Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a szituációb...

Szerintetek ebben a szituációban én égettem le apukámat?

Figyelt kérdés

Friss A2-es motoros jogosítvánnyal rendelkezem, apukám révén gyerekkorom óta nagyon szeretem a motorokat.

Ezzel a jogosítvánnyal vezethetek már nagyobb teljesítményű motorokat mint eddig, és így eltudok menni apukámékkal is.

Sajnos így is kevés vagyok hozzájuk, mivel ők gyorsasági sportmotorokkal járnak, és az enyém teljesítményben nem igazán éri utol őket, szóval vagy lehagynak, vagy feltartom őket.

Apukám mindig figyel rám, hogy mit csinálok, jön mögöttem, vagy megvár.

Tegnap délután elmentünk motorozni 7-8-an, én előbb indultam el az egyik pihenőhelyről mint ők, lévén,hogy úgyis utolérnek.

Jöttek is a barátai, ők mind elzúgtak mellettem.

Előttünk ment egy autó, szemből a távolban is közeledett egy.

Ők még mind kikerülték az autót, én túlbecsültem a motorom teljesítményét, és odaért a szemből jövő.Ugyan elfértünk, de aki szemből jött az dudált, és éreztem is,hogy nem lesz ez így jó meg is ijedtem.Túl közel mentem az előzött autóhoz, és letörtem a visszapillantó tükrét, majdnem el is estem.

Félreálltunk, az autós eléggé dühös, és indulatos volt, kiabált.

Pont ekkor jött meg apukám is, aki úgy vélte,hogy az autós jött nekem (nem látta hogy mi történt).Ő sajnos az előbb üt,aztán kérdez ember.Most is így volt, bár szerencsére nem szó szerint ütött, de a levett bukósisakját ütésre emelve fenyegette az autóst, meg ordibált vele, bevágta a kocsi nyitott ajtaját is, meg átrúgta a földön heverő tükröt az út túloldalára.(ami ezáltal ezer darabra is tört bár amúgy se lett volna menthető)

"Kakaskodtak", én pedig közbeszóltam, és elmondtam mi történt.Mindenki feszült volt, természetesen én is, és csúnya szavak kíséretében olyanokat mondtam apukámnak,hogy miért kell mindig így viselkednie, hogy minek erősködik folyton stb...(de sajnos nem így fogalmaztam)

Erre ő annyit mondott nekem,hogy töltsem ki a betétlapot, és takarodjak haza, és soha többet nem jöhetek velük.Aztán megfenyegette még az autóst, többek között, hogy szépen beszéljen velem, ezután pedig otthagyott.

Utána valamivel normálisabb lett az autós, összességében kulturált emberek módjára megoldottuk a dolgot, úgy a végére.

Apukám később azzal indokolta a nekem szóló szavait,hogy leégettem a barátai előtt (akik szintén nem látták mi történt, mert addigra messzebb voltak, és egy kanyarban eltűntek) illetve megaláztam az autós előtt is, ahogy ő fogalmazott "madárnak" nézettem.Madárnak mert ő odajött pattogni, meg verekedésre készen, miközben azt se tudta mi történt.

Most pedig nem igazán beszél velem, ami rosszul esik.

Külön élünk, mert elváltak a szüleim, de minden nap beszéltünk, most meg nem reagál a megkereséseimre, annyit mondott,hogy holnap talán összefuthatunk egy kis időre.

Eleve megvisel az eset, ő talán tudna támogatni, és biztos vagyok benne, ha hagyom,hogy saját belátása szerint viselkedjen, akkor ma is nála lennék, és arról beszélnénk, hogy nem az én hibám.(persze tudnám,hogy az, csak igyekezne lelkileg támogatni, ami mondjuk jól esne főleg most)

De tényleg nem volt igaza, buta módon indított, és egyszerűen nem értem, hogy ezt miért nem látja be.Vagy a leírtak alapján tényleg én aláztam meg őt?

Sajnálom az egészet, de ha egyszer a másiknak volt igaza mit csináljak?


2018. ápr. 14. 19:22
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"Részedről, valóban nem való nyilvánosan megalázni a másikat"


Mi volt a megalázó a kérdező viselkedésében?

2018. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

1. Alapjáraton is egy hirtelen haragú, kolerikus ember, aki előbb ordít, aztán gondolkodik.

2. Krízishelyzetben az ilyeneknek teljesen elmegy az esze, aztán lehiggadnak és rendszerint szégyenlik magukat.

3. Biztosan kínos volt, hogy a fiának több lélekjelenléte volt a szituban, mint neki - majd ha beszéltek, kérdezd meg tőle, hogy akkor büszkébb lenne rád, ha elsunnyogod a saját hibád és ketten alázzátok a vétlen sofőrt, aki szintén megijedhetett?!

