Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a szituációb...

Szerintetek ebben a szituációban én égettem le apukámat?

Figyelt kérdés

Friss A2-es motoros jogosítvánnyal rendelkezem, apukám révén gyerekkorom óta nagyon szeretem a motorokat.

Ezzel a jogosítvánnyal vezethetek már nagyobb teljesítményű motorokat mint eddig, és így eltudok menni apukámékkal is.

Sajnos így is kevés vagyok hozzájuk, mivel ők gyorsasági sportmotorokkal járnak, és az enyém teljesítményben nem igazán éri utol őket, szóval vagy lehagynak, vagy feltartom őket.

Apukám mindig figyel rám, hogy mit csinálok, jön mögöttem, vagy megvár.

Tegnap délután elmentünk motorozni 7-8-an, én előbb indultam el az egyik pihenőhelyről mint ők, lévén,hogy úgyis utolérnek.

Jöttek is a barátai, ők mind elzúgtak mellettem.

Előttünk ment egy autó, szemből a távolban is közeledett egy.

Ők még mind kikerülték az autót, én túlbecsültem a motorom teljesítményét, és odaért a szemből jövő.Ugyan elfértünk, de aki szemből jött az dudált, és éreztem is,hogy nem lesz ez így jó meg is ijedtem.Túl közel mentem az előzött autóhoz, és letörtem a visszapillantó tükrét, majdnem el is estem.

Félreálltunk, az autós eléggé dühös, és indulatos volt, kiabált.

Pont ekkor jött meg apukám is, aki úgy vélte,hogy az autós jött nekem (nem látta hogy mi történt).Ő sajnos az előbb üt,aztán kérdez ember.Most is így volt, bár szerencsére nem szó szerint ütött, de a levett bukósisakját ütésre emelve fenyegette az autóst, meg ordibált vele, bevágta a kocsi nyitott ajtaját is, meg átrúgta a földön heverő tükröt az út túloldalára.(ami ezáltal ezer darabra is tört bár amúgy se lett volna menthető)

"Kakaskodtak", én pedig közbeszóltam, és elmondtam mi történt.Mindenki feszült volt, természetesen én is, és csúnya szavak kíséretében olyanokat mondtam apukámnak,hogy miért kell mindig így viselkednie, hogy minek erősködik folyton stb...(de sajnos nem így fogalmaztam)

Erre ő annyit mondott nekem,hogy töltsem ki a betétlapot, és takarodjak haza, és soha többet nem jöhetek velük.Aztán megfenyegette még az autóst, többek között, hogy szépen beszéljen velem, ezután pedig otthagyott.

Utána valamivel normálisabb lett az autós, összességében kulturált emberek módjára megoldottuk a dolgot, úgy a végére.

Apukám később azzal indokolta a nekem szóló szavait,hogy leégettem a barátai előtt (akik szintén nem látták mi történt, mert addigra messzebb voltak, és egy kanyarban eltűntek) illetve megaláztam az autós előtt is, ahogy ő fogalmazott "madárnak" nézettem.Madárnak mert ő odajött pattogni, meg verekedésre készen, miközben azt se tudta mi történt.

Most pedig nem igazán beszél velem, ami rosszul esik.

Külön élünk, mert elváltak a szüleim, de minden nap beszéltünk, most meg nem reagál a megkereséseimre, annyit mondott,hogy holnap talán összefuthatunk egy kis időre.

Eleve megvisel az eset, ő talán tudna támogatni, és biztos vagyok benne, ha hagyom,hogy saját belátása szerint viselkedjen, akkor ma is nála lennék, és arról beszélnénk, hogy nem az én hibám.(persze tudnám,hogy az, csak igyekezne lelkileg támogatni, ami mondjuk jól esne főleg most)

De tényleg nem volt igaza, buta módon indított, és egyszerűen nem értem, hogy ezt miért nem látja be.Vagy a leírtak alapján tényleg én aláztam meg őt?

Sajnálom az egészet, de ha egyszer a másiknak volt igaza mit csináljak?


