Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg a szüleimen élősködöm?

Tényleg a szüleimen élősködöm?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és a szüleimmel élek még együtt. Barátnőm is itt él velünk kb. 3 hónapja. Én dolgozom és esti iskolába járok, barátnőm szintén dolgozik és szeptembertől levelezőn fog tanulni. Ha barátnőm éppen nincs itt velem, pl. haza megy vagy dolgozik, olyankor néha kitör szüleimből, hogy mi csak rajtuk lógunk. Mert soha nem söprünk fel a házban, soha nem !takarítom! ki a wc-t (megjegyzem magam után mindig rendben hagyom), és soha nem mosok fel. Valamint szerintük mindent ők fizetnek és nem szállunk be a költségekbe. Persze mi máshogy látjuk a dolgokat.... Az internetet én fizetem, valamint minden hónapban bevásárolunk 25-30 ezer forintért ételt és tisztasági szereket, egyebet ami egy házba kell.


Gyakorlatilag kivannak akadva, hogy ők fizetik a vizet(ami egyébként majdnem ingyen van mert fúrt kútról jön), áramot, gázt. Az áramhasználatunkról annyit mondanék, hogy reggel fél8-kor elmegyek dolgozni és este 7-re érek haza, mert munka után iskolába megyek. Ez idő alatt áramot nem használok, nem hagyom bekapcsolva a gépet torrentezni, este meg már 10-fél1 körül lefekszem aludni. Ha szabadnapom van főzök, de legtöbbször szinte nem is esznek abból amit gyártottam olyan kifogásokkal mint:


-"A bolognai már unalmas"

-"Ez nem nekünk való (kínai kaja)"

-"Diós tésztát spagettiből? Miért nem vettetek másik tésztát?" és ehhez hasonló dolgok.


Ők folyton csirkepaprikást gyártanak, vagy rántott húst, vagy sertéspörköltet, vagy hurkát, de mindig valami húst és akkor megkapjuk hogy mennyi mindent vesznek és nekik soha nem jut magukra...


Miután megfőztünk, aztán el is mosogatunk, rendet rakunk a konyhában. A ruháimat külön gyűjtöm már másfél éve mert azt kellett hallgatnom, hogy mindig az én ruháimtól van tele a szennyes. Ezért azóta külön mosom magamnak, persze a szennyes azóta is elég sokszor van tele az ő cuccaikkal és kb. minden másnap mosnak, én meg hetente egyszer mosom a sajátjaimat. Ki is teregetjük mosás után magunknak a ruháinkat barátnőmmel attól függően melyikünk ér rá.


A mosógép elkezdett rozsdásodni, hamarosan tönkremegy, erre az első reakciójuk az volt, hogy "ki fog új mosógépet venni olyan sok pénzért??" azt már nem teszem hozzá, hogy egy hete vettem egy sarokcsiszolót amit leginkább fater használ, mert ő nem képes kiadni új gépre pénzt. Most is amúgy megvett két jawa kismotort, mert az első amit megvett 35-40ezer körül nem szuperál elvárása szerint. A másodikat szintén megvette 40-50ezerért, na az már jó. Persze azt is javítgatni kell. Emellett mióta élek folyton autóval jár munkába, szegény édesanyám meg állandóan buszozik, de ez már más téma... Fater részéről dohányzás megy ezerrel, napi egy doboz elfogy... Aztán kb. 2-3 éve vettem neki ajándékba egy cigi töltőt, nagy csomag dohányt és hüvelyt mert sajnáltam édesanyámat amikor mesélte hogy azért nem volt pénz soha semmire mert havi 20-23ezer cigire ment el. Azóta tölti mert rájött mennyivel olcsóbb. És akkor én húzom le pénzzel. Segítettem nekik átállni olcsó feltöltőkártyás díjcsomagra, mert havi 12ezer volt a mobil számlájuk. Vettem egy wifis hdmi-t a tv-be mert már majdnem vettek egy okos tv-t mert hogy ők filmezni akarnak. Most meg lusták megtanulni, hogyan kell mobilról rácsatlakozni és elindítani a filmet. Másnál is előfordul ilyen? Vagy csak az én szüleim ilyenek? Esetleg tényleg mi élősködünk rajtuk? Szerintem hamarosan elköltözünk barátnőmmel albérletbe...



2018. ápr. 5. 21:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
66%
Költözzetek! Akkor majd rájöttök, hogy havi egy internetszla és egy 25 ezres bevásárlás a negyedét nem fedi a kaja-rezsi kombónak 2 főre, plusz ott lesz az albérleti díj is;)
2018. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Éltünk már fél évet külön és havi 30-ból simán kijött a kaja kettőnkre. :) A rezsit is simán kifizettük + albérletet.
2018. ápr. 5. 21:10
 3/35 anonim ***** válasza:
25%
Könyörgöm, áruld el, hogy csinálod, hogy jön ki kettőtökre 30 ezerből a kaja. Nekünk márciusban megint 200 fölött volt :(
2018. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%
Akkor miért lógtok még mindig az öregek nyakán? Hagyjátok már őket békén... És annyi pénz kizárt hogy elég kajára meg rezsire.
2018. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Esküszöm kijön. Sőt mikor barátnőm két tesójával laktunk még akkor is elég volt max. 40 négyünkre egy egész hónapra. Még maradt is egy-két dolog.
2018. ápr. 5. 21:19
 6/35 anonim ***** válasza:
26%
18eves korom ota kulon elek a szuleimtol sajat kasszan,az en velemenyem,hogy amig rajtuk logsz meg ennyi idosen is orulj,hogy egyaltalan etetnek,itatnak. Mielott azzal jonnel"sz@r csaladba szulettel" nem! 3benzinkutat uzemeltetnek a szuleim,de nem lenne pofam meg 22evesen "eloskodni" rajtuk. Az meg,hogy nem tetszik az otthoni koszt,csak annyit,hogy miert nem veszitek magatoknak a kajat? Adtok haza valamennyit legalabb? Azt meg erdekesnek tartom,hogy beleszolsz abba mire koltik es hogyan a sajat hazukban a keresetuket. Gondolkozz el egy kicsit szerintem..
2018. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%
Akkor miért mentetek vissza? Ha kijöttetek 30bol? Költözzetek el,ennyi,nem egszéges a szülökkel élni,csak szorongás,feszko,dili..
2018. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%
Amugy ha ti kijötettek 30 bol, én lemegyek hidba és fel is avatom magam. :D
2018. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%

30000 két emberre.. min éltek, kenyéren és vízen? Ebbe hogy fér bele a zöldség-gyümölcs főznivaló dolgok?


Két emberre havi huszonötezres bevásárlás.. ennek jó részét elvinné csak az elhasznált mosó-tisztálkodószerek, vécépappír, (már ha normális mosószert veszel hogy tényleg tiszta legyen a munkásruha) hol van még akkor az étel?

2018. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%
Én sok olyan vékony lányt ismerek, akik szinte semmit nem esznek hónapok, évek óta. Vagy azért, hogy vékonyak maradjanak vagy csak rossz szokás, nem tudom. Szóval elképzelhető, hogy a barátnő is ilyen, így minimális összeg megy el kajára. Azon csodálkozom, hogy a kérdező fiú létére alig eszik. Ilyen pasival még nem találkoztam.
2018. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!