Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért kötelező pénzt...

Szülők miért kötelező pénzt leadni? Miért nem engednétek a lányotokat hogy elköltözzön?

Figyelt kérdés

19 vagyok most kezdtem el dolgozni,én azonnal albérletbe akarok menni,de anya nem örül neki azt mondja,hogy csak pénz kidobás az egész (albi 50ezer lenne+ viz villany stb.. +30ezer ) 80 ezer összesen


Szóval anyám szerint pénzkidobás lenne az egész,de közben elvárja,hogy adjak be nekik 60 ezer ft-ot, nekem viszont meg ez nem tetszik és elmagyaráztam anyámnak,hogy nem mindegy,hogy úgy adok oda valakinek 60 ezret,hogy dirigál,üvölt minden apró lépésről be kell számoljak,hogy boltba megyek,levittem a szemetet átmegyek a barátomhoz.


Vagy úgy adok oda valakinek 80 ezret,hogy szabad vagyok és nincs üvöltözès nap mint nap.

Anyám szerint én csak egy kislány vagyok még,aki nem tudna megélni a saját lábán, de ez nem igaz.


Anyám 20 éve nem dolgozik, élősködik a nevelő apámon,aki ezt hagyja is ( ebbe nem mennék bele részletesen most nem ez a lényeg)


itthon szinte mindent nekem kell megcsináljak pl: reggelente meló előtt leviszem a kutyákat,majd indulás a melóba miután hazaértem takarítok rendet teszek leviszem a szemetet,elmegyek a postára, én vásárolok be, teregetni is szoktam

Minden olyan dolgot megtudok csinálni mint bárki más.

Én ezt hiába magyarázom el anyámnak egyszerűen nem lehet vele beszélni


Tavaly végeztem a sulival és tavaly nyáron az igaz hogy 1 hónapra de felköltöztem pestre a barátommal mivel felvették az egyetemre.Anyám előtte 2 hétig bőgőtt,hogy ne menjek el,de megmondtam hogy itt a lehetőségem megmutatni igaz csak egy hónapra,hogy én igen is meg tudok élni, természetesen anyámnak ez nem tetszett,de én akkor is pestre mentem és milyen érdekes tök rendben ment minden életembe először jártam pesten és akkor éreztem magam a legboldogabnak a legszabadabnak

Én semmi akadályát nem látom annak hogy ne mehessek albéretbe

Tudok bánni a pénzzel is nem költők hülyeségekre.



2018. márc. 31. 06:39
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
+ ahelyett,hogy anyám velem üvölt inkább a húgommal kellene foglalkoznia aki 16 évesen még mindig általános 8.osztályos mert állandóan bukik
2018. márc. 31. 06:41
 2/40 anonim ***** válasza:
86%

Igazad van.

Ha nem dolgozik, nincsen hivatása, abban a szerepkörben ringatja magát, hogy ő nagyon fontos, mert anya, és nélküle megállna az élet.

Na, ebből kénytelen felrázódni, ha nem vagy ott, ez ellen lázad.

2018. márc. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
77%

Anyam is hasonlo volt csak en mar 13 eveskoromtol mostam foztem stb.megszokta , neki jo volt nekem.

El is koltoztem 18 evesen.( Most 21)

Inkabb csinalom a sajat haztartasom.

2018. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
66%
Neki jo volt, nekem nem annyira**
2018. márc. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Számoljunk: 60e Ft a mamahotel, belepofázás, dirigálás, kontroll. 80e az önálló élet. No kontroll, no belepofá...

Az a plusz 20as, ha a bevételedből kitelik, nagyon megéri szerintem.


Amire vigyázz: ne vessz össze mutterral, mert mégiscsak anyud, inkább magyarázd el neki, hogy neki is jobb, ha nem egy ödipális mamahoteles a lánya, hanem önálló. Ugyanakkor ha véletlen később másképp alakul az élet, akkor még vissza is mehetsz.

De a bőgés az cssk játszma, "szegény én" dráma. Nem szabad figyelembe venni.

2018. márc. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Anyám állandóan arra hivatkozik hogy ő már 20 évesen elvált 1 éves gyerekkel ( én lennék)a kezében ő már annyi mindent megélt hogy ezt az életet csinálja utánna valaki akkor majd megemeli a kalapját nem is értem hogy mit vár el miért mondja állandóan ezt nekem


És anyám számára az cseppet sem elég ha valaki dolgozik és ellátja a napi tök természetes teendőket

2018. márc. 31. 07:05
 7/40 A kérdező kommentje:
A bevételemből kitellene a 80 ezet
2018. márc. 31. 07:07
 8/40 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg ha otthon laksz és keresel, akkor jogos lenne, hogy beszállsz a költségekbe.


De ez nem jogosítja fel a szülöt arra, hogy továbbra is kisgyerekként kezeljen.


Ha elköltözöl, az több kiadás, emellett az albérletben is vannak megkötöttségek, de általában mégis szabadabb vagy.


Amennyiben megengedheted magadnak, akkor költözz, de figyelj, hogy ne az legyen, hogy anyád naponta megnézni, mit csinálsz és továbbra is kontrollálni akarjon.

2018. márc. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elköltözhetsz, ha jól átszámoltad és tényleg kijönnél a fizudból. A váratlan költségekkel is számolj, mert ha elköltözöl, valószínűleg nem számíthatsz majd anyagi támogatásra ezek után.
2018. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
37%

Na itt a lényeg, hogy ahelyett, hogy pakolnál és mennél, még ezen rágodsz, gyk-n keresel önigazolást.....

Ha valoban felnött lennél, és valóban menne a kóltözes, akkor fogod magad és mész......

Na ezétt gindolha higy kislány vagy még....

2018. márc. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!