Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám isteníti magát, hogy...

Az anyám isteníti magát, hogy nagyszerű szülő. Szerintem nem teljesen így van. Beszéljek vele?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok és magam fizetem a koleszt, az iskola pedig ingyenes, mert államin vagyok. Néha ad költőpénzt, amit nem én kérek és rám tukmálja, majd mondja nekem (egyéb vita esetén), hogy ő tart el engem és mennyi mindent megad nekem (természetesen a pénzre gondol, neki az a minden). Folyton mondogatja, hogy neki az én jövőm a fontos, most pedig nagyobb pénzösszeghez jutott és egy nagyobb, szebb házat akar. Bizonygatja, hogy az új ház valamiért nekem is jó, de szerintem ez hülyeség, mert alig vagyok otthon. Azt nem értem, ha olyan kiváló szülő, akkor rám miért nem fordít? Például tudja, hogy mennyire szeretnék külföldön tanulni, de mégsem segít, pedig megtehetné. Én egyáltalán nem várom el, de ha már nap mint nap végighallgatom az istenítést, akkor legyen valami alapja is...
2018. márc. 23. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Ahha. szóval az a bajod hogy miért házat vesz, és miért nem adja neked azt a pénzt csak úgy. Hát igen, szar szülő remélem átment az irónia) Mert ilyen követelőző kölköt nevelt, aki felnőtt fejjel sem megkeresni akarja a pénzt, hanem elvenné az anyjáét.
2018. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Amikor legközelebb szeretne adni költőpénzt, ne fogadd el, hagyd az asztalon, írhatsz hozzá üzenetet is ha szerinted belefér, hogy szeretnék független lenni, köszönöm de nem kérem, vagy valami ilyesmi, innentől ha mondja hogy eltart, már nyugodtan visszavághatsz hogy nem-nem... koleszból nekünk hétvégén sem kellett hazamenni, akkor ne menj haza akkor sem és kész. Ne azt nézd, ő milyen szülő, hanem TE milyen önálló felnőtt vagy, és teremts magadnak nyugalmat, ő pedig kezdjen a pénzével amit szeretne. Legalábbis én így tettem, nekem többet ért a nyugalom és hogy tényleg önálló voltam.
2018. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Egy az egybe mintha anyámról írtál volna. Ami nálam működött, hogy levegőnek néztem, nem fogadtam el semmit, aztán mikor egy vitánál mellé álltam, ő meg hálából azonnal hátba támadott, akkor megszakítottam vele a kapcsolatot. Ennek több, mint 3 éve, azóta kb. 2-3x próbált meg hívni, de nem vettem fel. Ő az eltelt időben mindenkinek azt mondta, hogy 'ő minden szalmaszálat megmozgat, hogy újra felvegye velem a kapcsolatot, de hát sose veszem fel a telefont, a facebook-on meg letiltottam, ezért sajnos sehogy nem tud velem kapcsolatba lépni....' És természetesen nem érti, hiszen ő olyan jó anya volt mindig, mindent megadott blablabla...

Szerintem csak ez a megoldás, hogy egyik füleden be, a másikon ki, és amint lehet, elköltözöl.

31N

2018. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
"Egy az egybe mintha anyámról írtál volna" És te is behisztiztél mert anyád nem hagyta hogy elszórd a pénzét?
2018. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Jóvan.
2018. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

Azt nem értem, ha olyan kiváló szülő, akkor rám miért nem fordít? Például tudja, hogy mennyire szeretnék külföldön tanulni, de mégsem segít, pedig megtehetné. - ??? Te NE osszad be, mire költi anyud a SAJÁT pénzét, jó?!


Neked monmentán az a bajod, hogy nem a te hóbrotjaidat finanszírozgatja - egy külföldi suli több millió forint -, és TELJESEN megértem.

Pénzéhes vagy, de nagyon, és igen, ELVÁRNÁD, hiszen ezen nyávogsz.

2018. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Mellesleg, a kolesz NEM összeg, havi 8-10 rongy általában.

Tudod, a rezsi-lakbér ennek a tízszerese. Ne vágj fel vele, hogy te milyen marhára sokat költesz, mikor ez nettó hazugság.

2018. márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez amolyan reflex sok szülőnél, hogy "ő mindent megad". Az én anyámnak is nagyon sok pénze volt, de egyszer nem kérdezte meg, hogy én mit szeretnék, mindig tukmált rám dolgokat, amik neki tetszettek, közben meg egy nadrágot nem vett nekem gyakorlatilag soha. Az értelmes dolgokat, pl. kabát, bugyi, a nagyszüleim vették meg nekem a kisnyugdíjukból, anyám meg a megunt aranyláncait akarta rámtukmálni (mert tudta, hogy utálom az aranyat.) Magának meg 80 ezres csizmákat vett. Szóval értelek... Akinek nem ilyenek a szülei, az szerintem ezt elképzelni sem tudja. Hogy milyen az, amikor nincs pénzed egy füzetre vagy ceruzára a suliba, de ő mégis milyen piszok jó anya.
2018. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Én mondjuk megértelek kérdező. Bár az én anyum nem ilyen, de unokatesóm anyja dettó ugyanez.

Egy ceruzát nem hajlandó neki venni, de ha nagy nehezen unokatesómra tud valami vackot tukmálni, akkor már mindjárt ő a legf @szább anya, aki mindent megad a gyerekének. Sajnos vannak ilyenek, akik csak azért vesznek meg valamit a gyereknek, hogy később hangoztathassák a gyerek orra alá dörgölve, hogy "örülj, hogy ilyen anyád van".

2018. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Milyen szánalmasak ezek a potenciálisan verbális anyagyilkosok!
2018. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!