Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van anyámból! Mit tegyek?

Elegem van anyámból! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám már mióta megkaptam az első telefnom, azóta rendszeresem elolvasgatta az üzeneteimet, SMS-eimet, netes előzményeim megnézi (ugyanezt a már felnőtt testvéremmel is megcsinálta). Ezt csinálta egy darabig. Lekódoltam a telefonom, aztán mondta, hogy vegyem le róla. Már akkor sem hazudtam neki, és ez még mindigy így van. De egy este (nem olyan régen) átjött és mondta, hogy adjan oda a telefonom. Értetlenül néztem rá, mert nem értettem, hogy ezt most így mért... Aztán elkezdett ordítozni, hogy adjam oda, de nem akartam. De mivel már ez le volt kódolva, ezért gondoltam úgysem fogja elolvasni az üzeneteim. AHA... Átvitte, és KILESTE valamikor a jelszavam, és apámmal együtt elolvasgatták. Mivek sokat káromkodok (nem szép szokás, de végülis felét tőlük tanultam) ezért másnap lecseszett, hogy hogy beszélek meg tiltsam le azt akivel beszélgettem (mikor személyesen is ismertem)

Nagyon ideges voltam amiért újra megcsinálta és azonnal megváltoztattam a jelszavam meg minden.

Egyetlen egyszer én is beleolvastam az ő meg az apám közötti beszélgetésbe, mert sokat hazudnakettem nekem arról, hogy ki vanlennék a családdal, és úgy gondoltam többet megtudok vagy valami. Utána eléggé bűntudatom volt, de végül nem mondtam el neki. De ő már nagyon sokszor megcsinálta az EGÉSZ családdal... Mindent tudni akar állandóan. Annyira utálok velük lakni. Nagyon várom már hogy elköltözhessek.



2018. márc. 31. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha anyád ilyen rafinált hogy megszerezte a jelszavad akkor meg is érdemelte hogy elolvashassa, megdolgozott érte :D
2018. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

*hogy mi van a családdal.


Bocsi, csak valamiért random át szokta írogatni a szavakat.

2018. márc. 31. 13:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Kedvesen, nyugis hangon közöld velük, hogy bocs de nem oldod fel nekik a telefonod, max. annyit tehetnek, hogy elveszik tőled. És zárd a szobádat is.
2018. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Má megin te?
2018. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2 A szobám már jópárszor bezártam, de mindig csak a balhé volt belőlec hogy mi van ha beszorulok, meg a többi hülyeség.


#3 Jani?

2018. márc. 31. 14:17
 6/15 A kérdező kommentje:

*#3

*#4

2018. márc. 31. 14:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Jani vagyok há nem ismersz meg?
2018. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Törölgesd ki az üzeneteket , előzményeket, mindent. Ha nem talál benne soha semmit, egyszercsak hátha megunja.
2018. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mert az nem mindegy...szerintem 16 ev alatt vagy ha nagyon gyerekes vagy és amugy volt már valami gond, hogy kikkel leveleztel vagy cseteltel (es mirol) (pl. valaki drogot akart neked kinalni vagy szexualis tartalmu uzeneteket kaptal), akkor en szulokent azt gondolom nem gond, ha beleneznek.

Beleszolni mas kerdes pl. letiltatni valakit...hacsak nem a szexualis uzeneteket irkalo 50-es pasit/not :-).

Egy javaslatot mar kaptal (torolni az elozmenyeket), de ezzel az a gond, ha anyad nem hilye, akkor rajon, hogy tuti torlod oket (hiszen csak latja mennyt telefonozol...). Masik, hogy azokat a beszelgetes reszeket torlod csak, ahol pl. csunyan beszelsz, magandolgokrol van szo stb..

Anyukaddal leulhetnel beszelni es megkerdezni o mit szolna, ha te akarnal belenezni az osszes beszelgetesebe es levelezesebe?

Ha teheted vegyel sajat telefont, sajat penzbol. Ez jelzeserteku, hiszen ami mar a te tulajdonod ahhoz még a szuleid se nyulkalhatnak. (A korodat ezert is kerdeztem.)

2018. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Az a baj az ilyen szülőkkel, hogy a gyerek hiába venne magának saját pénzből telefont, azt is ugyanúgy elvenné, ugyanúgy belenézne. Tipikusan azok a szülők lehetnek, hogy amíg az " én kenyeremet eszed,addig az van , amit én mondok"
2018. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!