Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam/fogadjam el,...

Hogyan dolgozzam/fogadjam el, hogy anyámnak rengeteg férfival volt dolga?

Figyelt kérdés

Már most szeretném leszögezni, hogy nem, nem kamu a kérdés!!


Édesanyám egyedül nevel/nevelt fel, mert apámmal egy kalandnál több nem alakult ki köztük. Anyum mindig is "jómadár" volt, rengeteg férfival volt már dolga. Tőle fiatalabbakkal, idősebbekkel, és még nős emberekkel is. Én sajnos ezekkel tisztában vagyok, mert volt hogy itthon is simán szexelt férfiakkal. Ez nekem annyira ciki, és szó szerint szégyellem magam emiatt. Persze értem én, vannak neki is igényei, ez természetes, de mindenkivel?!?! Sokszor megfordult már a fejemben, hogy azon nem idegeskedik, hogy teherbe esik, vagy elkap valami nemibetegséget? Mikor olyan 6 éves voltam már volt abortusza, akkor is a tesója vigyázott rám. (Megtaláltam a papírját...) Nekem még szükségem van anyámra, nem szeretnék tizenévesen árva maradni.

Szeretem anyámat, mert mindent megad nekem, de ettől a férfiügyeitől a falnak megyek... Hogyan dolgozzam ezt az egészet fel?


2018. febr. 4. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Lehet nimfomániás is. Lehet te túlzod el ezeket a férfi ügyeket.
2018. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem akarlak megbántani, de ha te is kalandból születtél, anyukád viselkedése nem meglepő így. Nem tudsz mást tenni, mint megvárni, hogy betöltsd a 18-at és elköltözz. Addig vállalhatsz diákmunkát, bár a korod nem írtad le.
2018. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Te nem feldolgozni akarod a tényeket, hanem megvédeni anyát és felnyitni a szemét, hogy ha kufircol, akkor legalább védekezzen a nem kívánt terhesség ellen és a nemi betegségek ellen.

Nem tudom, hogy nyíltan fel szokta-e hozni a témát, hogy épp hol volt és kivel, de ha felhozza, akkor rákérdezhetnél a védekezésre, és kiemelném, hogy féltésből szólok bele a dolgába.


A testvére és a család többi tagja mit szól? Tudnak róla? Ők nem tudnák felhívni a figyelmét a veszélyekre és hogy védekezzen? Vagy alapból süket fülekre találna?

2018. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

Elöször is semmi közöd anyád magánéletéhez, ez csakis az ö dolga.


Másodszor valószínüleg szed fogamzásgátlót meg a ferzözések ellen is védekezik (pl óvszer).


Az igen problémás, hogy "megtaláltad" a papírt az abortuszról, mert más dolgaiban kutatni nagyon szemétség.


NEKED nem kell semmit feldolgozni, ne üsd az orrod anyád ügyeibe.


Nem tudom hány éves vagy, hogy nem akarsz "tizenévesen" árva lenni, de attól, hogy valakinek több partnere van, még véletlen sem kell fiatalon meghalnia, söt! általában sokkal jobban figyelnek az esetleges fertözésekre.

2018. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Feltehetően kamaszkorban vagy, amikor az ember még keveset tapasztalt és megpróbálja a hagyományos merev kategóriákba sorolni a világ történéseit. Ha nehezen tudod túltenni magad a dolgokon, akkor egyszer beszélgessetek el arról, hogy miért úgy él, ahogy. Lehet, hogy ő jobban ismeri saját magát, mint gondolnád. Vannak olyan emberek, akik tudják magukról, hogy nem lennének képesek elkötelezni magukat. Így aztán maradnak a kalandok. Ha azonban képes volt és most is képes téged egyedül felnevelni ráadásul szeretitek is egymást, akkor neked valóban semmi okod arra, hogy az ő "tisztességét" megkérdőjelezd.
2018. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#4. Te elolvastad azt amit kiírtam, vagy csak az észt akarod osztani?!

Nem ütöm bele anyám dolgaiba az orrom, csak nagyon nem tudom elfogadni azt, hogy anyámat mindenki.....! Fogamzásgátlót nem szed, arról tudnák. Biológia óra rémlik? Az óvszer sem véd minden betegség ellen, nyál által is el lehet kapni bármit. Egyébként nem kutatok anyám dolgaiba, véletlen bukkantam rá. Mivel tudod Ő az ANYÁM, és vele lakom, a papírjainkat egy helyen tároljuk. 17 éves vagyok. Arról már hallottál hogy áttétes méhnyakrák? Nem egy nő halt már bele, az is nemi úton terjed...

2018. febr. 4. 18:33
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

Terhesség összejöhet védekezés mellett is. Óvszerrel, sőt fogamzásgátlóval is.

Mivel még csak tizenéves vagy, ezért fogalmad nincs a felnőtt életről, 10 év múlva te is túl leszel már jópár kalandon.

Nem mindenki találja meg az igazit, nem mindenki akarja 1 ember mellett leélni az életét. Ezt el kell fogadnod, az ő döntése, nem a tiéd.

Árva meg nem leszel, azért normál esetben nem lehet belehalni a szexbe.

Örülj neki, hogy te összejöttél és megtartott. Ha már az apádnak nem kellettél, legalább neki igen. A többség ilyen életmód mellett nem hajlandó bevállalni egy gyereket.

Amíg a gondodat viseli, addig egy szavad sem lehet. Ha meg ennyire zavar ez a dolog, akkor talán ülj le és beszélgess vele. Bár 12 évesen pont nem rád tartozik anyád szexuális élete.

2018. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%

Hűha, de nagyon okos valaki. Orvosi diplomát is kaptál már? Vagy csak házipatika cikkeket olvasol?

17 évesen annyira nem vagy képes, hogy leülj anyukáddal beszélni, csak képzelt betegségektől rettegsz, miközben az a valódi bajod, hogy szégyelled, ahogy él.

Mégis mit vársz, mit mondjunk? Van, aki nem akar megházasodni és szeret dugni. Pont. Nem sokat láttál még a valódi világból, ha ez ennyire kikészít.

Nem tudsz vele mit csinálni, neki ez a jó, neked meg semmi közöd hozzá. Ha nem tetszik, költözz el otthonról. Semmi egyebet nem tudsz tenni, anyádat nyilván nem fogja érdekelni a 17 éves szűz lánya véleménye a szexről.

2018. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

Azért engem az zavarna, hogy a 17 éves lányom ennyire tisztában van a szexuális életemmel, és azért aggódik, nehogy elkapjak valami nemibetegséget...

Szexről beszélgettetek ti már? Egyébként semmit nem tudsz tenni, mert valóban semmi közöd hozzá, de azért annyi lehetne benne, hogyha már csinálja, akkor nem úgy, hogy tudjanak róla mások (pláne a lánya) illetve nem visz haza mindenféle embert, és neked azt kell lesned/hallgatnod hogy anyud szexuális életet él... De gondolom pont nem érdekli, hogy te milyen véleménnyel vagy róla...


Egyébként 17 évesen miért ne lehetne tisztában a nemibetegségekkel kapcsolatban? Ha jól tudom, 8.osztályban tartanak szexuális felvilágosítást.

2018. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Neked ezt nem kell feldolgoznod. Ha szereted anyádat az pontosan elegendö. Ne akard elitélni,irányitani az ö életét fogadd el, hogy ö ilyen. Igy érzi jol magát a börében.
2018. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!