Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni anyámmal?

Mit tudnék tenni anyámmal?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok fiú, egyetemista. Van egy nővérem aki pár évvel idősebb. Neki van párkapcsolata, hosszú ideje és boldogok. Nekem nincs senkim, de nyilván rajta vagyok, hogy legyen.

Az a bajom, hogy mivel már csak én élek itthon, anyám időről-időre felhozza, hogy annyira rossz neki, hogy jelen állás szerint sem a nővéremnek nem lesz gyereke és én sem szeretnék. Nővéremék egyáltalán nem akarnak gyereket és igazából én sem gondolkoztam rajta soha.

És ezzel szerintem semmi baj nem lenne, csak állandóan azt hallgatom, hogy anyám unokát akar és ez borzasztóan idegesít. Hiába mondom, hogy anya a mi életünket ne te akard meghatározni és el kéne fogadni azt, hogy manapság már nem mindenki akar gyereket. Sajnos anyám retteg attól, hogy megöregszik egyedül marad, miközben szerintem ez hülyeség én pl. nem hagynám magára, de hát azt se várhatja el, hogy örökké vele éljek...

És nekem sajnos ez egy nagy lelki teher mert én meg így nem tudok önálló felnőtt emberré válni ha itthon állandóan pátyolgatni, babusgatni akarnak, miközben 22 éves vagyok és teljesen gyereknek kezelnek (nagyimmal együtt), közben meg mikor jövök már össze valakivel, hogy szülessenek unokák.


2018. márc. 31. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Érvek:

1. Anyu, az ókori Görögországban, 24 éves korig az ember nem számított felnőttkorúnak és nem volt szavazati joguk sem. Ha így vesszük, most csak más korban élünk, de igazából egyet kell ezzel értsek. Ugye nem gondolod, hogy amíg nem vagyok felnőtt, ezt komolyan kéne vegyem? Te sem akarhatod, hogy gyerekként legyek édesapa.

2. Sokkhatás módszer: mondj neki valamit, ami ezerszer rosszabb lehet az ő számára ennél. Mondd például, hogy a saját nemedet szereted. Utána, megfelelően időzítve, mondhatod azt is, hogy meggondoltad magad és inkább a lányokkal foglalkozol.

3. Próbálhatod bevonni szintén kitalált történetekkel: mesélhetsz neki lehetetlenül viselkedő randikról lehetetlen lányokkal akiket ő is elítélni. A végén azt kéne mondja, hogy jobban válogasd meg, kikkel jössz össze. Lehet szépen nemi betegségekről is mesélni

A lényeg, hogy sajnáltasd magad. Ez egyfajta kikészítés, ami nem túl szép dolog, de ő is pont ezt teszi veled. Az utolsó soraidból az derül ki, hogy neked teljesen helyén van az eszed, de a többiből meg azt sejtem, hogy te vagy az okosabb és ez nem fog szép szóval változni.


Tudod hogy megy ez nők között? Anyukád és a barátnői találkoznak, kinek kinek megvan a maga élete. Nők között egymás piszkálása kimondatlanul is meg szokott lenni, és ha anyukád hajlamos rá, valaki simán bemagyarázhatta neki hogy itt az ideje


Egyébként anyukád nem titkol valami betegséget? Az ember akkor szokott ilyen dolgokat értelmetlen módon sürgetni ha igen, de gondolom ilyen nincs


azt is mondhatod, ne féljen, mert ha mást nem, majd örökbe fogadsz valakit


Szóval ezek az én eszement ötleteim, kérlek ne pontozz le, csak meséltem én hogyan szoktam kivágni magam olyan szitukból ahonnan alapvetően nincs kilépési lehetőség mert a másik nem partner


neked sok siker, ha máshogy cselekszel, akkor is

2018. ápr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Engem amikor az unokázással basztattak közöltem,hogy nyugodtan örökbe is fogadhatnak egy gyereket.Nagyon gyorsan békén hagytak utána. :D
2018. ápr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a hivatása?

Küldj neki gyermekgondozással kapcsolatos iskolákról linket, hogy végezze el!

Hozz neki prospektusokat és tájékoztató füzeteket is!

Napi 2-t minimum.:)

2018. ápr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első

Nem pontoztalak le ment a zöld kéz :)

Nem titkol szerintem semmit 2-3 éve ezt hallgatom és az a legrosszabb, hogyha kialakul egy bármilyen kapcsolatom vagy akár csak találkozok egy lányismerősömmel azonnal egész este hallgatom, hogy milyen jó menye lesz meg ő milyen anyós lesz meg majd az unokák...

Hát azt már én is javasoltam, hogy ha ennyire akar fogadjon örökbe hisz azért még nem idős annyira.

2018. ápr. 1. 01:17
 5/7 anonim ***** válasza:
"Drága anyucikám! Ha még egyszer meg mersz szólalni unokaügyben, biztos, hogy egyedül maradsz, mert pakolok és elhúzok innen"
2018. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ketteske :DDD ez jó. tökéletes. babázni akar, szüljön egyet.
2018. ápr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 32 vagyok, soha nem is akartam gyereket és ez már nem is fog változni. Nekem az egész családom szuperjól elfogadta, hogy nem lesz unokájuk/dédunokájuk! Apám néha mondja ugyan, hogy nem lehetek ebben olyan biztos, de csak ennyi, nem fecsérel rá több szót. Ám nagyanyám, na ő elég hardcore módon nyomta a dédunoka projektet, mikor a barátnőjének a rút lányunokája is szült (egy ritka ronda gyereket amúgy).

Én akkor azzal pattintottam le, hogy ahhoz először férjhez kellene menni, nekem meg jelenleg faszim sincs! Vagy megkérdeztem, hogy mégis miből nevelem föl?! Vagy azt mondtam, hogy az állataim nem kompatibilisek nemhogy egy gyerekkel, de még a felnőttekkel se mindig, márpedig őket imádom, a gyerekeket meg nem, szóval állat marad, gyerek nem jön!


És még egy rakás más mondat - beleérve azt is, hogy hozzon ki egyet a lelencből magának, ha annyira kell egy, vagy hogy én föl nem kelek hozzá éjszaka, szóval ha fölneveli ő, akkor szülök neki egyet holnapután és babázhat!

Ő egy falusi parasztasszony, de egy év alatt megértette, hogy ez nem az ő dolga, majd én tudom, hogy mi lesz!


Szerintem, ha nem akarsz örökösen harcolni, akkor hagyd rá, és mondd, hogy "jó, anya, dolgozom rajta!", és engedd el a füled mellett! 😊

Sok sikert!

2018. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!