3. Remélem, hogy a rémülete szólt belőle, végiggondolhatta, hogy elég, ha az autó a kezed elkapja, és annyi -ismerősünknek, volt ìgy balesete, nem jött ki az előzés a motorosnak, amputálták a kezét.

Plusz valamilyen szinten ő(k) sodort bele, hiszen egy kisebb tekjesítményű motorral tartani a tempót a nagyokkal, plusz azzal előzni nehezebb, hiszen nincs olyan sprintje, szóval remélem, hogy a lelkiismeretfurdalás szólt belőle amiatt, hogy mibe sodorhatta volna a tapasztalatlanabbat, és ezért üvöltözött valójában, nem pedig amiatt, hogy a haverok mit gondolnak.

Hagyd békén, majd lehiggad és átgondolja közben, ő miben hibázott.


Én ilyen helyzetet szülőként nem éreznék rám nézve égőnek, örülnék, hogy a gyerekemnek nincs baja, plusz annak is, hogy fair természet, el tudja ismerni a hibáját.

Utolsó dolog lenne, hogy mit gondolnak a haverjaim - ki nem carja le?!

2018. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem egy ideig maradj a hagyományos közlekedésnél és ne apádékkal bandázz.

Most is azért okoztál majdnem balesetet, mert őket utánoztad, és nem a saját járműveddel foglalkoztál.

Nagyon nagy szerencséd volt, ezzel a manőverrel könnyen kerék alá kerülhettél volna, és akkor csak a sisak marad belőled meg a motorodból.

Arról nem is beszélve, hogy másokat is veszélybe sodortál.

Már bocsánat, de apád egy igazi nagyszájú, nagyarcú, agresszív motoros köcsögnek tűnik. Én a helyedben szégyellném.

Szíved joga őt így elfogadni, de azért az utcán moderálhatná magát. Ráadásul még ő tart téged lelki terrorban, hogy "leégetted" a barátai előtt, akik valószínűleg pont olyan s***fejek, mint ő.

Elhiszem, hogy szereted apádat, meg a motorokat, de biztos, hogy ilyen társasággal kell neked lógnod? Magasról tojnak rád, csak egy kolonc vagy a nyakukon. Tényleg ezt élvezed, hogy kilométerekkel utánuk gurulsz, ők meg útközben összevernek mindenkit, aki nem szimpatikus?

2018. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sajnos döbbenetes,hogy sokan milyen jól felismerték,hogy mi is a szituáció.

Érzem, és sejtem,hogy kolonc vagyok nekik, de mivel apukám központi ember közöttük, így nem mondják azt,hogy nem mehetek velük.

Persze köztük is van aki segít, tanácsokat ad, és nagyon szeretnék már olyan motoron ülni mint ők, de addig még van pár évem.

...és igen, azt hittem az én motorom is képes arra amire az övék, pedig eddig nem estem bele ebbe a hibába.

Egyébként nincs társaság akikkel elmehetnék, és hasonló teljesítményű motoruk van, pedig sokkal jobban érzem magam csapatban mint egyedül.

Igazából még szerencse is,hogy nem látták mi történt, mert némelyik amennyire intelligens lehet meglincselik a sofőrt.Persze nem az én védelmemben, hanem buliból.

Apukám viszont értem tette, az ő fejében ez így normális, azt hiszi ezzel tud megvédeni.

Ezúttal sem véletlen volt mögöttem, egymaga, és nem a többiek közé csatlakozott.(bár az meg jobb lett volna, mert akkor nincs ez a színjáték)

2018. ápr. 14. 20:39
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, apád égette le saját magát azzal, hogy "balhézni" kezdett, ahelyett, hogy előbb tájékozódott volna, mi és hogyan történt.
2018. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kovpet ***** válasza:

"azt hittem az én motorom is képes arra amire az övék"


Ott kezdődik az egész, hogy a te motorod is nyilván tökéletesen képes a KRESZ határain belül közlekedni, sőt. Tehát egy normális társaságban nem tartanál fel senkit.


Azért remélem, tisztában vagy azzal, hogy szinte újjá születtél... Simán ott maradhattál volna. Tanulj ebből és többet ne lógj idiótákkal, mert lehúznak a saját szintjükre.

2018. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Apukád majd egyszer egy olyan embernek keménykedik aki jól szájonvágja.

Nekem emelte volna a sisakját meg ordított volna, miközben az ő gyereke volt a hibás, én ott apád nyakára hajtogattam volna a motorját.

Amúgy meg rendőrt kellett volna hívnia az autósnak.

2018. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!