Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értethetném ezt meg az...

Hogyan értethetném ezt meg az apámmal?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit szeretnék elmondani, hogy apummal ketten élünk, kiskoromtól kezdve ő nevelt, 23 éves vagyok, dolgozom.


Nemrég lett párom, akivel megbeszéltük, hogy minden hétvégén találkozunk, egyszer én mennék, egyszer ő jönne, mivel kicsit messze élünk egymástól, de tömegközlekedéssel megoldható a helyzet. Apum ragaszkodik az elképzeléséhez, hogy szerinte mekkora hülyeség hetente találkozni, csak meg fogjuk egymást utálni, ne hagyjam magam ennyire befolyásolni, stb.


Nos, én nem így látom a helyzetet, de apu akarata vasból van, és elvárná, hogy minden tanácsát vakon kövessek, mint egy kutya. Már előre gyomoridegem van attól, ha majd szólni fogok neki, hogy hétvégén én megyek a páromhoz, mert tudom, hogy csak veszekedés lenne az egész. Apu szentül hiszi, hogy ismer engem, de ez sajnos nem így van. Szerinte nekem nincs saját véleményem, és, hogy teljesen alárendelem magam a páromnak, ami ugyancsak hülyeség.


Én úgy gondolom, hogy teljesen korrekt ez a váltott találkozás anyagi szempontból is, meg én nem vagyok az a típus, aki elvárja a párjától, hogy mindig ő jöjjön.


A kérdésem annyi lenne, hogyan értethetném meg apummal, hogy már felnőtt vagyok, nincs beleszólási joga az életembe, és, hogy ne nyomjon el ennyire?


Előre is köszi a válaszokat.


23/N


2018. ápr. 11. 18:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
#2: Szóval, szerinte elég lenne 23 évesen, havonta egyszer- kétszer találkozni a barátoddal? Ha ezt komolyan gondolja, akkor esélyed sincs bármit is megértetned vele.
2018. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!