Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hisz a saját gyereké...

Miért nem hisz a saját gyerekében?

Figyelt kérdés
Szóba jött ma a tanulás, és mondta anyum, hogy én nem fogok eljutni egyetemre, meg ne is akarjak menni, majd mondtam neki, hogy de igen is megcsinálom, attól hogy neki nincs se diplomája se érettségije nekem lehet, erre megpróbált vissza vágni azzal, hogy lehet hogy neki nincs de nekem se lesz. Utána megint megpóbált belém kötni, hogy nekem nincs nyelvvizsgám se, nem beszélem anyanyelvi szinten a nyelvet. Kicsit rosszul esik, hogy ilyenket mond, és nem hisz bennem.
2018. febr. 12. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
szerintem irigykedik.
2018. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Milyen tanuló vagy? Milyenek a jegyeid?
2018. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Matekkal van egy kis baj, abból éppen hogy megvan a hármas, angolból 4-5, magyar és töri 4
2018. febr. 12. 21:44
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem olyan rossz, ha beleadsz mindent, akkor simán felvehetnek egy egyetemre. De bent is maradni nehéz lehet.
2018. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
hogy lehet hogy neki nincs de nekem se lesz. Hát ne aggódj fog is gáncsolni ahogy tud. Boritékolom. Engem nem engedtek érettsigire,ugy kelett elszökdösnöm rá,h meloba megyek,diákmunkán voltam,persze a pijukra ment el a fizum.. El is vertek mikor kiderült h lett érettségim,de 18 évesen dobbantottam. Anyám mondjuk diplomás volt de az alkesz apám teljesen elnyomta és a saját képére formálta.. :( Anyukád sajnos irigy. Mutasd meg neki tanulj,törj ki tedd le az érettségit, diplomázz le. Kitartás. Sok szülő irigy és azt akarja h a gyerekének is rossz legyen. :(
2018. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Magából indul ki. Én is ismerek olyat, aki soha nem hitte volna, hogy őt felveszik főiskolára. Három gyerekkel volt otthon háztartásbeli, már a legnagyobb gyereke is fősulis, ő nem gondolta, hogy negyvenen túl bejuthat bárhova, hiába volt tiszta kitűnő az érettségi bizonyítványa. Én biztos voltam benne, hogy sikerülni fog neki, ő nem hitt magában. Kb. 4 helyre adta be a jelentkezését, még olyan helyekre is, ami egyáltalán nem érdekelte, hátha valahova mégis felveszik, aztán nekem lett igazam, mert mindenhova felvették volna. Persze az önbizalomhiányát visz magával, abban se hitt, hogy sikerülnek az első féléves vizsgái. Most, hogy túl van rajtuk, talán lesz egy kis önbizalma.

Amíg az ember nem vág bele, elérhetetlen, teljesíthetetlen misztikus valami a főiskola, egyetem, aztán kiderül, hogy nem is az. Persze nem mindegy, hova megy az ember. Én a mérlegképes könyvelő tanfolyamon véreztem el, soha nem sikerült befejeznem. Utólag persze azt gondolom, ha nem 1 év alatt kellett volna a nulláról kezdenem, hanem lettek volna számviteli ügyintézői és egyéb középfokú gazdaságtani alapjaim, sikerülhetett volna, de így másra nem volt jó, csak hogy a maradék önbizalmamat is tönkre vágja 19 éves koromban.

2018. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtad anyudnak: "Még szép, hogy nem beszélem anyanyelvi szinten a nyelvet, tőled még ennyire sem tanultam volna meg." Még a nyelvtanárok gyerekei között is van, aki az egyetemen szerez nyelvvizsgát. Sajnos, sok ilyen alul iskolázott szülő igyekszik elvenni a gyereke önbizalmát. A matek a felvételinél fontos, de számos olyan szak létezik, ahol nincs.
2018. febr. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám a fiamba nem hisz az unokájában péknek tanul most 9. Osztályos .én meg hiszek fiamba és neki is ezt mondom mindig.
2018. febr. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Az a baj hogy pont azokból vagy jó amikkel bölcsészkarra juthatsz csak be, abból meg felesleges a diploma mert munkát úgyse kapsz vele.
2018. febr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
@9 Hagyjuk már ezt a hülyeséget, BTK-n végeztem, a szaktársaim közül mindenki dolgozik, kivéve azokat, akik még a doktorijukat csinálják. Van EU-s tolmács, nyelvtanár, műfordító, Junior Prima-val díjazott fotóművész, országos napilapokban újságírók, regényíró, sokan dolgoznak multiknál toborzástól projektmenedzsmentig mindenféle helyen, meg van olyan is, aki átképezte magát programozónak. A bölcsészdiploma egyenlő mekdonálc egy ideje még vicces volt, de igaz akkor sem.
2018. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!