Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anya nem...

Mit csináljak, ha anya nem vesz komolyan, kiröhög? 16/F

Figyelt kérdés

Kicsit mesélnem kell hogy érthető legyen. Anyám katona családból jön, apám meg fiatal kora óta lovagrendezik. Mindketten nyitottak bizonyos szinten,jól neveltek a húgommal minket, vittek sokszor kirándulni, nyaralni, foglalkoznak velünk, sose láttam, hogy a tv előtt döglöttek volna, így sok programunk van most is. Húgommal mindkettőnket sok mindenre megtanítottak, pl varrni (engem is), főzni, kardozni,lovagolni, kocsit szerelni segítettük apámnak, stb. Persze, ami nem érdekelt minket egy idő után, azt nem erőltették.


Viszont egy fokon nagyon konzervatívak. Nehéz ezt elmagyarázni, mert egyikük sem homofób, vagy ilyesmi (vannak meleg barátaink), de pl nem tartanak semmilyen szinten férfiasnak olyat, ha mondjuk bokanadrág van egy srácon, vagy térdnél kivágott nadrág, szűk nadrág, meg a mostanában menő hajakat sem szeretik, mármint ha pl valaki pasi létére szőkíti és így egy részét nagyon hosszúnak hagyja, oldalt meg rövid... Szóval ilyesmik. Anya mindig azt mondja, hogy addig nincs miről beszélni, amíg kisujjal fogja meg valaki pl a kardot. Ezt poénosan mondja, egyébként, de mégis érezhető a véleménye. Nem azt mondom, hogy ilyen régi értékeik vannak, hogy a nő a háztartás a pasi meg dolgozik, mert mindketten dolgoznak és teljesen felosztják, illetve felosztjuk a házimunkát, amit anya utál (mosogatás), azt legtöbbször apa csinálja, amit apa, azt anya, stb. De az ilyen - úgymond - nőiesebb dolgokat a pasikon nem tartja normálisnak.


És itt jövök a képbe én. Szülinapomra pénzt kértem, hogy vehessek magamnak ruhákat és elmehessek fodrászhoz. És vettem is, de kint van a bokám, és feszül a nadrág, meg a hajamat is megcsináltattam. Vettem rózsaszín pólót is, nekem nagyon tetszik. Szóval. Igen. Hazaértem, mutattam anyámnak őket, és hát... láttam rajta, hogy majdnem elnevette magát. Tudom, hogy mire gondol. Ez rosszul esik. Húgom meg is jegyezte később, hogy vissza is adhatnám a "pasiigazolványom". Húgom nagyon hasonlít anyura.


Most már rosszul érzem magam. Anya nem mondott semmit igazából, csak hogy ha nekem tetszik, nem szól bele. De akkor is... Tudom, hogy hülyének néz most. De szerintem ez menő, jól néz ki. Meg tudom győzni valahogy?



2018. márc. 22. 15:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%
Én megértem anyudat...ez a feszülős nadrág, bzis pólóval, és a felnyírt hajjal elég nevetséges. Olyan tucat az egész meg nem is férfias. Nyilván megbántani nem akart, de ne várd, hogy hazudjon milyen jól nézel ki. Ne sértődj meg, ez az én véleményem, egyszerűen rosszul vagyok azoktól, akik felvesznek olyan feszülős nadrágot, hogy majd szétreped rajtuk. Mást sem látni kint, elnőiesedtek.
2018. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges győzködnöd, ideje megtanulnod, hogy az ízlésed a te döntésed, nem másé. Magadnak öltözöl vagy hordod a hajad úgy ahogy, nem másnak.
2018. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Felejtsd el, örülj neki, hogy a felfogásához képest normálisan reagált, legyen ennyi elég.

Más családokban sokkal szélsőségesebb reakciók és atrocitások is érik az embert, ehhez képest még ha nem is esik jól, teljesen jól jöttél ki belőle.

Egyébként pedig nem kell mindenkit megváltoztatni, neki is van egy véleménye és neked is.

Az előzményekhez képest amúgy is kissé extrémnek tűnik a változásod, de ez a te döntésed volt, talán lehetett volna nagyobb átmenettel vagy fokozatosabban.

Amúgy melegként írok neked, tudom milyenek az előítéletek, ez alapján az emberek azt gondolják, hogy lányos vagyok és férfiatlan.

Pedig egyáltalán nem jellemző rám.

Tapasztalatból mondom, nem kell embereket győzködni, elég ha bizonyítassz a viselkedésseddel.

Igen ez egy hosszútávú dolog, ezt el kell fogadnod.

2018. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Tesóm meleg,de sose vett fel rózsaszínt. Ennek semmi köze a dolgokhoz.
2018. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
De miről akarod meggyőzni? Arról, hogy neki is az tetsszen, ami neked? Ő nevetségesnek tartja ferfiaknál a feszülő nadrágot, rózsaszín pólót, stb., ennek ellenére azt mondta, ha neked tetszik, nem szól bele. Hol itt a gond? Tök normális szüleid vannak.
2018. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy kevésbé tartson pasinak. És most tudom, hogy kicsit visszamentem a szemében. Szerintem is csak a szülői helyzete miatt nem röhögött ki. Normális, igen. Próbáltam vele beszélni erről, hogy most akkor mit gondol... De terelte a témát meg hogy már elmondta a véleményét. Most pl szinte biztos vagyok benne, hogy azt hiszi, sose lesz barátnőm. Mert hallottam már hogy azt mondta, nem érti, mi vonzó a lányoknak az ilyen típusban.
2018. márc. 22. 15:43
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Olvass utána részletesen, hogy milyen a metroszexuális, rájössz, hogy te is az vagy.


Röviden, olyan modern városi férfi, aki nőiesen ad megjelenésére, nem ciki neki a szőrtelenítés, rószaszín feszülős póló, szinte nőies válltáska, haj, hajtincsek festése, viselkedésében is nőies érzékenység (nyávogó fiúzenekarokhoz hasonlóan), ránézésre simán nézhető homokosnak, de közben meg sok tinilánynak is bejön az ilyen férfiérzékenység. Vannak akik közülük teljesen heteroszexuálisak, de azért bőven több köztük az olyan, akik ennél "nyitottabbak"...

2018. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
Például David Becham is ilyen metroszexuális mégis van felesége és gyerekei.
2018. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
65%
Hát, én teljes mértékben egyet tudok érteni anyuddal. Egyébként örülj neki, hogy csak kinevet érte, nem pedig tiltja, vagy megbüntet, stb.
2018. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%
Előző a meleg fiadra milyen büntetést szabnál ki? Kövezés szobafogság,halál büntetés? :O
2018. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!