Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15-20év múlva mi válik az...

15-20év múlva mi válik az alkoholista szülőkből, ha a gyerek pl: már elmenekült és saját családja lett?

Figyelt kérdés

Anyám súlyos alkoholista és már Apám is kezd visszaszokni a piára pedig nem ihatna, mert régen besárgult, gyomra görcsölt és már gyogyszert szed a vérnyomására stb. és amúgy állandóan iszik ha hazajön 1 hét munka után pestről.


Már rég elmehettem volna, akartam is de nem mentem mert sajnáltam anyám, párszor összetörte magát évi 1-2 komolyabbszor. Nem lehet beszélni vele, hogy menjen elvonora.



2018. márc. 10. 18:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
98%

ma 19:54

Anyám durván alkoholista. Minden nap totál lerészegedett. 67 évesen halt meg. Egyik este lefeküdt, másnap nem ébredt fel.

A szomszédom szintén alkoholista. Ott a 14 év alatt amióta szomszédok vagyunk, egyszer nem láttam józannak. 83 évesen kocsmába menet esett össze az utcán és meghalt. Halála után találkoztam a felnőtt fiaival akik vagy 30 éve nem látogatták az alkoholizmusa miatt.

2018. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én apám közel 20-30 évnyi piálást kibírt aztán 50 évesen lefeküdt délután aludni és nem kelt fel többet.


A "haverjainál" is hasonló volt a végeredmény. Azok az utcán éltek, kóboroltak, kocsmáztak egész nap, vagy beköltöztek másik piás ismerőshöz, elhagyott házakba, stb. A végeredmény mindegyiknél ugyanaz, egyik sem jutott el a nyugdíjas korig.

2018. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Leszarom felölem az utcán is éhen halhatnak, az sem érdekel.


Tizenx évig másról sem szolt az életem, csak gyomorgörcs, hogy aznap épp melyikük jön haza piásan és esik a másiknak.

És a folyanatos rettegés, hogy vajon mikor kerül.elö a kés, melyiküknél érkezik el a pont, hogy inkább megöli magát, vagy a másikat, csak fogja be a száját...


Engem tettleg nem bántottak, a mostohaanyám szavakkal naponta (apa nem, anya nem él).


Eljöttem ho messzire ök meg azt csinálnak, amit akarnak.


29N

2018. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi így nőttünk fel a testvéreimmel. Állami gondozásba kerültek az idősebbek, a mama és később a dédi befogadta az öcsémet és a bátyám. Hugom és én maradtunk a három új féltestvéreinkkel. Szóval amikor épp nem vertek minket, akkor csavarogtunk és bujkáltunk előlük. Amint tudtunk elmenekültünk mi is. Szóval egy nap láttuk a hírekben, hogy elaludt cigivel a kezében és felgyujtotta magát, amibe belehalt. Nem éreztem sajnálatot. Akármennyire is kegyetlen a szitu, ez nekünk csak békét hozott.
2018. ápr. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!