Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veletek is volt olyan, hogy...

Veletek is volt olyan, hogy nem támogattak a fogyásban? Miért kell gúnyolódni? (Kicsit hosszúra nyúlt)

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, szeretnék fogyni. 160 centi vagyok, 64 kiló. Kalóriákat számolok. Figyelek, hogy jól egyek, egészségesebben.

Anyám tegnap megkérdezte, hogy mi ez, hogy kell ezt és én mindent elmondtam neki, amit tudok róla. Na most oda jutottunk, hogy ő nem hisz ebben, hanem a sportban és, hogy ő volt mikor annyit idegeskedett, nem evett, hogy egy hét alatt 7 kilót fogyott.

Nemrég fogyott kb 10 kilót, napi 1 óra futással, gondolom ezért mondja nagyon. Meg, hogy ő nem szerette a matek órát, nem számolgatna.

Ezt meg is beszéltük.

Persze rohant apámhoz, hogy beszámoljon. És most mindig ezzel csesztetnek. Gúnyolódnak velem, mivel apám is a sportra esküszik. Régen sokat dolgozott, sportolt, nem is volt kövér. (Egyébként sportolok, heti 3x általában, de ha nem megyek, akkor már lusta vagyok.)

Most ezekre én mit tudjak mondani? mit reagáljak? Mert ha visszaszólok akkor egyből jön, hogy ne pofázzak vissza. Csak engedjem el, majd lecseng? Járt valaki hasonló cipőben?

Nálam mondjuk ez nem csak ebben az esetben van, bármit mondok nekik mindennel gúnyolódnak. Felhozzák, kinevetnek. Még a normálisabb céljaimat is az egész családnak mindig el kell mondani, persze gúnyosan, ők is kinevetnek, hogy jajj...álmodozzak csak. És ezek nagyon szrul esnek.

Mr azon gondolkodom, hogy nem fogok nekik mondani semmit...



2018. ápr. 18. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Mert 15 évesen ez a kalóriaszámlálás egy baromság. Felejtsd el a cukros dolgokat, üdítőket, rágcsákat, gyorskaját és társait. Tornázz minden nap aktívan, van egy csomó ingyenes fogyivideó a youtube-on és egyél egészséges ételeket.
2018. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem csak 15 évesen baromság számolgatni. Ha cukorbeteg lennél, akkor oké, hogy mérni kell, mennyi kaját eszel (illetve mennyi szénhidrátot). De egészségesen tök fölösleges ilyesmivel foglalkozni, nem attól fogsz fogyni. Az étel minősége sokkal többet számít, mint a mennyisége.
2018. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Először is hadd mondjam el, nagyon át tudom érezni a helyzetedet. Épp 15 éves voltam, amikor nekem is le kellett fogynom (gyerekként nem voltam kövér, de az első menstruáció után iszonyatosan hízni kezdtem). Másfél év alatt 26 kilót adtam le 1400 kcal-s étrenddel. A sport fontos, de önmagában nem elég (egy átlagos ember napi energiaigényének kb. 70%-a az alapszükséglet, és csak 30% az aktivitás, így a nagyobb részét a deficitnek a kalóriamegszorítás adja). Nagyon sajnálom, hogy a szüleid nem támogatnak, sőt, gúnyolnak (nekem sem segített, csak az ember lelki erejét csökkenti, amire pedig nagy szükség lenne a sikerhez).

Az eddigi válaszolók jól írják, hogy nagyon fontos az étel minősége. Egyrészt azért, mert másképp használja fel a szervezet a jól összeállított étrendet azonos energiatartalom mellett is, másrészt nagyon fontos, hogy ne alakulhasson ki hiánybetegség (mint anno nálam, mert 15 évesen nekem se volt fogalmam erről).

A következőt javaslom Neked:

- A háziorvosodon keresztül keress fel egy dietetikust, és beszéld meg vele a gondodat. Őt arra képezték ki, hogy ebben profi tanácsot tudjon adni.

- Kezdj el szedni valamilyen jó minőségű vitamin-nyomelem készítményt (én itt hibáztam, hogy nem tettem)

- Számold a kalóriákat fejben (egy idő után ránézésre meg fogod tudni mondani, mi mennyi, így méregetni csak az elején kell). Akkor nem leszel premier plánban a szüleid előtt. Engem is buzeráltak érte, de a fejembe nem láttak bele.

- Sportolj amennyit tudsz, de ne frusztráld magad. Lehet fogyni félmaraton nélkül is. Én asztmás voltam, nem tudtam futni, csak kevésbé hatékony gyakorlatokat végeztem.


