Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Odadnátok több időre a gyereke...

Odadnátok több időre a gyereket az apjának?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3éves lesz. Alig múlt fél éves, mikor szétmentünk az apjával, elhagyott egy másik nőért, akinek szintén csinált egy gyereket, addigra meg is született, pár hónap van közöttük. Nagyon kiborultam akkor, még most sem vagyunk valami jó kapcsolatban, elég hullámzó, én csinálom úgymond a drámát , pedig igyekszem normális lenni. Két hetente viszi el a kisgyereket hétvégére. Fél éve ott is alszik. Szombat reggel elviszi, vasárnap délután hazahozza. Én úgy gondolom ennyi kapcsolattartás elég. Ő kéri hogy már pénteken elvihesse, plusz hétköznaponként 2szer azon a héten mikor nem viszi hétvégére. Nekem ez sok lenne szerintem, mások sem viszik többet. Úgy gondolom ebben a helyzetben már úgysem tudunk normális családot biztosítani a kisfiammal sajnos. Amikor elviszi többet is sérül, a másik gyerekkel sokat harcolnak. Persze nem azt mondom, hogy veszélyeztetve van, de ha hazajön mindig többet pörög még pár napig. Azzal is nehezen bírkózok, hogy kötődik ahhoz a nőhöz. Túlreagálom? Nem elég ennyi kapcsolattartás?
2018. márc. 13. 21:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
26%
És az a vicc hogy egyetlen embernek jut eszébe a gyerek, ahelyett hogy az apát védené. Jó tudni hogy valaki még gondolkodik is. Nem, nem jó egy három éves kicsinek az összevisszaság. Sokkal nagyobbakat is megvisel, olyanokat akik már elég nagyok hogy értsék: Miért vannak egyszer itt, másodszor meg amott....
2018. márc. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
41%

Max annyit engednek h minden masodik heten pentek delutantol vasarnap delutanig


Ennyi pont eleg egy 3 evesnek

Ha ossze vissza vinne el az nem jo megviselne a gyereket 3 evesen meg magyon fontos a rendszeres kiszamithato eletvitel nekik

Majd 7-8 evesen gondolkodnek el azon h tobb lathatas.

2018. márc. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
32%
Igen, egyértelműen oda adnám. Ugyanolyan szülője, mint én. Annak, hogy velem nem tudott együtt élni nincs köze ahhoz, hogy milyen apa. Egoista vagy.
2018. márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
90%
Én egy apuka vagyok, 4 éves lesz a kisfiam. Nálunk nem volt megcsalás , nincs új feleség és gyerek . Új pár van, de még friss , a gyerek nem ismeri. Én két hetente viszem a lányom péntek du.- tól hétfő reggelig (oviból-oviba) és apás hétvége utáni héten szerdán és pénteken ovi után , apás hétvége előtti héten hétfőn és szerdán du. kb 4 - 6-ig. Hétköznap du. általában játszótérre, játszóházba megyünk vagy meglátogatjuk a nagyit. Szerintem ez nem rángatás. Az, hogy az oviból az anyjával vagy velem megy sétálni vagy játszóterre ilyen szempontból teljesen mindegy.
2018. márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Alexa890610 ***** válasza:
19%

#24-es,én mint kisgyermekes anyuka beleőrülnék még a gondolatba is, hogy 3 napig ne lássam a gyermekemet.

Nézd kérdező, szerintem azzal semmi gond nincs, ha hétköznap délutánonként együtt tölt az apuka a gyerekkel 1-2 órát vagy akár minden nap.

Viszont egy ilyen, kicsi gyereknek még bőven elég 2 hetente 1x ott aludni apukánál.

Ha látni szeretné sűrűbben, akkor mond neki hogy menjen érte minden nap a bölcsibe és 2 óra múlva vigye haza.

Vagy heti 2-3 alkalommal vigye át magukhoz 1-2 órára.

Egyébként a te helyzetedben engem is baromira zavarna, hogy a gyerekem kedveli a másik csajt.

Viszont ez valahol mégis egy jó dolog.

2018. márc. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
60%
25-ös echte idiota vagy, a gyerek NEM a tulajdonod...
2018. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Alexa890610 ***** válasza:
30%

#26 Miért is vagyok én idióta????


Mert anyaként, akinek szintén 3 éves lesz a fia, azt mertem írni hogy 2 hetente 1x elég ott alvós bulit rendezni apukának????


Azt a részt nem is olvastad, ahol azt írtam, hogy tőlem akár minden nap láthatná a gyereket???


Bocsi, de egy 3 évesnek ez bizony megviseli a kis lelkét.

Nekik még nagyon fontos az anyukájuk közelsége.

Egy ilyen szituációban megrendülhet az édesanyjának vetett bizalma is.

Lehet védekezni azzal, hogy " a gyerek jól érzi magát az anyja nélkül is",de nyilván ez azért van, mert alkalmazkodik.

