pasi kislányt akar dugni, az nem normális- nem partnerek semmilyen szempontból, egyértelműen csak kihasználja a gyereket- a szülő helyében ezt biztosan nem hagynám.
2018. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
82%
#21, ebben abszolút nem értek egyet, a normális szülő szerintem pont nem plusz tilalmakat állít fel a törvényekhez képest... a normális szülő elmondja a véleményét, a gyereke mellett van, ha az csalódik, nem veszi szájára az "ugye én megmondtam", az "amíg az én kenyeremet eszed" és hasonló dolgokat, és főleg nem él vissza a helyzetével, nem használja ki arra, hogy a gyerekére erőszakolja a saját gondolkodását, értékrendjét, vallását, karrier-vágyát, stb.
2018. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
16%

14# Én sokmindent megértek, de hogy a szüleimet gyöpösnek nevezed azt sajnos nem. Ész érvekkel próbálj meggyőzni, ne a szüleim becsmérlésével, személyeskedéssel.


Kívánnám mindenkinek azt a megkeseredett, begyöpösödött gyerek és tinédzser kort, amilyen nekem volt. Sokan már annak is örülnének, ha csak fele ennyire boldog fiatal koruk lett volna. :) És igen, én megértem miért tettek akkor úgy a szüleim, ahogy tettek. Borzasztó kínokat éltem át bizonyára, mert nem aludhattam együtt a barátommal 14-5 évesen. A mai napig sem hevertem ki... :)

2018. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
85%
Előző és mikor engedtek ott aludni?
2018. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
90%
#23, ízlések és pofonok... én - ahogy írtam is a #12-ben - maradnék inkább a Kérdező-féle szülőknél... de sajnos engem is a konzi-típusúval vert a sors...
2018. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
30%
"normális szülő elmondja a véleményét, a gyereke mellett van, ha az csalódik" Nem, normális szülő megvédi a gyerekét. Amiről te beszélsz, az a felelősség áttolása egy tapasztalatlan gyerekre. És haragudhat a gyerek, de inkább haragudjon mint tönkretegyék mert hülyeségekbe megy bele. Szóval mondja el róla szülő a véleményét: ha azt mondja a gyereknek hogy drogozni rossz, de ennek ellenére lövi magát a gyerek, akkor is csak nézze mit csinál mert a gyerek véleménye fontosabb? Ha valami perverz fa.sz behülyíti, és gyakorlatilag ingyen ku.rvának használja a gyereket, akkor is csak nézzen, mert majd rájön a gyerek, és akkor támogatjuk, meg ápoljuk a lelkét? A szülő dolga nem a tutujgatás, hanem a gyerekek megóvása még a saját ostobaságukkal szemben is.
2018. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
60%

A szülő dolga nem a tutujgatás, hanem a gyerekek megóvása még a saját ostobaságukkal szemben is.


Igen sok helyen ezt teszik a huszon harminc évessel is, és picsognak h 200 meg 1000 kmre költözik az óvó szeretetük elöl..

2018. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
17%
Egy huszonéves nem gyerek. Ott a hiba hogy sokan felnőtt jogokat akarnak, de egy gyerek kötelességeivel. és még azokat sem csinálják meg, Utána meg sír a szájuk hogy a család beledumál mindenbe.
2018. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
65%
#26, szerintem az ilyen felfogású szülő a legjobbat akkor teszi, a első sorban önmagától óvja meg a gyereket, már bocsánat. Idézőjelesen "bírom", amikor a gyerek jogainak korlátozását gyerekvédelemnek, a gyerek érdekének próbálják eladni, vagy pláne elhitetni önmagukkal emberek. Nem emlékeztet ez téged egy tetszőleges hardcore diktatúrára? A világtörténelem összes diktátora "csak a te érdekedben" próbált átnevelni, korlátozni, megmondani neked, hogy mi a "jó" és mi a "rossz". Sőt, még az inkvizítorok is "csak a te érdekedben" égettek meg, "megóvva az örök kárhozattól".
2018. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
9%
Nem, nem emlékeztet.
2018. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!