Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegesít az apám. Ezért...

Idegesít az apám. Ezért bűntudatom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem jár el dolgozni. Mindig hallgattam a szentbeszédeit mindenféléről, de ő nem úgy viselkedik a gyakorlatban (és szerintem ezt nem veszi észre). Sosem volt a családunk anyagi biztonságban, régebben kijárt külföldre, de most már csak itthon tesped. És csodálkozik, hogy nem érzi azt, hogy tisztelném. Legszívesebben ordítanék vele, de félek, hogy összetörné, ha megtudná h mit gondolok róla. Most készülök egyetemre, és attól tartok, hogy az is kérdéses, hogy itthon a szüleim megéljenek (mert ráadásul költeni azt tud apám...), nem még hogy nekem biztosítva legyen a taníttatásom.

Anyámra is haragszom, amiért ilyen töketlen, de azt is megértem, hogy az anyagiak miatt nem olyan egyszerű ez a válás téma... (meg arra is fogják, hogy a tesóm meg miattam nem válnak el).

Szóval rettentően dühös vagyok, néha gyűlöletet is érzek iránta, de ugyanakkor bűntudatom is van. Mit csináljak?


2018. márc. 28. 12:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Te semmit nem tudsz tenni, max. anyukád tud ultimátumot adni neki, hogy pl. két hónapon belül menjen el dolgozni vagy elválnak és oldja meg úgy az életét, ahogy tudja.


Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de ne keseredj el, el tudod végezni az egyetemet a támogatása nélkül is. Nem tudom milyen szakra készülsz, de legtöbb mellett lehet dolgozni, valamint ösztöndíjat is kérhetsz (szociális és tanulmányi). Nem a levegőbe beszélek, én vegyészmérnöki szak mellett dolgoztam végig az egyetemet, mert önállósodni akartam. Ha szerencséd van és keresel tudsz a szakmádban gyakornoki helyet is szerezni. Ha pedig minden kötél szakad diákhitelt is vehetsz fel.

2018. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!