Viszont mint, anyuka is írja a gyermek utána még napokig pörög, mert fel lett forgatva a kis élete.

Nekik még kell a rendszer,kell a biztos háttér (anyuka).


Egyébként a húgom kisfia 4 évesen aludt először a nagyszülőknél és másnap azt mondta, hogy ő nagyon jól érezte magát, de többet ne menjen az anyja sehova estére!

2018. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
79%

" #26 Miért is vagyok én idióta????


Mert anyaként, akinek szintén 3 éves lesz a fia, azt mertem írni hogy 2 hetente 1x elég ott alvós bulit rendezni apukának???? "


Inkább azért írta, mert téged rettenetesen zavarna, hogy nem látod 3 napig a gyereked, de az senkit nem érdekel, hogy az apja 2 hetente találkozik vele 1 napot.

2018. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
49%
Csak annyit tennék hozzá, hogy a gyereket nem kell félteni az új nőtől. A férjemnek is van egy kisfia, nagyon jó a kapcsolatunk, de ez nem összehasonlítható egy anya-gyermek kapcsolattal, semmilyen szinten. Nálunk nincs dráma, a gyereknek is jobb, hogy ha pl úgy van, eljön hozzánk az anyja és tudunk egymással beszélni, nem kell a kissrácnak a körmét rágni, hogy mi lesz, ha találkozunk. Olyan döntéseket hozzatok, ami neked és apáéknak is megfelel, mert a hurcolásnál sokkal rosszabb egy gyereknek, ha rájön, hogy miatta marja egymást az a két ember, akiket ő a legjobban szeret. Nálunk az anya lépett le másikkal, 2 év múlva ismertem meg a férjem. Ők is gyilkolták egymást egy ideig, de én megmondtam a páromnak, hogy nem veszek részt ilyen Móunika show szitukban, így elkezdett lecsillapodni, ezzel együtt a gyerek is megnyugodott, láthatóan jobb így neki is. Egyébként, elhiszem, hogy neked nehezebb így, de próbálj túllépni ezen, nemcsak a gyerek, hanem önmagad miatt is,valszeg fiatal vagy még, előtted az élet.
2018. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
74%
5 éve váltam el, nem volt fáklyásmenet. Csinálhattam volna a drámát, megvolt rá minden okom, ahogy csak lehetett átvert, becsapott, kihasznált a férjem, későn nyílt fel a szemem. De. És ez egy rohadt nagy DE. A bíróságon, miután megállapodtunk én nem szabtam semmilyen korlátot a kapcsolattartásnak, a mi végzésünkben (2013-as, nem tudom esetleg változott-e a PTK, de ha megegyezés van, akkor szerintem nem lényeges)az szerepel hogy korlátlan, nem kötött időben bármikor viheti a gyereket, előzetes megbeszélés alapján, nyilván nem úgy, hogy "5 perc és ott vagyok". Ez a gyerek érdeke. Én örültem annak, hogy megszerette és elfogadta a "másik nőt", hiszen vele van a fiam, az életem értelme, nincsen fontosabb, mint az, hogy biztonságban és szeretve legyen, ő pedig szereti, mint a sajátját. sosem tudtam erre féltékeny lenni, nem vagyunk barátnők, de normális, udvarias, informatív a viszony. Én elváltam, a fiam nem. Az apja ugyanúgy az apja marad amíg él akkor is, ha én már nem vagyok az exem életének a szerves része. Rohadt nehéz, mártírkodni sem kell, de elengedni igen. Nem sok amit kér, ugyanúgy a szülője mint te vagy, neked sok lenne ennyi idő egy hónapban? Ugye hogy nem. Örülj ennek, ha magad miatt nem tudsz, a fiad miatt örülj, kizárólag profitálni fog ebből és látszik, hogy nekik igenis fontos, számít, szeretik. Ha ennek az az ára, hogy kicsit jobban pörög, mikor hazaér, akkor legyen. Sosem lennék képes -normális körülmények között persze- arra, hogy akadályozzam, vagy akár csak passzív-agresszív módon hümmögve, nem helyeselve mérgezzem a kapcsolatot a gyerekem és az apja között. Mi nem működtünk már párként, de apaként ő semmivel sem kevésbé fontos a fiam életében mint én és így van ez jól. Itt nem te vagy a lényeg, tudom, mocskos nehéz belátni. A fiadat nem büntetheted a sérelmeidért és mindaddig amíg az apja ténylegesen az apja, akire számíthatsz, aki a gyerekkel kapcsolatosan mindent megtesz, egyszerűen nincsen jogod ahhoz, hogy gátold ebben. Ha egy évben kétszer megjelenne random, akkor lenne. De ő apa, tényleg az, ahogy írod. Téged hagyott el, nem a gyereket.
2018. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!