Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegesít az apám. Ezért...

Idegesít az apám. Ezért bűntudatom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem jár el dolgozni. Mindig hallgattam a szentbeszédeit mindenféléről, de ő nem úgy viselkedik a gyakorlatban (és szerintem ezt nem veszi észre). Sosem volt a családunk anyagi biztonságban, régebben kijárt külföldre, de most már csak itthon tesped. És csodálkozik, hogy nem érzi azt, hogy tisztelném. Legszívesebben ordítanék vele, de félek, hogy összetörné, ha megtudná h mit gondolok róla. Most készülök egyetemre, és attól tartok, hogy az is kérdéses, hogy itthon a szüleim megéljenek (mert ráadásul költeni azt tud apám...), nem még hogy nekem biztosítva legyen a taníttatásom.

Anyámra is haragszom, amiért ilyen töketlen, de azt is megértem, hogy az anyagiak miatt nem olyan egyszerű ez a válás téma... (meg arra is fogják, hogy a tesóm meg miattam nem válnak el).

Szóval rettentően dühös vagyok, néha gyűlöletet is érzek iránta, de ugyanakkor bűntudatom is van. Mit csináljak?


2018. márc. 28. 12:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
"Mindketten elvárják, hogy egyetemre menjek." Ja, hogy elvárjak...akkor viszont jogosan vagy kiakadva.
2018. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Mondja ő. Mindent elhiszel? Ha én akarnám hogy a gyerekem lediplomázzon, tennék is érte valit, nem punnyadnék otthon. Gondolom más is így van ezzel. Ismerek pár embert ahol 2 diplomát kinyögtek csak hogy a gyereknek jó legyen. Hallgatni is rossz volt, nem végigcsinálni. Fizetni az albérletet, utazást, szórakozást, egy hétre előre megfőzni, hogy legyen mit ennie a gyereknek, tanszerek, ruhák stb. Kár hogy itt apuci nem tud véleményt mondani.
2018. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
Én hiszek a kérdezőnek,kb 10 családot tudok magam körül ahol a nő meg a lány dolgozik,sőt megszakadnak,apuka meg otthon fekszik, tévét néz,és mindent elvár,mert őt tisztelni kell mert ő a ház ura.
2018. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Szerintem én lezárom ezt a kérdést. Ötletet nem kaptam/kapok, hogy hogy oldjuk meg ezt a családi konfliktust, az egészből csak egy meddő vita lett.


Itt mindenki annyira tisztán lát mindent, hogy egyből tudja mi a hazugság és mi nem. Mondjuk, ha már apát annyira akarjátok hallani, ennyi erővel anyámat miért nem kérdezi senki? És igen, anya mindent meg is tesz hogy egyetemre járhassak...


De amúgy most komolyan az a fontos, hogy mit hazudgálok? (Igazából feltehetném elméletben is a kérdést, nekem csak megoldásokra/ötletekre lenne szükségem.)


De ez biiiiiztos hazugság, mert olyan nem létezik, hogy egy apa azt mondja a lányának hogy menjen egyetemre, de közben ő nem dolgozik.. (Nem vagy egy Sherlock)


De amúgy ezek a kommentek elszomorítottak. Belátom, kár volt azt írni, hogy egyetemre készülök, mert itt szinte mindenki már egyből (annyira jellemzően) egy lusta,dolgozni nem akaró, toporzékoló, taknyosra asszociált (aki lepontoz mindenkit). Holott a lényeg annyira nem ez lett volna!


Az is elkeserítő szerintem, hogy vlki azt írja, hogy 18 éves kor után legyen teljesen önálló a gyerek és csak akkor támogassák továbbra is a szülei, ha ők is azt akarják, hogy egyetemre menjen. Ez valami vicc? Ha a szülő nem akarja, akkor a gyerek ne is kapja meg a lehetőséget,a támogatást (és nem csak az anyagit!) hogy egyetemista legyen?

Annyira álszent, általánosító dolog, ez a "más is túlélte már az egyetemet munka mellett".

De ez már a személyes véleményem.


Részemről lezártam a vitát, megpróbálok keresni máshol megoldást. Nektek további jó időtöltést!

2018. márc. 28. 17:29
 15/21 anonim ***** válasza:
24%
Amióta az a pontozás dolog szóba lett hozva, nincs értékelés az utána szólóknál. Érdekes, nem ?????
2018. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%
Mekkora majom, édes istenem. Nem bírta megállni, csak benyomta a pirosat. lol
2018. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19%
De csak nekem. :-))))
2018. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Az én voltam utolsó, mert veled ellentétben meg tudom érteni a problémáját. Hogy konstruktívan is hozzászóljak a témához: Mivel apád támogotására nem számíthatsz, ezért valószínűleg a diákmunka szükséges lesz, hogy meglegyél. Ha esetleg fizetősre kerülsz egyetemen, akkor fel tudod venni a diákhitel 2-t. Igen rossz hitellel kezdeni a nagybetűs életet, de azzal kell dolgozni ami van. Hidd el tudom milyen ez, magam is egyetemista vagyok.


25/F

2018. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
Na ez csak abban erősít meg, hogy a kérdező nyomkodott korábban, amit ugyebár erősen tagadott. Előtte minden hozzászólás kapott valamit, utána egy se.
2018. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se tegyél, előbb utóbb az élet megírja önmagát. Vagy rájönnek, hogy be kell osztani a pénzt, vagy te fogsz rájönni hogy bizony Neked kell eltartani magad rossz esetben még őket is.
2018. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!