Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdek a saját anyámra hasonlí...

Kezdek a saját anyámra hasonlítani, hogyan tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Az én anyukám mindig csak ott volt egy lakásban velünk, de sosem játszottunk, sosem figyelt ránk, ha beszéltünk, nem tanítgatott, szóval sosem volt meg az az igazi anya-lánya kapcsolat. Később szerintem depressziós is volt, csak magával törődött, nem lehetett segítséget kérni tőle semmiben, nem fordulhattunk hozzá a problémáinkkal, tini koromban rendszeresen mások előtt megalázott verbálisan pl hogy hogy nézek ki. Ezek gyerekes dolognak tűnnek így majd harmincévesen, de be kell ismerjem, komoly károkat okozott. És innen jön a kérdésem.

Van egy kislányom, másfél éves. Tündéri, imádom de elég nehéz eset. Sokszor elutasító, csak akkor pusziszkodunk, ölelkezünk ha ő akarja. Akaratos, kezd dacolni, mindenen elsírja magát. Mostanában sokat gondolkozom, vajon jó irányba fejlődik érzelmileg? Vajon mennyire befolyàsolom azzal hogy nehezen tudunk felhőtlenül játszani? Mert nem tudom hogyan kell, nem tudok feloldódni. Sokszor nem tudok teljes figyelmemmel felé fordulni, mert az én szülői mintámat követem, ezer dolgot csinálok mellette.

A minap anyukámnál voltunk és kértem hogy kijön-e velünk játszani az udvarra. Azt mondta persze, mindjárt... eltelt másfél óra és nem jött mert még ezt megcsinált meg azt megcsinált... mert mindig minden fontosabb mint a gyerek és sajnos néha ugyanezt látom magamon. :( Annyira szeretnèm ha mosolygósabb, elégedettebb kisgyerek lenne, de úgy érzem most nem az. Pszichológust ne ajánlatok, mert esélytelen eljutnom, viszont jó tanácsot, könyvajánlást szívesen fogadok! Szeretném helyretenni magamban a dolgokat.

Talán a férjemmel is javulna a kapcsolatunk...


2018. márc. 25. 22:13
1 2
 11/14 Költőnő? ***** válasza:
74%
A Forward könyv mellett ajánlom még Woititz-Alkoholbetegek felnőtt gyermekei c könyvét. Ne tévesszen meg a cím, szinte az összes rendellenesen működő családban hasonló minták alakulnak ki, abban is lesznek érthető és hasznos dolgok.
2018. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%
Kislányod egy kicsit korábban produkálja a dackorszak tüneteit. Lehet, hogy korábban érő a többieknél, intelligens. Lehet, hogy érdemes közösségbe vinni. Nem feltétlenül bölcsődébe, de valami kialakult, állandó közösségbe, pl. babatorna, játszótér (mindig ugyanoda, ugyanakkor, ha van kialakult babaközösség), esetleg pár hónap múlva bölcsőde csak délelőtt. Jó, ha sokat játszol vele, de egy gyerek egy gyerekkel tud legjobban játszani, illetve meg kell tanulnia elfoglalni magát egy ideig már pici korban is (akkor még csak pár percig). Egy szülőnek szellemileg fárasztó ÁLLANDÓAN a gyerekkel játszani, láthatólag a gyerek is igényli a külső ingereket. Így a görcsös megfelelni akarás, hogy folyamatosan szórakoztass egy másfél évest, teljesen ki fog meríteni téged lelkileg, az pedig a gyereknek sem jó. Felnőtt időre is szükséged van. Ezért kellene már most bevezetni a picit valamilyen közösségbe. Ezt követően az együtt töltött időtök is tartalmasabb lehet. A könyv, amit javaslok neked: Anya, taníts engem! Nagyon egyszerű kis feladatok vannak benne, amik szórakoztatják a kicsit, fejlesztik is, neked pedig úgymond egy programot kínál, amit követhetsz, nem neked kell folyton programokat, játékokat kitalálni. Az én kislányom is hasonló volt, erős akaratú (most is az), de nagyon jó a kapcsolatunk. Ebben a közösség is segített (20 hónapos korától bölcsődébe járt), és a rokonok, nagyszülők is. Így ő is ingergazdag környezetben nőtt fel, én is vissza tudtam menni dolgozni (részmunkaidőben), és volt felnőtt időm, fel tudtam töltődni.
2018. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy letöltő link a Mérgező szülőkhöz.

Ma már van egy csomó pszichológus,akivel Skype-olhatsz,ha esetleg az utazás okozna gondot.

2018. márc. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Csodálatos anya vagy!

Minden kis lány ilyen anyukát kívána,de találd meg az egészséges arany közép utat.

Ahogy előttem is írták nem épp a legjobb ha mindig mindenben engedsz a kicsinek.

Hiába 1.5 éves vissza tudnak ám vele élni! :)

Nálunk míg picik voltak a délelőtt az enyém volt.mosás főzés takarítás.

Ilyenkor a konyhában játszottak egyedül.

Aztán ebéd után pici alvás.és utána csak a gyerekek estig.

Játszótér,rajzolás,stb.

Estig amíg el nem aludtak.

Így be állt egy rendszer volt időm mindenre és a gyerekek sem érezték elhanyagolva magukat.

Attól,hogy vannak elvégezendő dolgaid és nem tudsz 24órát játszani attól még jó anya vagy! :)

2018. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!