Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadjam el apukám...

Hogyan fogadjam el apukám barátnőjét?

Figyelt kérdés

Nagyon jó kapcsolatom volt az apukámmal, de amióta lett egy barátnője, már nem olyan, mint régen. A barátnőjének van egy lánya is és mintha őket jobban szeretné. Ne támadjatok le, nem vagyon féltékeny, örülök, hogy apa boldog, de ezzel a nővel lehetetlen egy házban élni.

Amikor apa ott van, akkor nagyon kedves, ölelget meg minden, de amikor meg nincs ott apa, hírtelen flegma lesz, sőt párszor már kezet is emelt rám. Utálom őt...

15/L


2018. márc. 11. 14:24
1 2
 11/15 szántóvető ***** válasza:

nem marad helye.lelkileg akarják megtörni a kérdezőt és ahhoz nem kell sérülést okozni.

beiratkozhatsz valami küzdősportra is és akkor meg fogod tudni védeni magad.

2018. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon megdöbbentem a 6-os válaszoló történetén, ez valami elképesztő, hogy milyen emberek vannak.

Kérdező, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Ennyi idősen (ha apukád nem hisz neked) annyit tudsz csinálni, hogy csökkented az otton töltött időt (szakkör, kollégium, sport, sok lehetőség van). Ne hagyd magadat lelkileg terrorizálni! Nincs az iskolában pl. pszichológus, akihez fordulhatnál?

2018. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12: A 6- os története valóban megdöbbentő, meg az is hogy hány hasonló kerdéssel lehet találkozni.
2018. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nincs ertelme ezen rágódnod, hiszen igazából, ő nem fogad el téged.
2018. márc. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Még annyit, hogy ha ilyen eset történik vagy bármi, ami neked nem jó akkor minél előbb szóljál apukádnak, ha van rá lehetőéged akkor úgy, hogy a nő is ott van, nehogy az legyen, hogy kiforgatja a sztorit utólag.


Pároméknál ez volt a baj, hogy nem hagyta őket kettesben, hogy normálisan beszélni tudjanak, így mire párom szólt volna bármiről a nő már megelőzte. Elmondta apósomnak, hogy mi történt, persze a saját, kitekert változatát, ahol a gyerek a rossz, így párom bármit mondott az apjának utána azt hitte hazudik. Ha esetleg hamarabb tudott meg valamit a fiától és számon kérte a nőt akkor az úgyis addig csűrte csavarta a sztorit, hogy neki legyen igaza és a gyerek legyen a rossz. Tehát ha hárman tudnátok beszélni az ilyen esetekről akkor meg tudnád védeni magad, ha hazudozna. Már ha lehet értelmesen beszélni a nővel, mert mikor párom próbálta ezt akkor a nő hangosan és gyorsan beszélt, hogy nehogy meg tudjon más is szólalni rajta kívül így esély nem volt rá, hogy értelmesen megbeszéljenek bármit, mert az apja felhúzta magát azon, amit a nő elhadart és onnantól kezdve már fölösleges volt bármit mondani.


Másik ötletem, de lehet ez butaság. Ha összebarátkozol a lányával akkor lehet megkedvelne. Nálunk mindenkit istenített, aki jóban volt a gyerekeivel. Csak ugye nekünk nem sikerült, mert azok is olyanok, mint az anyjuk. Egyszer még össze is akart hozni a saját fiával aztán megsértődött, amiért páromat választottam az ő "tökéletes" gyereke helyett. Onnantól kezdve engem is utált, persze nekem ezt nem mutatta, próbált párom ellen hangolni az utolsó percig, de másoktól visszahallottam. Amúgy nagyon meggyőzően csinálta, nem csoda, hogy apósom mindent elhisz neki. Ha nem láttam volna a saját szememmel, amiket csinál lehet elhittem volna. Azért voltak nagyon átlátszó húzások is, nem is értem azt hogy nem vette észre. (Pl. minden áron új tv-t akart, mert az előző pasinál nagy tv volt, de apósom nem vett, mert a régi is jó volt még. Pár hét nemleges válasz után "valaki" (a nő szerint a nagymama, aki csak kerettel bír járni) felment az emeletre és mosószert öntött a tv-be, ami ettől elromlott így "saaajnooos" újat kellett venni és akkor már persze, hogy nagyot. Mikor biztonsági kamerát akart és nem kapott akkor meg pár nap múlva valaki rejtélyes módon betört a házba. Micsoda véletlenek, ugye?) Ha nálatok is ilyen egyértelmű dolgok történnek akkor is érdemes szóba hozni vagy célozni rá apukádnak, mert lehet a nagy szerelemtől nem veszi észre a nyilvánvalót utólag meg már hiába mondanád.


Az a baj, hogy ha a mostohagyerek egy rossz szót is szól akkor jön az a duma, hogy "csak el akar üldözni, mert nem én vagyok az anyja, pedig én mindent megteszek stb."


Ha nem sikerül megoldani a helyzetet akkor probálj minél kevesebbet otthon lenni, vagy ha ez nem megy akkor a szobádban legyél, hogy minél kevesebb oka és ideje legyen kötekedni.


Amúgy a nőnek van munkája? Miért ért véget az előző kapcsolata? Nálunk a nőnek sose volt rendes munkája, mindig háztartásbeli volt és mindig egyik kapcsolatból a másikba ment, tehát már rég volt képben új, mikor véget vetett az előzőnek és rögtön oda is költözött. Nekem ez is gyanús, hogy mindig 10 év után lépett le és mindig azzal az indokkal, hogy a párja bántja a gyerekeket meg őt is. Erre az aktuális szeretője rögtön felajánlotta, hogy lakjanak nála az előző pasitól meg elszedték a házat. Gondolom a bíróság jobban kedvez egy egyedülálló 2 gyermekes anyának, mint egy gyermektelen "agresszív" férfinak. (Bocsánat, hogy ilyen gyanakvó vagyok, de egy ilyen "anyós" után én már semmin nem lepődök meg.)


Remélem nálatok nem ilyen megátalkodott a nő és sikerül rendezni a problémát.

2018. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!