És a legfontosabb: TE sokkal több vagy, mint a jelenleg kicsit túlsúlyos tested. Megérdemled, hogy szeressenek és hogy tisztelettel bánjanak veled. Szeresd, tiszteld te is magadat. Ne frusztráld magad napi szintű mérlegeléssel, és de tűzzél ki határidőket (mikorra hány kiló). Mindig csak a következő lépés (ma is tartom a diétát, és ma is sportolok) legyen előtted. Mint az úszóknál, mindig csak a következő karcsapás. Nekem ez segített a legtöbbet: kicsi, rövid távú célok.


Nagyon drukkolok Neked, és tudom, hogy meg tudod csinálni.

2018. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

A számolás elég tuti eszköz (már ha az ember betart egy jó keretet), a jó étrend önmagában még nem elég, azon is túl lehet enni magunkat. Persze fontos, ahogy a mozgás is, de sokaknak igenis kell számolni is. Szerintem se 15 évesnek vagy embernek való, de olykor anélkül nem megy (s persze van, akinek azzal sem, mert nem tud s akar éhezni, csak mert megvan a keret).

Első körben jobb megpróbálni nélküle, de van, akinek egy jó étrend kifejlesztésére nincs ideje vagy efféle, míg kalóriakeretet be tud tartani.


Akárhogyan is, csúf dolog, hogy kinevetnek, kérdező. Igen, ha ilyenek, persze, hogy ne mondd el nekik személyes dolgaidat, ha eljátsszák az esélyt, akkor ne érdeklődjenek... Légy erős, mindig lesznek ilyen emberek és sokszor az ember családja is nagy kerékkötője a dolgoknak. De ha neked fontos az egészséged és a kinézeted, akkor tarts ki, akármit mondanak.

Ami csak a fő kérdést illeti, támogatni nem kell, az nem várható el egy családtól, jó, ha megvan, de nem reális sok esetben.


Nem tudom, mit jönnek a sporttal, ha egyszer sportolsz, ha nem is sokat (nem tudom, az a heti 3 alkalom mennyi, de azért mindennap jobb lenne, akkor is, ha a mindennapi csak séta. nekem nincs is más most, az adja a jelenlegi szép deficitemet az étkezéssel elért kisebből). Főleg, hogy a futás elkezdése után is híztak már meg emberek, akik azt hitték, hogy akkor ehetnek bármit és bármennyit... Sok múlik az étrenden, igazából attól fogysz, hogy elég keveset eszel. Én mozgás nélkül fogytam az elején, utána mozgással nem fogytam, ez ilyen.

2018. ápr. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Az utolsó kettö sok pozitív dolgot mondott, ehhez még csak annyit tennék hozzá, hogy a kaloriabazis.hu nagyon jó arra, hogy ne neked kelljen számolgatni, hanem csak - amíg nincs gyakorlatod a saccolásban - lemérni az ételeket, és ha oda beírod a súlyt, a rendszer kiszámolja a kalóriákat, illetve a a makrókat is.


Annyiban van azonban igaza a szüleidnek, hogy sport nélkül ugyan le tudsz fogyni, csak éppen az alakod nem lesz formás, ezért a kalóriaszámolás mellett fontos a megfelelö mozgás is.

2018. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Az ilyen aljas szülőket mind fel kellene lőni a Holdra.

Ha már ennyire okosak, akkor tudniuk illene, hogy alapjaiban az étrend határozza meg a fogyást.

Ne mondj nekik semmit. A kalória számlálás helyett érdemesebb lenne, testsúlykilóra számolni makrókat.

A sportot folytasd, mert ha a kaja rendben, akkor fontos a fogyásban. De az étkezés az alap.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak.

2018. ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, egyrészt szerintem tök normális cél hogy egészségesebben szeretnél enni. A baj csak az, hogy ezzel az embertípussal nem lehet mit kezdeni, csak eltitkolni előle mindent, hogy ne legyen mibe belekötni. Nekem inverz módon ugyanez a problémám, hízni szeretnék (mert tényleg szörnyen vékony vagyok), apám meg egy bunkó szerencsétlen, szerintem el tudod képzelni, micsoda hiszti volt mikor megtalálta az ajánlott étrendemet (főleg h anya abból főz az egész családnak, mert amúgy nincsenek ötletei). Egy megoldás van, eldugni minden fontos cuccod, hallgatni és lesz.rni őket. Jah, meg majd később elköltözni, mert ebből így nem lesz olyan egyetem/bármimás ami téged boldoggá tenne.

én azért szurkolok :) (a többi célodnak is)

07:28, szerintem heti 3x sporttal bőven lesz alakja :)

2018. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engedd el a megjegyzéseket. Csak magadnak ártasz, ha felveszed az ilyesmit.


A lényeg az, hogy magadnak ne okozz kárt. Vagyis számolgasd nyugodtan amit szeretnél, míg nem megy az egészséged rovására. Egyél úgy és annyit, amennyit szeretnél, míg nem megy az egészséged rovására. Továbbá tégy így a sport, és minden más esetében is.

2018. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!