Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg a szüleimen élősködöm?

Tényleg a szüleimen élősködöm?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és a szüleimmel élek még együtt. Barátnőm is itt él velünk kb. 3 hónapja. Én dolgozom és esti iskolába járok, barátnőm szintén dolgozik és szeptembertől levelezőn fog tanulni. Ha barátnőm éppen nincs itt velem, pl. haza megy vagy dolgozik, olyankor néha kitör szüleimből, hogy mi csak rajtuk lógunk. Mert soha nem söprünk fel a házban, soha nem !takarítom! ki a wc-t (megjegyzem magam után mindig rendben hagyom), és soha nem mosok fel. Valamint szerintük mindent ők fizetnek és nem szállunk be a költségekbe. Persze mi máshogy látjuk a dolgokat.... Az internetet én fizetem, valamint minden hónapban bevásárolunk 25-30 ezer forintért ételt és tisztasági szereket, egyebet ami egy házba kell.


Gyakorlatilag kivannak akadva, hogy ők fizetik a vizet(ami egyébként majdnem ingyen van mert fúrt kútról jön), áramot, gázt. Az áramhasználatunkról annyit mondanék, hogy reggel fél8-kor elmegyek dolgozni és este 7-re érek haza, mert munka után iskolába megyek. Ez idő alatt áramot nem használok, nem hagyom bekapcsolva a gépet torrentezni, este meg már 10-fél1 körül lefekszem aludni. Ha szabadnapom van főzök, de legtöbbször szinte nem is esznek abból amit gyártottam olyan kifogásokkal mint:


-"A bolognai már unalmas"

-"Ez nem nekünk való (kínai kaja)"

-"Diós tésztát spagettiből? Miért nem vettetek másik tésztát?" és ehhez hasonló dolgok.


Ők folyton csirkepaprikást gyártanak, vagy rántott húst, vagy sertéspörköltet, vagy hurkát, de mindig valami húst és akkor megkapjuk hogy mennyi mindent vesznek és nekik soha nem jut magukra...


Miután megfőztünk, aztán el is mosogatunk, rendet rakunk a konyhában. A ruháimat külön gyűjtöm már másfél éve mert azt kellett hallgatnom, hogy mindig az én ruháimtól van tele a szennyes. Ezért azóta külön mosom magamnak, persze a szennyes azóta is elég sokszor van tele az ő cuccaikkal és kb. minden másnap mosnak, én meg hetente egyszer mosom a sajátjaimat. Ki is teregetjük mosás után magunknak a ruháinkat barátnőmmel attól függően melyikünk ér rá.


A mosógép elkezdett rozsdásodni, hamarosan tönkremegy, erre az első reakciójuk az volt, hogy "ki fog új mosógépet venni olyan sok pénzért??" azt már nem teszem hozzá, hogy egy hete vettem egy sarokcsiszolót amit leginkább fater használ, mert ő nem képes kiadni új gépre pénzt. Most is amúgy megvett két jawa kismotort, mert az első amit megvett 35-40ezer körül nem szuperál elvárása szerint. A másodikat szintén megvette 40-50ezerért, na az már jó. Persze azt is javítgatni kell. Emellett mióta élek folyton autóval jár munkába, szegény édesanyám meg állandóan buszozik, de ez már más téma... Fater részéről dohányzás megy ezerrel, napi egy doboz elfogy... Aztán kb. 2-3 éve vettem neki ajándékba egy cigi töltőt, nagy csomag dohányt és hüvelyt mert sajnáltam édesanyámat amikor mesélte hogy azért nem volt pénz soha semmire mert havi 20-23ezer cigire ment el. Azóta tölti mert rájött mennyivel olcsóbb. És akkor én húzom le pénzzel. Segítettem nekik átállni olcsó feltöltőkártyás díjcsomagra, mert havi 12ezer volt a mobil számlájuk. Vettem egy wifis hdmi-t a tv-be mert már majdnem vettek egy okos tv-t mert hogy ők filmezni akarnak. Most meg lusták megtanulni, hogyan kell mobilról rácsatlakozni és elindítani a filmet. Másnál is előfordul ilyen? Vagy csak az én szüleim ilyenek? Esetleg tényleg mi élősködünk rajtuk? Szerintem hamarosan elköltözünk barátnőmmel albérletbe...



2018. ápr. 5. 21:04
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Hajrá! Simán kilehet jönni. A titka, hogy nagy mennyiséget kell főzni és két-három napon át ugyanazt enni, valamint soha nem rendeltünk kaját és kész ételeket sem vettünk, max kilós kenyeret vettünk két-három naponta.



# 6/8

Elolvastad egyáltalán amiről írtam? Amit most 30-at költünk kajára az közös kaja velük. Azon kívül magunknak vesszük ami még nekünk kell.


Egyébként azért költöztünk haza, mert ahol dolgoztam, kiderült hogy nem voltam bejelentve és csak a szülői házhoz közel találtunk melót mindketten. Terveztük hogy megvesszük a földet ami mellettünk van, plusz a tetőteret ami teljesen kiépítve áll de kihasználatlanul mióta testvérem elköltözött, átalakítjuk és külön élünk tőlük itt, de mégis együtt, hogy aztán majd öreg korukban ne legyünk tőlük messze ha baj van. Csak hát nem akarta a mellettünk levő telket eladni a tulaj.

