Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy kamasz ha...

Mit tehet egy kamasz ha okosabb a szuleinel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rolam van szo hanem a testveremrol . A szuleink nem tul okos emberek. Apukank eleg agressziv es gyulolkodo. Anyuknak meg mindenre bologat. Mi ketten ikrek vagyunk. En nem mondanam magamat egy kiemelkedo elmenek (4-5tanulo vagyok) , viszont a tesom iszonyatosan muvelt es osztalyelso. Mostanaban rengeteget vitaznak. Foleg apam es tesom kozott megy a vita. Igazabol mindenen osszetudnak veszni, a mostani valasztas meg meginkabb rasegitett erre. Teljesen ellentetes a vilagkepuk. Tesom raadasul lany, ezert nem ritka, hogy himsoviniszta beszolasokat kap apamtol.

Hogyan lehet kezelni egy ilyen helyzetet? Anyam nem csinal semmit inkabb csendbe van, de en mar nem birom.

17/F



2018. ápr. 13. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nővéremet így tette apánk lelki nyomorékká. Hiába állsz a pártjára, a fater ugyanúgy bántani fogja. Annyit tehetsz, hogy szereted és lelkileg támogatod a tesód.
2018. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne politizáljon apátokkal, felesleges.

Ez még csak nem is okosság és műveltség kérdése, sok témában az emberek igen makacsak és csak az a jó, amit ők gondolnak.

2018. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Majd elmúlik magától, ha a testvéred felnő annyira, hogy nem apátok lesz neki az elismerés alfája és omegája.
2018. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia, azért ez nem egy egyedi eset, hogy a gyerek okosabb a szülőknél, sőt, nagyon gyakori. Nem tudom, milyen neveltetést kaptatok, de tiszteletben kell tartani azt, hogy a szüleitek nem olyan műveltek, tanultak, mint ti. Nekem is volt egy korszakom, amikor szinte lenéztem a szüleimet, nagyon ciki volt, hogy alap történelmi dolgokkal sincsenek tisztában, de később nagyon elszégyelltem magam. Visszagondolva a szüleimnek köszönhettem, hogy volt lehetőségem tanulni, egy beképzelt, tudálékos és szívtelen, lelketlen dögnek láttam magam.

Egy intelligens ember nem kérkedik a tudásával, bárkivel is beszélget, felméri és tudja úgy folytatni a kommunikációt, hogy az ne legyen a másik félnek kellemetlen, lenéző.

Nem kell és nem is lehet mindenben egyet érteni, de gondold el, hogy ha apukátok az a régi vágású, "a férfi az úr a háznál" típus, milyen kellemetlen lehet neki egy gyerek kioktatása, milyen kellemetlen, amikor a gyereke okosabb,sikeresebb nála. Ez most más kérdés, hogy mennyire helytelen, ahogy a szüleid viselkednek, mert amiért nem tanult emberek, attól lehet véleményük, csak talán ők a támadással védekeznek. Azt gondolja apukátok, hogy kiabálással, lenézéssel ő van fölényben.

2018. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Szűklátókörű, egyszerű emberekkel nem érdemes vitatkozni. Tartsátok tiszteletben, hogy apukád másképp látja a világot. Tudod, okos enged, szamár szenved. Ha Ti vagytok az okosabbak, nektek érdemes engedni.
2018. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Hát, nem tudom, szerintem nagyon nehéz egy jó tanuló 17 éves és egy élettapasztalattal rendelkező középkorú ember tudását összevetni.

Szerintem inkább más jellegű a tudásuk: tesódnak az iskolában megtanult lexikális dolgok az erősségei, apukád meg eligazodik a világban, meg tudja oldani a problémáit. A saját szakmájához meg nyilván ért, ez is tudás.


Szerintem ne akarj köztük sorrendet fölállítani. Én a helyedben inkább tesódat inteném arra, hogy fölösleges vitákba ne menjen bele, mert csak a légkör lesz rossz.

Ennek felismerése az igazi bölcsesség egyik jele. ;-)

2018. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem feltetlenul tesom kezdi. Apamnak is vannak provokativ megjegyzesei. Levegonek nezni meg nem tudjak egymast mivel 1lakasban elnek.
2018. ápr. 13. 13:46
 8/11 anonim válasza:
37%
És mi köze az észhez, hogy az agresszív apád a nővéreden vezeti le a feszkót? 17 éves vagy és semmit sem szólsz? Biztos anyádra ütöttél.
2018. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

"Mit tehet egy kamasz ha okosabb a szuleinel?"


Befogja a szajat!


Sajat tapasztalat, 12 evesen mar okosabb voltam az egyedulalo szulomnel.

O nem nagyon viselte el, ha nem hittem el a logikatlan hazudozasait, ezert szinte mindig eljart a keze.

Engedje el a fule mellett a testvered, amit apad mond!

2018. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban okosabb, akkor felismeri, ha valaki/valami reménytelen. Magyarán: nem áll le vitázni, pláne nem politikáról a faterral...
2018. ápr. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!