Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Együtt maradni a gyerekek...

Együtt maradni a gyerekek miatt? Mennyire van ennek értelme?

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk házasok, négy gyerekünk van (7, 5 és 2 évesek). Az utóbbi fél évben elég sok dolga kiderült a férjemnek... Félrelépések.


Hagyjuk azt, hogy ehhez én is kellettem, meg hogy aki boldog otthon, az nem megy félre. A gyerekek mellett szántam időt magamra, a férjemre is. Boldogok voltunk és ő is azt mondja, hogy én mindent megadtam neki, de egyszerűen szüksége volt a kalandokra és hogy sosem hagyna el egyik miatt sem. Viszont én nem fogom elfordítani a fejem az ilyen eseteknél, vagy úgy tenni, mintha nem tudnék semmit.


30 éves vagyok, nem tartom magam öregnek ahhoz, hogy esetleg találjak valakit, akivel boldog lehetnék. Erre minden esélyem meg is van, és szeretem a gyerekeimet, bármit megtennék értük, de úgy érzem, hogy képtelen lennék egy olyan férfival egy háztartásban élni, előadni mindenki előtt, hogy mennyire szeretem és milyen boldogok vagyunk együtt, akit amúgy gyűlölök és hányingerem van a jelenlétében... Viszont az anyám szerint nem tehetem meg azt, hogy elválok, hiszen a gyerekek a legfontosabbak és ne azt lássák, hogy bármilyen nehézség van, meghátrálok. De ez nem nehézség, hanem a férjem folyamatosan megcsalt fiatal LÁNYOKKAL. Ráadásul mint mondta, neki erre szüksége van, tehát hiába lenne most nyugton 2-3 hónapig, utána újra megtenné.


A gyerekeket nem tiltanám tőle, nem ragaszkodnék ahhoz, hogy havonta 2 hétvégét lehetne velük. Mert attól függetlenül, hogy egy szemét disznónak tartom, nagyon jó apuka és szereti a gyerekeinket.


Vagy van itt olyan, akik együtt maradtak a gyerekek miatt és jó vége lett?

Mennyire volt nehéz nektek, felnőtteknek?


2018. márc. 12. 18:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
45%

"De jelenleg nem alszik itthon, este a kicsik fürdetés és altatása után szállodába megy, és reggel jön vissza, mikor a fiukat vinni kell iskolásba és óvodába."

Azta!

Van egy javaslatom: holnap, mikor visszajön az édes otthonába a szállodából - már ne legyetek otthon - vidd Te el az iskolába, óvodába, a kicsikkel együtt! Korábban kell indulni, menjetek taxival és NE VEDD FEL A TELEFONT !


Találjon üres, néma lakást - ez kellene, hogy elgondolkozzon, hogyan tovább.

2018. márc. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
96%
En a helyedben elvalnek. Unokatesom 3 gyerekkel talalt maganak uj ferjet. De meg milyet!
2018. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
57%
Igy, hogy otthon se alszik, azonnal kidobnam, szó nélkül beadnám a válópert. Arra alapoz, hogy tűrsz. Na ezt nem kell hagyni! A lakás a tied lesz és gyt-t is kapsz, a gyerekekhez meg jöhez, ennyi.Komolyan nem értem az ilyen pasikat.
2018. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
49%
előző, sehol nem írta, hogy a lakás az övé lenne, lehet, hogy a férjé. a gyerektartást meg az kapja, aki a gyereket...
2018. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
70%
előző, sehol nem írta, hogy a lakás az övé lenne, lehet, hogy a férjé. a gyerektartást meg az kapja, aki a gyereket...
2018. márc. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
96%

Volt néhány hónapos mélypontunk a férjemmel. Nem megcsalás vagy hasonló, egyszerűen túl feszültek voltunk a mókuskeréktől, munkától, stb. és ez átitatta az otthoni légkört.

Bár igyekeztünk a gyerek előtt kulturáltan viselkedni, a férjemből néha előrobbant felém egy verbális dühkitörés. ettől én feszült lettem, néha visszaugattam. Szóval inkább oda-vissza sértegetések, nem-szólok-hozzád, tömény passzív-agresszív viselkedés.


