Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Odadnátok több időre a gyereke...

Odadnátok több időre a gyereket az apjának?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3éves lesz. Alig múlt fél éves, mikor szétmentünk az apjával, elhagyott egy másik nőért, akinek szintén csinált egy gyereket, addigra meg is született, pár hónap van közöttük. Nagyon kiborultam akkor, még most sem vagyunk valami jó kapcsolatban, elég hullámzó, én csinálom úgymond a drámát , pedig igyekszem normális lenni. Két hetente viszi el a kisgyereket hétvégére. Fél éve ott is alszik. Szombat reggel elviszi, vasárnap délután hazahozza. Én úgy gondolom ennyi kapcsolattartás elég. Ő kéri hogy már pénteken elvihesse, plusz hétköznaponként 2szer azon a héten mikor nem viszi hétvégére. Nekem ez sok lenne szerintem, mások sem viszik többet. Úgy gondolom ebben a helyzetben már úgysem tudunk normális családot biztosítani a kisfiammal sajnos. Amikor elviszi többet is sérül, a másik gyerekkel sokat harcolnak. Persze nem azt mondom, hogy veszélyeztetve van, de ha hazajön mindig többet pörög még pár napig. Azzal is nehezen bírkózok, hogy kötődik ahhoz a nőhöz. Túlreagálom? Nem elég ennyi kapcsolattartás?
2018. márc. 13. 21:05
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
14%
Aki elválik , nem akarja vállalni a döntése következményeit , inkabb a gyereket rángatja mert neki joga van , mint az állat
2018. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek ugyanúgy az apjáé is, mint a tiéd. Amúgy meg örülj, hogy szereti a fiát, igényli a vele töltött időt. Az is jó, hogy a gyerek jól kijön a másik nővel. Azt látom, hogy te erre féltékeny vagy. Baromi önző a hozzáállásod.
2018. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindegy, hol lakik az apa. Ha hétköznap nála lenne, meg tudná oldani a bölcsibe vitelt? Az általad bevezetett napirendet (kelés, reggeli, akármi) megfelelően tudná biztosítani? Elég közel lakik, hogy ne jelentsen gondot? Ha ezekre igen a válasz, akkor meg lehet fontolni.

Ha a gyerek viszont baromira ragaszkodik a napirendhez, nem értené, hogy mitől más pl. a kelés apunál, stb., vagy apuka nem tudja vállalni a megszokott rend betartását (akár munka miatt, akár mert messze lakik, akármi), akkor a hétköznapot nem engedném.


A pénteki kéréssel viszont szerintem a világon semmi probléma sincs, sőt! Ha szombaton viszi, vasárnap hozza, akkor nekik nem jut semmi a hétvégéből, nincs egy teljes napjuk se. Ez a gyereknek sem jó, nem tud pihenni. A péntek délután mindenkinek sokkal jobb szerintem.

2018. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
64%

Soha sem értettem az olyan noket, akik válás után meggátolják apukának a tobbszori láthatást. Fordított esetben neked elég lenne kéthetente 1 nap? Ugye, nem?

Természetesen engedném péntektol vasárnapig és hétkoznap is. Te meg nyugodtan újra kezdheted az életedet egy másik férfival.

2 gyerekes anyuka

2018. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Alexa890610 ***** válasza:
73%

#28 Te miről beszélsz?


Azt a részt miért nem olvassa el senki, hogy én megengedném apukának akár a mindennapos látogatást is????


De azzal egyszerűen nemtudok egyetérteni, hogy egy 3 éves kisgyermek napokig távol legyen az édesanyjától.


Neki is az lenne a legjobb, ha napi szinten látná mindkét szülőt, de nem lenne időről - időre a megszokott ritmusból.

2018. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Alexa890610 ***** válasza:
59%
* Időről - időre kiszakítva a megszokott ritmusból.
2018. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
47%

Két dolgot mindenképpen fel kell fognod:

1. TE váltál el az apjától, NEM a gyerek! Egy gyerek NEM TUD elválni az anyjától/apjától, ha az adott fél a válás miatt elköltözik. Teljesen normális és becsülendő, hogy a férjed kötődik a gyerekhez, többet akarja látni.

2. A gyerek NEM a tulajdonod! Az apukának ugyanannyi joga van látni a gyereket, mint neked. Fordított esetben te mit csinálnál?


Mellesleg inkább örülj neki, hogy a gyerek kedveli az exed új párját. Számtalan olyan eset van, hogy az ex új párja (lényegtelen, hogy az illető férfi vagy nő) kiutálja a gyereket, nem akar a gyerekkel foglalkozni, vagy megpróbálja az exet rávenni arra, hogy hogy bulizzon ki kevesebb gyerektartást. Szerintem ez neked sem tetszene....

Ne korlátozd a gyereked, mert a gyereknek semmi köze ahhoz, hogy köztetek milyen a kapcsolat, ti akkor is a gyerek szülei maradtok!

2018. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nem a gyerekről szól. A gyerek, mint indok van említve, hogy te terápiás ülést vegyél. A szűlői felelősség szilárd ismeretében egy anyának eszébe sem jut a saját féltékenységét, félelmeit és sérelmeit úgy megbeszélni, hogy a gyerekére hivatkozik.

Valószínüleg ez egy jó alap arra, hogy meghallgassák és a megbeszéléssel nincsen gond. A gyereket ráncigálni anyu-apu közt az egosérelmeink gyógyítgatására már sokkal inkább.


"Úgy gondolom ebben a helyzetben már úgysem tudunk normális családot biztosítani a kisfiammal sajnos."


A hozzáállásod nonszensz.


Szerintem ne a fiadból akarj táplálkozni, lehet hogy fáj, amikor nem te vagy a kormányosa, teljes mértékben abszurd a gyerekvállaláshoz ilyen módon fordulni.


Te és az apja egy célban még mindig egyesülhettek: a fiadban és a jövőjében.

2018. ápr. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

A férjed elhagyott, és most -talán jogosan- félsz, hogy a fiad megy utána. Az egyedülléttől félsz, nem attól hogy a gyerek "rosszabb" lesz. Mellébeszélsz.


Egyébként nincs olyan, hogy rossz gyerek. Gyerek van, meg viselkedés. Azt pedig a körülmények határozzák meg. Aki fontos neked, érzelmeiben engedd szabadjára.

Hogy túlreagálod-e vagy sem, nem tudom. Nem ismerjük a körülményeket, bármi megeshet, talán tényleg fáj, itt nem ez a lenne az elsőszámú "lényeg".

2018. ápr. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!