Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek volt, hogy akaratotok...

Nektek volt, hogy akaratotok ellenére adtak be gyógyszert a szüleitek?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 10:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%
És nyilván okkal fogtak le, mert bipoláris vagy, vagy skizofrén is akár és agresszív.
2018. márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mi van????????


Én szimplán feltettem egy kérdést, hogy 18 év alatt eldöntheti-e a gyerek, hogy mit akar szedni... Vagy beadhatják-e neki, hogyha nem akarja.

Azt a kérdést nem én írtam, 21 éves vagyok. Viszomt itt a szomszédban tudok egy anyukát, aki ilyet ad a gyereknek, hogy elfeküdjenek, persze azt se tudják,. it ad nekik. Nem bipolárisak, meg ilyesmi.

Nekem egyedül a lázcsillapító kúppal volt a bajom, hogy harmadikos, negyedikesként is azt adott anyám, nem sima lázcsillapítót. Aztán fel kellett tartani a lábat, hogy felnyomják... Mikor lehetett volna szájon át is.

2018. márc. 18. 13:19
 13/17 anonim ***** válasza:
42%

#10, korlátozottan cselekvőképes kiskorút nincs joguk gyógyszerezni akarata ellenére


Kérdező, tegyél nyugidtan feljelentést a szüleid ellen! Vagy szólj egy tanárodnak, akiben megbízol! De emellett javaslom, menj el egy olyan orvoshoz, akiben megbízol és szedd be a felírt gyógyszereid!

2018. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Akkor talán szólj a gyámügynek, mielőtt késő lesz
2018. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó...

Igen, először beszélni fogok a fejével, hogy ezt így nem lehet, mégha csak azt akarja, hogy tovább, vagy elaludjanak... De más gondok is vannak ott. Büszkén újságolta.

2018. márc. 18. 13:36
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Amúgyis megnézném, hogyan adtak volna be nekem kisbaba korom után bármit, amit nem akartam (de szájon át babaként se lett volna sok esélye).

Saját magamnak sem tudok beadni egy tablettát, a durvábbakat (egyszer fejfájásra csak migréngyógyszert kaptam egy kollégától) pedig akkor is kiköpöm, ha az eszemmel meg akarom enni...


Nem voltam beteges gyerek és minden megfázásgyógyszerem igencsak ízlett. Volt narancsos, valami rózsaszín izé s valami sötét, mély ízű is... Egyik jobb, minta másik, bár a méhpempős méz vagy mi mindent vitt, abból megettem volna a dobozzal, de nem kaptam, csak egy kiskanállal...


Más okból sosem kellett szednem semmit.

S nem emlékszem, hogy bármire is erőltettek volna, szeretem a szabadságot és meg tudom érteni, ha valami kell vagy nem szabad (bizonyos keretek közt, vannak azért korszakok egy gyerek életében).

2018. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszert, igen, nyugtatót nem. Pláne nem azért, mint ebben az esetben az ismerősöd. Ez egy "kicsit" abnormális.
2018. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!