2018. ápr. 14. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem te aláztad meg őt. Baleset előfordulat bmikor bkivel, de ezt higgadtan meg kell tudni oldani. Jó , hogy bajod nem esett.
2018. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Tudod ki a fene akarna ilyen emberrel kapcsolatot tartani. Nem vagy neki fontos, ennyi
2018. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Mindketten hibáztatok.

Apukád rosszul indított, bunkó volt (mentségére legyen szólva, téged akart védeni).

Részedről, valóban nem való nyilvánosan megalázni a másikat, főleg nem ilyen stílusban (mentségedre legyen mondva, őszinte próbáltál lenni, vállalni a felelősséget a hibádért).

Szerintem nem történt helyrehozhatatlan dolog, pár nap múlva, ha lenyugodtak a kedélyek, ülj le apukáddal, mondd el neki ezeket, amit itt, szerintem ő is meg fogja másítani a véleményét. :)

2018. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Indulatos,hirtelen haragú ember, de van rengeteg jó tulajdonsága is.Tudom,hogy milyen, én ilyennek fogadom el, és így szeretem.

Van,hogy nem válogatja meg a szavait velem szemben sem, de akkor maximum ketten vagyunk, általában igaza is van olyankor, de mások előtt még ő sem beszélt így velem,hogy takarodjak haza vagy hasonló.

2018. ápr. 14. 19:33
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és tudom,hogy engem próbált védeni, mint mindig.

Eddig bármi történt, mások előtt is mindig úgy beszélt,hogy én vagyok a szent és sérthetetlen, aztán mikor kettesben vagyunk mindig jó leszúr, és elmondja hogy mit kellett volna másként csinálni.

Itt is az lett volna,hogy hazaérünk, kaptam volna az ívet, aztán mondta volna,hogy mindenkivel előfordul az ilyen, ne vegyem a szívemre stbstb, és minden rendben lenne.

Persze ehhez az is kellett volna,hogy ne hívjon az autós rendőrt, mert simán elfajulhattak volna a dolgok ennél jobban is.

2018. ápr. 14. 19:37
 6/17 grafno ***** válasza:
13%
Érthető a viselkedése. Elmész vele és mit mond majd a mutinak? Leléptél a parkolóból és mire odaért màr a földön feküdtél? Megpróbált megvédeni, mert ha motorral buksz akkor szinte biztos, hogy ott maradsz. Kell egy kis idő amíg megoldódnak a dolgok. Várj míg megnyugszik. Ilyen természet az öreged. Mindenki máshogy reagálnà le a helyzetet. Valamelyik szülő tényleg megütötte volna a sofőrt. Valamelyik meg téged. Másik motoros várt volna, hogy tisztán előzhessen, másik meg lehet neki ment volna már valaminek. Az élet kiszámíthatatlan. Így kell elfogadni amilyen a Vater. Stb
2018. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
kicsit beégett, más se nyelné le könnyen. pár nap és kibékül
2018. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Semmit ne csinálj, majd lehiggad. OK, csúnya szavakat nem kellett volna használnod, de friss jogosítvánnyal ez nyilván egy nagyon szokatlan és stresszes helyzet volt neked is. Egyébként meg apukád égette le saját magát. Örülj inkább, hogy megúsztad ennyivel ezt az esetet, sokkal de sokkal rosszabbul is elsülhetett volna.

Amúgy alap, hogy csoportban motorozáskor a kezdők mennek elöl, és a tapasztaltabbak vigyáznak rájuk - nem siettetik, nem előzik meg őket, és nem is "kergetik" bele a zöldfülűt veszélyes manőverekbe. Hidd el, nem ér hátrány, ha ezzel a társasággal nem motorozol többet.

(Egy szintén motoros)

2018. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

OFF

Isten áldja a fedélzeti kameráimat és a CS-t a kesztyűtartóban! Micsoda emberek...

ON

2018. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg előtte is lepergett az h mi történhetett volna. Az indulat ebből jöhetett.
2018. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!