Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy édesanyám...

Mit tegyek, hogy édesanyám végre ne úgy kezeljen, mint egy kisgyermeket?

Figyelt kérdés

Tizenhét éves lány vagyok. Édesanyám tipikusan a túlféltő szülő, furcsa nevelési módszerei vannak. Tíz évig egyedül nevelt a húgomat és engem, de ezalatt az idő alatt inkább szeretett, nem nevelt. Mégsem lettünk elkanászodott gyerekek, tudjuk a kötelességünket, szót fogadunk. Néhány éve újra férjhez ment, az új férjének pedig más elképzelései vannak. Ketten együtt, pedig egy új nevelési módszert találtak ki. 4.4-es gimmáziumi átlagom van, a nyelvvizsgám is rendkívül jóra sikerült, ez mégsem elég nekik. Csak az ötöst fogadják el, a négyes ,,miért nem ötös", hármast vagy annál rosszabbat haza sem merek hozni. Ennek ellenére néha becsúszik, ilyenkor a leszidást kapom, a büntetést. Nem engednek el szinte sehova, a közeli városba sem mehetek el, sem barátokkal, sem egyedül. Azon az elven vannak, hogy aki akar, majd lebumlizik az ötszáz lelkes kisfaluba. Gyakran van veszekedés itthon a jegyek miatt, a viselkedésem miatt. Bulizni nem járok, mert nem kedvelem a tömeget. Nem iszom, nem dohányzom, tanulok és szót fogadok, ők pedig folyton azt hajtogatják, hogy a korosztályon ennél sokkal kemémyebben van nevelve. Az is a bajuk, hogy nem kommunikálok velük, holott akárhányszor mondok valami személyeset, jön a kioktatás, hogy az miért nem jó, mekkora egy ,,h*lye, id*óta" vagyok.

Mit tehetnék, hogy emberszámba vegyenek, úgy kezeljenek, mint egy kormombelit?



2018. ápr. 7. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk hasonlóan alakult... aki valóban kedvelt, eljött a faluba, de nem voltam valami népszerű.

Megkérdeztem az emberszámba vételt, erre azt mondták a szüleim, hogy majd ha eltartod magad.

Kitartás. 100 év múlva mindegy lesz.

2018. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom. Anyukád és az új férje szerintem túl szigorúak. Főleg így, hogy nincs is okuk rá, mert nem vagy egy problémás gyerek.

Sajnos szerintem semmit sem tudsz tenni.

Ha vége a középiskolának, akkor úgy is elkerülsz majd onnan, akár egyetem, akár munka miatt. Addig meg kitartás. Ne foglalkozz velük.

2018. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Már csak 1 éved van hátra.

Nekem ennyi idősen semmit sem engedtek meg és minden ossz jegyért megvertek. a négyesért is. Sőt olyan is volt, hogy azért kaptam maflást, mert ötös volt a dolgozatom, de volt benne hiba.

2018. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy kisgyerekként kezelnének. Az ember a kicsi gyerekét SZERETI.

Te anyádéknak csak egy használati tárgy vagy, azt kell csinálnod, amit ők akarnak, úgy, ahogyan ők akarják.

Ez nem aggódás vagy féltés. Egyszerűen egy szolgalelkű cselédet akarnak nevelni belőled.

Arra pályáznak, hogy majd szépen szerzel diplomát, jó munkát, autót, rengeteg pénzt, és ezzel a rengeteg pénzzel őket fogod támogatni.

Láttad a Hamupipőkét? Na, ugyanúgy fogod te őket kiszolgálni, ha nem dobbantasz minél előbb. Csak mellette eljárhatsz dolgozni is, és a fizetésednek legalább a felét el fogják szedni.

Azt akarják, hogy ne legyen önálló életed, ne legyenek barátaid, ne legyenek saját céljaid, ne legyenek saját gondolataid, csak hidd el minden szavukat és élj úgy, ahogy ők akarják.

Sajnos vannak emberek, akiknek csak ezért kell gyerek.

Ha van eszed, elkezdesz minél előbb dolgozni és elmész albérletbe, anyádékat meg elég, ha karácsonykor meglátogatod.

2018. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, szeretem a családom. Én csak egy picit több szabadságot szeretnék.
2018. ápr. 7. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Barmok

Mintha minden gyerek kituno lenne

A te eletetd te jovod te tovabbtanulasod

Egyszeruen 18 evesen lelepsz koleszba

En soha nem varok el kituno jegyeket a gyerekektol

Neha megkerdezem ha mondjak elegtelen vigasztalom hogy kijavithato nem drama

Nincs buntetes nincs harag

Megis 3 foiskolaba ment

2018. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A magas elvárásokra mindig azt mondják, hogy ,,jóképességű" vagyok, ezért könnyedén ötös tudnék lenni mindenből, ha többet tanulnék.
2018. ápr. 8. 08:53
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Miért van az hogy 16-17 éves teszik fel ezeket a kédéseket?

- Na vajon miért?

2018. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az életkoromnak semmi köze a problémáimhoz.
2018. ápr. 12. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Sztem túlzàs amit csinâlnak megérteném ha egy bulibol hazajövet hajnalban kerülnél elő vagy az utcàn randaliroznstok a haverokkal.Majd a fősulin és egyetem lessz neked a megvàltàs .Oda azért már illik gólyatsborba menni meg ilyenek .
2018. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!