2018. ápr. 5. 21:33
 12/35 anonim ***** válasza:
34%
Nos, mi kb 40 ezer forintra jövünk ki átlagban kaja ügyben kettőnkre....igen,igen, lehetséges, DE ! Ezt mind úgy, hogy rengeteg húst kapunk anyóstól, mert állatokat tart és nincs olyan hónap, hogy ne küldjön pulykahúst, csirkehúst, hurkát, kolbászt, tojást...Szüleimtől pedig kapunk krumplit és zöldségeket, befőtteket, mert hatalmas kertjük van és termesztik...Hiába mondtuk, hogy nem szükséges, nem bírni velük. De ehhez még jön pluszban havi 10 ezer kajára, amit melóban biztosít be a cég. Így ki lehet jönni, de amúgy....Mi albiban élünk, 75 ezer megy arra, hogy egyáltalán itt lakhassunk. Múlt hónapban vettem magamnak 3 db nadrágot (nem márkásat), avonos cuccok, autó fenntartása, tisztálkodási szerek, szórakozás...ja és persze megy a spórolásba is egy nagyobb összeg...mindig kell valami és mindig van valakinek szülinapja, esküvője, bulija, akármije.. :D Na meg mindig vesz az ember gyümölcsöt, zöldséget, sajtot, halat, csirkemellet...minden drága. Volt úgy, hogy 300 ezret eltapsoltunk egy hónapban.... és még gyerek sincs.. SOK SIKERT ! :)
2018. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
69%
30000 Akkor is nagyon kevés ételre. Hiába nem főztök normálisan, változatosan ahogy egészséges lenne, akkor is kevés. Csak nézd a nem hulladék húsok árát. Nézd meg mennyi a kaja ha nem a legszemétebbet viszed munkába- mert ugye nem árt az embernek az egészségére is gondolni a fene nagy spórolásban.
2018. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

# 12/13

Így tényleg könnyű. De barátnőm ha ruhát vásárol akkor általában turkálóban vesz magának. Nekem meg van két farmerom, három pulóverem, kb. 10 pólóm meg 8-10 pár zokni plusz 6-7 alsónadrág. És én ennyi ruhával elvagyok kb. 2 évig. Télen mondjuk most vetttem egy kabátot is, meg bakancsot vettem, de azt sem drágán, az általában kitart tavaszig... Kabát meg szintén jó 2-3 évig. Szórakozásról annyit, hogy havi egy-két mozi volt amikor együtt laktunk. Néha főztünk egy forralt bort hétvégente és elvoltunk.


Ja és igen barátnőm tényleg keveset eszik. Bár én mondom neki hogy nem egészséges ez így... Én viszont eszek rendesen és meglepődnétek mennyi zöldséget ettünk. Ezen kívül szemét kaját sem nagyon ettünk, mert parizert, meg 70% hústartalom alatti virsliket soha nem vettünk... Téli szalámit vettünk, az elég volt egy rúd három hétig. Egy másfél kilós sajt szintén kitartott egy hónapon át.

2018. ápr. 5. 21:46
 15/35 Skorpió87 ***** válasza:
83%
Hát ennyi. Én is mindig azt nézem mi akciós, de még jó minőségű. Vagy több napra főzünk, olykor...
2018. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
96%
Hogy lehet egy hónapban 200ezret elkölteni kajára? Te eteted a hét törpét meg a hófehérkét? Ha leírnám mennyiből élünk hárman, úgy hogy nincs nélkülözés-csak lepontozás lenne(volt rá példa), ezért nem írom.
2018. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem nem az anyagiak a lényeg vagy hogy élősködtök-e vagy sem (bár szerintem nem, igaz a rezsibe talán beszállhatnátok). Egyszerűen az, hogy nektek nem válik be ez a közös együttélés. Ez teljesen érthető. Mások az igényeitek, a szükségleteitek, a szokásaitok, nem tudtok egymáshoz alkalmazkodni.

Mindenkinek jobb lenne ha külön élnétek a saját életeteket és a szüleid is élnék az övéket úgy, ahogy ők szeretnék. Biztos vagyok benne, hogy ha elköltöztök, mindenki megkönnyebbül és normális lesz a kapcsolatotok. Ne bonyolítsd ezt a dolgot túl, ha megtehetitek, hogy külön költözzetek, akkor nem is értem, hogy miért merül fel bennetek az, hogy a szüleiddel együtt éljetek.

2018. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

Jajj szegénykém.

Költözzetek el,mert nem egészséges 2 generáció egy házban.

És egyetek!

Azért keresitek azt a pénzt,hogyha nem is nagy dolgokat de legalább az evést élvezzétek!

2018. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Igen, ezért fogunk elköltözni. Tényleg a szokások azok amik miatt nem tudunk együtt meglenni.


Valaki írta hogy miért én akarom megmondani mire költség a pénzüket... Én nem akarom megmondani, egyszerűen csak mindig nekem panaszkodtak, hogy pl. milyen drága a telefonszámla és még csak nemis telefonálnak... azért tanácsoltam nekik a feltöltőkártyás csomagot, mert én is abban vagyok, van hogy két hónapig elég egy 2500 forintos feltöltés nekem, mobilnetet meg nem használok egyszerűen így az is csak beszélgetésre megy el.

2018. ápr. 5. 22:10
 20/35 anonim ***** válasza:
19%
Én ismerek olyan embert, aki 28 ezer nyugdíjat kap csak, tanyán él, így nincs olyasmi költsége, mint közös költség stb. Tehát kifizeti azt a kis áramot, amit használ, nincs nála se fürdőszoba, se mosógép, fúrt kútról megy a víz, hidrofor vagy mi nyomja fel, tévé plusz világítás, meg a villanyrezsó az, ami áramot fogyaszt. Ő is turkálóban veszi a ruhákat, és kijön a pénzéből. Persze húst nemigen eszik, és hát mennyiségileg is keveset.
2018. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!