Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig köteles eltartani a...

Meddig köteles eltartani a szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés

Egy vitából indul a kérdés. Haverom a testvérével még otthon lakik. 25 és 29 évesek. Haverom a fiatalabb, egyikük sem dolgozik, a bátyja egyetemre jár, de halaszt.

Hétvégén buliztunk, panaszkodott nincsen pénze. Vitázni kezdtünk miért nem megy el dolgozni. Azt mondta részegen, hogy nem ő akart megszületni ő nem hajlandó kulimunkát végezni, se házimunkát, arra ott az anyja. Utána előadást tartott miszerint a szülő köteles eltartani a gyerekét élete végéig, hiszen a gyerek nem kéri, hogy megszülessen. Mi körberöhögtük, de a szüleit sajnálom. Ti meddig tűrnétek ezt?


2018. márc. 22. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
18. szülinapjáig köteles
2018. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

lelkiismeret szerint élete végig, de sajnos ezzel bejön az az effekt, hogy teli kosár halat ad a gyereknek és nem azt tanítja meg, hogy kell kifogni azt a halat. Aztán ha elfogy a hal a kosárból beüt a csőd!


Saját elemi érdeke is, hogy amíg - tét nélkül megteheti szülőkkel a háta mögött - tanuljon meg halat fogni, mert ha szülei meghalnak foghatja a fejét!

2018. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Hivatalosan 18 éves korig, vagy addig, maíg befejezi a nappali tanulmányait (mármint amit elkezdett 18 éves koráig vagy közvetlen utána).

Ha se nem tanul, se nem doglozik, akkor nem jár neki rokontartás, azaz a szülö bármikor kidobhatja.


Én felnött gyerekek szülöjeként nem türném ezt, adnék egy határidöt (max. fél év), utána egyszerüen kitenném a cuccait.

2018. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Én folyamatosan arra terelgetem a gyerekeimet hogy keressék meg legalább a magukét. Még kicsik, de alig várják hogy elmehessenek csinálni valamit egy kis pénzért. Nem szeretnék életképtelen óriásokat magam köré. Nem vagyunk szegények nem azért, sőt jól élünk de akkor is.

Sajnos sok az ilyen család mint amit leírtál. De ezek ott kezdődnek hogy ötödikes gyereknek már rég nem vágom fel a rántott husit de ezt csak képletesen írtam. Jóval korábban és folyamatosan önállósítani kellene.

2018. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Na ezért nem bírom az anyucikat - ha róluk van szó, akkor "a 18. születésnapig" ha meg az exüktől pumpolandó tartásdíjról, akkor meg 25-30 éves korig...

A helyes válasz meg az, hogy 18 éves korig vagy a középiskola nappali tagozatának befejeztéig de max 20 éves korig feltétel nélkül, utána meg a felsőoktatás nappali tagozatán tanuló vagy egyéb módon rászorulót meg feltételekkel. És ez mindenkire, minden esetben így igaz, ha elváltak a szülők, ha nem, ha a gyerekkel élnek, ha nem. A törvény - milyen meglepő - egyféle.

2018. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
18 éves koráig, vagy a megkezdett tanulmányai befejezéséig, de persze normális családnál, később sincs ebből gond, csak nem ilyen "felfogású" gyerekekkel. Mert azért van olyan, hogy 25- 30 évesen otthon van még a "gyerek", de az a minimum, hogy dolgozzon, szálljon be a kiadásokba, stb.
2018. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

A szuleinek mar ki kellett volna reg baxniuk ilyen hozzaallassal .



Ja, es mondd meg neki, a szulei sem kertek, hogy megszulessenek es ilyen ingyenelot rakjon a sors a nyakukba.

2018. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
18 felett nem eltartanu koteles, hanem rokontamogatas van. Nagyon nem ugyanaz a ketto.
2018. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

18 eves koraig kotelezo. Engemet 26 eves koromig tartottak de dolgoztam es tettem felre a penzt hogy kulon tudjak koltozni.

Ha mindig kertek volna penzt, vagy elkuldtek volna alberletbe akkor nem tudtam volna semmit se felretenni.

2018. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%

18 felett nem köteles - rokontartást kérhet a gyerek de az aztán hatalmas összeg :D


Én eltartom a gyerekemet egészen addig, míg tanul, vagy szakmát szerez és dolgozni nem kezd.

De ha csak otthon ülne 20+ évesen is úgy,hogy se nem tanul se nem dolgozik, két hónapot kapna, aztán megy ahová akar.


Nonzensz :(

2018. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!