Aztán észrevettem, hogy a lányunk magatartása rossz irányba változik. Megjelentek a szellemek, boszorkányok, rémálmok. Engedetlen lett, "rosszalkodott", állandóan védekező állásba vonult - "nem én voltam" - ha pl felmerült, hogy "ki rakta el a sót?".


Ekkor ültem le a férjemmel, hogy figyelj, ez így mérgező rá nézve. Te is visszahallod a felém elsütött negatív megjegyzéseket, frázisokat. Látod, hogy szorong, változott a viselkedése. Most vagy beszéljük meg és kőkeményen változtassunk mindketten, vagy valamelyikünk záros határidőn belül költözzön el.

Szerencsére sikerült jó irányba billenteni a dolgot és sokat javult a kapcsolatunk - a gyerek viselkedése is.


De ha még egyszer ilyen előfordulna, gondolkodás nélkül válnék - természetesen a láthatás akadályozása nélkül, mert apaként nem tudok belekötni, nagyon jó apja a lányunknak.


Nem is az alényeg, hogy mi történt, hanem hogy ez a feleket érzelmileg hogyan befolyásolja. Ha feszült a légkör, legalább az egyik fél szorong, akkor nem kérdés, hogy jobb külön, nyugis légkörben, mint kényszerből együtt. A gyerekek a légkört úgyis letapogatják és pszicholgóiai alapelv, hogy mindenért magukat okolják, nem a szülőket.


Esetetekben a válást javasolnám, de egymástól váljatok, ne a gyerekektől. Amennyire a helyzet engedi, próbáljátok barátilag levezényelni a válást - a gyerekek miatt. ÉS bármennyire is jogos lenne, egymást nem szabad szidni a gyerekek előtt.

Ha férjként le is szerepelt, amennyiben jó apa, szerintem a láthatást ne korlátozzátok, ez már a gyerekek érdeke.

2018. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
90%
a #26 ritka értelmes hsz, köszönet!
2018. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

Anyunak üzenem: épp a gyerekek miatt nem szabad együtt maradni! Egy rossz családi környezet sokkal többet árt a gyerekeknek, mint a különélés.

Több gyermekes anyukák is találnak boldog párkapcsolatot.

2018. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
52%
Szeretőként mondom,nagyon jó a hozzáállásod,ritka mikor egy nő nem dugja homokba a fejét és kiáll magáért.Nálam az van,hogy tényleg csak a szex miatt tartom ezt a nős pasit,tehát nem érdekel mi van otthon náluk,de azért képben vagyok.Párszor már félrelépett a pali,mindig kiderült,a nő hisztizett egy napig,de persze nem volt mersze elválni soha.Tud rólam is,csak nem csinál semmit,úgy gondolja majd úgyis véget ér.Egy jó darabig pedig nem fog,mert normális párkapcsolatot nem akarok még jó ideig,nekem kényelmes így,megkapom testileg,meg lelkileg is pont azt a dózist,amennyire szükségem van,és nem kell együtt élnem ezért senkivel.Náluk a gyerekek tudják az apjuk félrelépéseit,mert voltak ez miatt balhék,hát el tudom képzelni mit gondolhatnak a gyerekek,az apjuk félrelép,az anyjuk meg eltűri,ez majd szépen rányomja a bélyegét az ő párkapcsolataikra is.Engem nem érdekel mit csinálnak,de hogy nem normálisak,az 100%.És mondta a pasi is,hogy mindig megfogadta hogy többet nem megy félre,de mindig jön egy újabb alkalom.Nálatok ráadásul ezt nyíltan ki is mondja,tisztelet az nuku,jó döntés lesz a válás.
2018. márc. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 év után váltam el a férjemtől. Szüleim egyfolytában azt hajtogatták, hogy nem válhatok el, majd ha a gyerek felnőtt. Mit képzelek, a híd alatt akarom nevelni a gyerekem? (Persze van és volt is saját munkám, gyes alatt másoddiplomáztam stb). Végül összeszedtem a bátorságomat és elváltunk. Életem legjobb döntése volt. Mi felesben neveljük és így nagyon jól bevált. Nincs gyerektartás, mert mindent osztva fizetünk. Lett új párom, akivel boldog vagyok. Tényleg jó döntés volt. Az igazság viszont az, hogy 4 gyerekkel csak valami szuper állással és megfelelő háttérrel mernék belevágni...
2018. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!