Mit csinálhatnék? 15/l

Figyelt kérdés
A szüleim 5 éves koromban elváltak. Sokszor mentem apukámhoz, sokat játszottunk,beszélgettünk, nagyon jól elvoltunk. Rá kb 1 évre találkoztam apukám barátnőjével. Vele egész jóba lettem.. Rá pár évre kiderült hogy terhes, és össze is házasodtak. Ezek után viszont nagyon megromlott apukámmal a kapcsolatom. Nem nagyom foglalkozik velem, csak a szünetekbe visz el. (tavaszi,nyári,őszi,téli szünet) én értem hogy van családja, de engem se kéne elfelejtenie.. Aztán ott van a felesége.. Sokat beszélgetünk, és többnyire mindig mamám ellen hangol engem, hogy mamám ilyen,olyan rossz. Mamám meg azt beszéli hogy apukám felesége milyen rossz. Két tűz között vagyok, és már nem tudom kinek higgyek. És teljesen úgy érzem hogy az a nő nem akarja hogy apukámmal legyek.. Feküdtem apukámmal az ágyon, és beszélgettünk. Apukám felesége közénk feküdt, és a szavamba belevágva teljesen más dologról kezdett el beszélni.. És ez mindig így van, amikor bejön hozzánk.. Aztán a féltesóm szinte tisztába sincs azzal hogy én milyen rokonsággal vagyok vele. Sosem hallottam hogy megemlítenék neki hogy a tesója vagyok.. Aztán ott van az unokatesóm aki nagyon sokszor jár hozzájuk. És vele nagyon gonosz. Egyszer amikor bent evett a szobában mert közbe mesét akart nézni, amikor kiment a konyhába bezárta oda. Mert hogy a konyhába kell enni. Oké.. Ezt még nézhetjük tanito jellegűnek.. De unokatesóm szerint nagyon utálatos vele. Én tényleg nem tudom mit akar.. Vagy csak én érzem úgy hogy nem akarja hogy apukámmal legyek? És ha nem akarja, miért nem akarhatja?

2018. márc. 11. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak annyi különbséggel, hogy sosem voltam és nem is akarok jóban lenni apa feleségével, aki annyira gyűlöl, hogy még a pénzt is sajnálja tőlem, apa titokban fizette ki a jogsimat.


Annyit tudok tanácsolni, hogy ülj le apukáddal kettesben és vesd fel neki ezt - én is erre készülök egyébként. Kérdezd meg, hogy mi az oka annak, hogy "elhanyagol" és hogy mit érez, szeretne-e veled találkozni még, mert te nem így érzed. Nyilván a válasza igen lesz, így talán rá fog döbbenni majd, hogy benned mi is kavarog és tesz majd ezellen. Felvetheted neki a feleségével való dolgokat, de fontos, hogy ne támadó jelleggel. Szimplán csak kezdd el neki finoman, hogy mi is a te problémád és hogy ebben tudna-e segíteni, hogy ketten oldjátok meg.


Hajrá! :)


18/l

2018. márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Hlye hárpia,soha ne hagyd hogy anyukád ellen hangoljon..Én azt tanácsolnám hogy hanyagolt apukádat hátha észreveszi hogy nem figyelt eddig eléggé rád.Vagy ülj le és beszéld meg vele ami zavar

Kitartas❤

2018. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"...csak a szünetekbe visz el(tavaszi, nyári, őszi, téli szünet)". Legközelebb mondd meg neki, hogy inkább nem mennél. És ha megkérdezi, hogy miért, magyarázd el neki...
2018. márc. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik füleden be, másikon ki, és hanem akarsz menni, ne menj.
2018. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2018. márc. 12. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!