Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem fogja fel,...

Anyám miért nem fogja fel, hogy nem tudok vele meg hugommal menni nyaralni?

Figyelt kérdés

Anyám megy a Kanári szigetekre a hugommal, de cseszeget közben, hogy menjek dolgozni.

Nem fogja fel, hogy egy gyárban egy egyszerű betanitott munkást aki egy hónapja nem dolgozik ott nem fognak elengedni csak úgy egy hét szabira, meg a próbaidő is kettő vagy három hónap.

Valamiért nehezen jut el az agyába, mit csináljak?


2018. márc. 20. 12:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Két fontos dolog nem derült csak ki a leírásodból.

1. Te szeretnél menni nyaralni velük?

2. Mikor mennek? (Mert ha nyáron, akkor addig bőven lejár a próbaidőd is.)

2018. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
28%
Magyarázd el, hogy a gyárakban csak akkor lehet elmenni szabira, amikor leállás van. Viszont, ha megengedheted magadnak, elmehetnél táppénzre és úgy utaznál el. Én is ezt tettem egyszer, amikor nem volt más lehetőségem.
2018. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Mennék én, de nem tudok.

Nyáron kezdenek dolgozni, addig iskolába járok, és esti mellett fogok.

2018. márc. 20. 12:35
 4/30 A kérdező kommentje:
2 pár héttel a felvétel után?
2018. márc. 20. 12:36
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt is megpróbálhatod, hogy amikor jelentkezel a munkára, akkor ezt a kikötést is hozzáteszed, hogy egy hétre el fogsz utazni adott időpontban. Amilyen munkaerőhiány van a gyárakban, még az is lehet, hogy simán belemennek.
2018. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó, 100%- hogy nem fogják felvenni, ha rögtön elmegy.


Alapból pofátlanság, másrészt keresnek mást helyette, az ott lévőket meg addig kicsit túlóráztatják.


Egyébként nem értem, hol cs.szeget, hogy menjél velük. Sehol, ő elmegy, te meglózol.

2018. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
Inkább beszéld rá anyukádat arra, hogy menjetek egyből suli után, nyár elején (ott akkor is tökjó az idő), és hazajössz, és utána kezdesz el dolgozni.
2018. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
7 megvan az időpont, nem fogja fel sajna
2018. márc. 20. 13:09
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ilyen jól áll anyukád anyagilag, hogy simán elvisz titeket a Kanári-szigetekre, akkor bőven ráérsz elkezdeni dolgozni szeptemberben.

Kár lenne egy ilyen lehetőséget kihagyni egy gyári munka miatt, azt találsz bármikor, bárhol.

Azt kéne megbeszélned vele, hogy mit akar igazából. Ha azt, hogy nyaralni menj velük, akkor fogadja el, hogy addig nem dolgozol. Gondolom ő is munkából szedte össze a pénzét, nyilván tudja, hogy nem engedik el csak úgy az embereket 1-2 hétre, pláne nem a legelején.

Ha meg nem is akar elvinni, hanem azt szeretné, hogy dolgozz, akkor meg mondja meg egyenesen és akkor nincs min vitázni.

2018. márc. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

9 igazából ő is annál a cégnél dolgozik, csak ő ilyen elitista, évek óta ott is dolgozik nem rossz pénzért, tehát ő elmehet bármikor, viszont egyszerű kétkezi munkás ezt nem teheti meg.

Szeptemberben kezdődik az iskola, elvileg fogok mellette dolgozni, de azért jó lenne eleinte iskola nélkül csinálni ezt a melót.

2018. márc. 20. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!