Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más felnőttek akik állandóan...

Más felnőttek akik állandóan stresszes környezetben nőttek fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírom röviden én milyen helyzetben vagyok.

15 és fél éves, egyke lány vagyok. Szüleimmel élek. Arra nem panaszkodom, ahogy eltartanak, mert megkapom amire szükségem van, kivéve a nyugalmat. Apukám olyan ember aki nem bírja a stresszt, állandóan amikor itthon van feszült a légkör. A legapróbb dolgon, pl miért van rajtam fekete felső, akkora cirkuszt tud csinálni, hogy zeng a ház, és nem 5 perces, hanem egész nap tart. Ha meg mondjuk jön egy kisebb anyagi gond, nagyobb kiadás, pl elromlik a kocsi... Na azt senkinek nem kívánom ami akkor napokig nálunk van. Állandóan, hogy ő öngyilkos lesz, mert milyen szar élete van, ő nem bírja, én meg anyám megöljük idegileg stb...

Anyám se könnyű eset az is tény és való, ha valami apróság nem tetszik neki duzzog. Ő nem ordít csak gondol egyet és nem szól hozzám két napig... Ha meg apámmal csinálja ezt kezdődik elölről az ordítozás stb...

Néha már komolyan kicsit sok az itthoni legkör. Tudom egy részből még szerencsés vagyok, mert nem vernek, nem alkoholisták, aránylag jó anyagi körülmények közt élünk de van, hogy tényleg eltörik a mécses ettől az állandó feszültségtől, hogy nem merek megszólalni nehogy olyat mondjak amiből vita lesz. (ha épp nincs vita)

Azért írtam ki a kérdést, mert kezdem azt észrevenni magamon, hogy én is ilyen vagyok a kapcsolatok terén, bár próbálom magam visszafogni.

Van itt olyan aki így nőtt fel és sikerült feldolgoznia? Nem lett "idegbeteg" felnőtt? Köszönöm a válaszokat!



2018. ápr. 5. 16:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Utolsó! Megkonnyeztem...

Ehhez aztán kell a kitartás.

Nálunk alkohol nincs, csak kettő (velem 3)szörnyű természetű ember összezárva. De ez is nehéz...

Csak már hozzaszoktam, hogy nem panaszkodom. :/ csak az motivál, hogy egyszer lesz nekem is családom és jobb életet biztosíthatok majd a gyerekemnek.

2018. ápr. 5. 22:45
 12/17 anonim ***** válasza:

kérdező, nagyon sajnállak. van-e rokon aki tudna segíteni?

amúgy a könyvtárak estig nyitva vannak, iskola után tudsz mindig könyvtárba menni tanulni. akkor csak aludni kell hazamenni.

2018. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindenkinek való a gyerek+család kombó.

Aki nem bírja a stresszt,annak egyedül is nehéz az élet,és nem ajánlott a család.


Sajnos sokan a cukiságmázt látják,mindenhol az zeng,hogy család kell!

Na,az apád is ilyen hülye volt,önismeret hiánya.Aztán másokat okol azért,mert elrontotta az életét.

2018. ápr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha családterápia nem is jön szóba, legalább te menj el pszichológushoz, ha kell titokban. Segíteni fog, hidd el.
2018. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az iskolában nincs pszichológus?

Ha az nincs egy ifiúságvédelmi tanárnak mindenképp kell lennie.Ő esetleg tudna segíteni.

Hol laksz?Ha budapesten akkor ha rámírsh privátban elküldöm,hogy hova tudnál menni esetleg lelki segítséget kérni.

2018. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amikor kiírtam a kérdést tényleg kicsit ki voltam.

Amúgy megmondom őszintén, tudom kezelni a helyzetet. Tényleg az motivál, hogy egyszer majd normális családi körülményeket teremtsek meg a gyerekemnek, és a tanulás, sport.

Ma is amúgy már ment az "öngyilkos leszek" szöveg, egyedül ez zavar nagyon. Meg amúgy nem csak anyával ilyen, ő ilyen ember, borzasztó természetű. Egyszerűen az egész családja ilyen. Az ő családjában mindenki utál mindent és mindenkit. Meg anyát nagyon szeretem de azért ő is hibás sok mindenben.

Én is élem a kis életem, sokat vagyok vagy egyedül vagy a barátaimmal, nyáron is sokat leszek tőlük távol. Aztán majdcsak eljon a szeptember.

Köszönöm tényleg nagyon a válaszokat! Ha még van valakinek hasonló története nagyon szívesen meghallgatom.

2018. ápr. 14. 09:52
 17/17 anonim válasza:

Same

Apukammal semmi kommunikációm nincsen immáron évek óta, előtte se volt nagyon de valamennyi volt, ha kéne a penze tudom hogy egyből küldene több milliót is akar, de ha kéne se kérnék tőle😅


Anyukám támogat meg mindig mondjuk, meg mindig is mindenem megvolt de nem volt soha az a hu de jó anya lánya viszonyunk, mindig mindenben a legjobbnak kellett lennem, nem szabadott hibaznom, nem mehettem inni, bulizni, pasizni amíg 18 nem lettem, utána megvaltoztak a dolgok és azt vettem rajta észre hogy mintha már nem érdekelnem egyeltalan, mindig azt mondta azt csinálok amit akarok. Persze amikor nem szóltam neki 20 evesen hogy egyetemi buliba megyek majd jövök es nem mentem haza éjszakára reggelre 25 nem fogadott hivasom volt tőle.


Nem lettem idegbeteg de ehhez kellett egy végtelenül türelmes barát, társ is aki a mai napig velem van, ha ő nincs lehet az lettem volna, ugyanis az előző kapcsolatom után könnyen oda juthattam volna.


Sajnos a szülőknel néha jobb a válás, a gyereknek sokszor rosszabbat tesz ha együtt vannak mintha nem lennének, de ezt ők nem értik.

2022. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!