Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi pénzt adtok le...

Ti mennyi pénzt adtok le havonta a szüleiteknek?

Figyelt kérdés
21/N

2018. márc. 29. 22:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
84%

Otthon laktam még elég sokáig miután elkezdtem dolgozni. Soha nem kértek a rezsibe egy forintot sem, mondjuk elég keveset is kerestem. A magam dolgait magamnak vettem persze. Anyu csak egy dolgot kért mikor elkezdtem dolgozni, hogy nyissak egy lakáskasszát magamnak.

35N

2018. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Clay Morrow ***** válasza:
95%
25-33 ezer forint körül, változó. Rászorulnak, sokszor kölcsönt is kérnek tőlem, másképp másoknál adósodnának. Nettó 110 ezret keresek..
2018. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
75%
Pont egyetem alatt költöztem a páromhoz, és azóta se költöztem haza. De ennek ellenére fizetem édesanya internet-tv-telefon kombóját, mert szeretem és segíteni akarok. Ha otthon laknék közösbe fizetnénk mindent, mert teljes értékű felnőttnek érzem már magam, nem gyereknek :).
2018. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

"Ámulok és bámulok.

Mihelyst munkahelyem volt,adnom kellett haza.Most,hogy már családom van,és anyósommal élünk,(a ház részben az övé) még ő is elvárná,hogy mi adjunk neki,nem pedig ő nekünk (hozzátenném jelképes összeget ad,97%ban mi fizetünk mindent...)

Bevallom kicsit mindig is irigy voltam azokra akiket feltétel nélkül vagy pusztán csak szeretetből támogatnak a szüleik."


Én a válaszok és a kevés saját tapasztalatom alapján azt gondolom, hogy ezt a szülők anyagi helyzete dönti el. Ahol a gyerek még felnőttkorában otthon lakik - és lássuk be, ez tök érthető, ma nagyon nehéz normális lakáshoz jutni -, és a szülei nem keresnek olyan jól, nem nagy a lakás, ott a gyerek besegít, és talán erre a szülők felhívása sem kell. Mert érzi, hogy valahol mégis teher nekik. De ahol a szülők nagyon sikeresek, jól keresnek, olyan házat építettek, amit eleve több generációra terveztek, ott én se nagyon látom be, mi szükség van a kiegészítésre. Nem oszt, nem szoroz. Ez az egész attól függ, hogy a gyerek szorul jobban rá, vagy a szülő. Más a helyzet a protestáns országokban, ahol olyan dolgok vannak (van ilyen ismerősöm), hogy a szülők KÖLCSÖNT adnak a gyereknek a saját házra, amit az majd vissza kell, hogy fizessen. Lehet, hogy ez hatékony, meg önálló életre nevel, de engem kiráz tőle a hideg.

2018. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Cafeteriát hazaadom ami közel 20 ezer ft havonta
2018. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim egy fillért nem fogadtak el, amíg velük éltem, de amíg tanultam, azt is ellenezték, hogy dolgozzak. Így aztán lakásra tettem félre a megkeresett pénzt. Amikor meglett a lakás, akkor meg az volt a bajuk, hogy miért nem adom ki albérletbe, és miért nem maradok velük. Szóval nem adtam le pénzt, az én szüleim a fejemre akartak nőni. Nagyon nehéz volt megharcolni velük a leválást.
2018. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
77%

Kérdem én, akik lepontozták a válaszokat, mégis mi a hótkóros véreres fmért?

Indokolják már meg, please :D

2018. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit sem... Egyszerűen nem engedték és nem is voltak sosem rászorulva. Én is fizettem a saját dolgaimat, havi nagyobb bevásárlást... jobban éreztem magam, hogy mégis segíthetek legalább így, hivy feltöltöm s hűtőt, kamrát.
2018. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit sem... Egyszerűen nem engedték és nem is voltak sosem rászorulva. Én is fizettem a saját dolgaimat, havi nagyobb bevásárlást... jobban éreztem magam, hogy legalább így segíthetek. Ennek hála van közel 25 millió ft spórolt pénzem amit 2 év alatt sikerült összegyűjtenem. Ezért nagyon hálás vagyok nekik! Így az összes szükséges új bútort, konyhát stb probléma nélkül meg tudom majd venni a vőlegényem új lakásába....és még marad is belőle vagy egy kocsira vagy bármire...
2018. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"

Ámulok és bámulok.


Mihelyst munkahelyem volt,adnom kellett haza.Most,hogy már családom van,és anyósommal élünk,(a ház részben az övé) még ő is elvárná,hogy mi adjunk neki,nem pedig ő nekünk (hozzátenném jelképes összeget ad,97%ban mi fizetünk mindent...)


Bevallom kicsit mindig is irigy voltam azokra akiket feltétel nélkül vagy pusztán csak szeretetből támogatnak a szüleik."


Ámulhatsz és bámulhatsz is, de ugye tudod hogy nem a te eseted a normális? Attól mert neked pénzéhes szüleid vannak, akik az utolsó fillért is lehúznák a saját gyerekükről, még nem mindenkinél jellemző ez. Persze anyós esete más, ha részben övé a ház akkor nem nagyon tudsz mit tenni, max elköltözöl onnan, mert anyós nem fog változni.

2019. jan. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!