Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy megértsék...

Mit csináljak, hogy megértsék a szüleim, hogy nem tudok egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
A szüleim folyamatosan célozgatnak rá, hogy igazán elmehetnék dolgozni... Mert hogy mások gyerek mellett, munka mellett csinálják, orvosin is, meg minden. Nekem nincs ilyen jó agyam, sem ilyen jó alapjaim. Nekem le kell ülnöm délután és megérteni 4-6 órában az anyagot... Nem, mintha nem lennék délután 4-ig egyetemen, reggel 8-10-től. Nem értem az anyagot, ha nem járok be és nem hallgathatom, elvesztem a fonalat, ha nem tanulok folyamatosan... :( Szeretem a szakot, az egyetemet, de nekem nehéz és szeretnék jó tanuló lenni, az ösztöndíjból úgy is lesz valamennyi pénzem. Képtelenségnek érzem emellé beszervezni még melót is.:(
2018. jan. 9. 20:04
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
8%
Nem akarlak megbántani,de minek mentél egyetemre? Nem ismered a korlátaidat? Pisztolyt tartottak a fejedhez? Okj nem lett volna elég? Ősztondijbol meg nem fogsz megélni,azt garantálom. :( Szuleidet se értem,tán egyetem elott kelett volna célozgatni..
2018. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem beszéled meg velük nyíltan? Mondd meg nekik, hogy ne csak célozgassanak, hanem gondolják végig, és mondd el nekik azokat, amiket itt leírtál.
2018. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%
Mondd el nekik, ennyire egyszerű. Ha anyagilag megengedheti magának a család, hogy ne kelljen dolgoznod, amíg tanulsz, akkor a szülőknek se kellene problémát csinálni ebből. Az enyém sajnos nem engedhette meg, de így sem akarták, hogy dolgozni menjek, és nem is engedték volna, ha nem az ország másik végében élek. Az, hogy dolgozni kezdtem egyetem mellett, az én döntésem volt, de nem azért, mert ennyire együttérző lennék. Sokkal inkább volt önzőség a részemről, hiszen a saját életemet akartam élni a saját keresetemből úgy, hogy senki nem számoltat el vele (mert sajnos amíg otthonról támogattak, apám még a diákhitelt is számonkérte, mire költöm).
2018. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
27%
Beszéld meg velük. Ha jó az anyagi helyzetetek, akkor tanulj munka nélkül. Ha rossz az anyagi helyzetetek, akkor hagyd ott az iskolát, és menj dolgozni. Ezen nincs mit cifrázni. Rossz anyagi körülmények között nem várhatod el hogy ennyi idősen finanszírozzák a dolgaidat.
2018. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
14%

Ha ennyire szenvedsz - mert ez az, és mit csinálsz vizsgaidőszakban? -, akkor el kell gondolkodnod, hogy miért is arra a szakra mentél, vagy egyáltalán minek mentél egyetemre?


Okés, nehéz, én is elvégeztem egy egészségügyi fősulit, néha nem volt egyszerű, de hogyha minden nap 4-5 órát "kellett volna" tanulnom szorgalmi időszakban, elég hamar elgondolkodtam volna, hogy ez nem nekem való.


Egyszerűen nem tartom normálisnak, hogy minden nap ennyit tanulj.


Vagy akkor nagyon szar a módszered, és mi lesz veled államvizsgán? Hmmm?

2018. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
44%

Milyen orvosi? Melyik az az állat, agyabeteg, aki orvosi mellett dolgozik?


Jogin, bölcsészeten, közgázon meg a fszom tudja milyen szakon, elmehetsz dolgozni, de orvosi mellett NEM LEHET!


Ez más szint!

2018. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
82%

"minden nap 4-5 órát ... Egyszerűen nem tartom normálisnak, hogy minden nap ennyit tanulj."


Én meg azt nem tartom normálisnak, hogy te ezt nem tartod normálisnak. Aki felnőtt ember létére egyetemre jár, az igenis tanuljon. A kérdező egyébként is ösztöndíjban gondolkodik, és szereti a szakját, ezért tanul, úgyhogy nem tudom, honnan veszik egyesek, hogy nem oda való.

2018. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%
Első te miről beszélsz? :)
2018. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
39%
Orvosi mellett is vannak, akik dolgoznak. Nekem is van két kollégám a kórházban, akik most harmadévesek, segédápolóként dolgoznak hétvégén.
2018. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen szülőket jól fejen kéne csapni, amikor másokhoz mérik az embert. Igen van aki két gyerek mellett is végez az egyetemmel vagy főiskolával, de abban meg is van a rátermettség, de ez ritka is.


Vagy elvégzed az egyetemet és addig eltartanak, vagy ott hagyod az egészet, de akkor ott maradsz szakma nélkül.

2018. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!