Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám semminek nem képes örülni?

Anyám semminek nem képes örülni?

Figyelt kérdés

Soha nem lehetett veoe beszélgetni,fokyton magával és a kedves párjával van elfoglalva,a ruhákon és azon kívül,hil ide,hol oda megy nem tud más örömet okozni neki...konkrétan semmi! Mindent megpróbáltam..és majd 30 éves fejjel is betegesen ragaszkodtam hozzá..amit ő tud is,ott igyekszik belémszúrni ahol ér..

Próbálja elvenni a kedvem az esküvőtől is..irigy volt mikor nyaralni mentünk is..mindig..

Miért nem tud velem örülni,miért akarja elvenni a kedvemet??


2018. ápr. 19. 08:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudnék válaszolni..

Nem történt elválás,mert soha nem engedett olyan közel magához,h9gy jó kapcsolat alakuljon ki. Mindig is én próbáltam boldoggá tenni ..ha vettem is neki bármit,amit kinézett,hátha ettől majd szeretni fog ..rájöttem nem engem szeret,hanem ,hogy így tud irányítani.

Így nem tudom a leválás szó megfelelő e.

Épp ezaz,hogy nemntudok honnan leválni.

Ezért ragaszkodnék ennyire..hogy halvány jelét is érezzem annak,hogy szeretne..

2018. ápr. 19. 12:17
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem elválás, leválás, nem ugyanaz.Elválni hierarchikusan egyenlő felek tudnak.Bármilyen kellemetlenül hangzik de a szülő-gyermek viszony nem egyenlőségen alapszik.A szülő a nagy, a gyermek a kicsi(függetlenül attól, hogy biológiailag már felnőtt-e), a szülő ad(vagy nem ad), a gyermek elfogad(vagy nem).


Tudod, a jó szülő mindig túl jó, a rossz szülő mindig túl rossz.Ez nem reális legtöbbször, mert a negatív vagy pozitív érzelmeink szemüvegén keresztül szemléljük őket. :)


"majd 30 éves fejjel is betegesen ragaszkodtam hozzá..amit ő tud is,ott igyekszik belémszúrni ahol ér.."


És neked erre a sok konfliktusra nagyon nagy szükséged van, el is mondom, hogy miért.Mert ez segít a leválásban, hogy te magad is felnőttként tudj funkcionálni.Most azt éled amit a tinédzserek.


Nézd meg hogyan működik ez az állatvilágban, például a macskáknál.Az anyamacska gondoskodik a kicsikről, aztán a kicsik elérnek egy bizonyos kort amikor az anyamacska elzavarja őket, rámordul a kicsire: "menj, járd a saját utadat".


Ha mindig ugyanazt csinálod, akkor mindig ugyanazt várhatod.

2018. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyébként ennek a kérdésnek a családi kapcsolatok kategóriában van helye, hacsak nem anyáddal akarsz párkapcsolatot.
2018. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azért raktam ide,mert az esküvővel ka0csolatvan sem valami lelkes.
2018. ápr. 19. 13:04
 15/18 anonim ***** válasza:
Soha nem fogod tudni megváltoztatni az érzéseit, mert azok nem a te érzéseid, azokat csak ő tudja.Eleve nem is a te problémád amit most magadra vettél, hisz ha neki nem tetszik a te esküvőd, az az ő problémája.A te bajod pedig az, hogy nem azt érzi amit te akarsz, de csak a saját érzelmeinket tudjuk választani.
2018. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha annyira boldog lenne az életében,a párjával,nem lenne irigy semmire,se eskövöre se nyaralásra,régen rossz ha a gyereknek meg kell vásárolni a szülője szeretetét és akkor is csak a tárgynak örül a keves szülő. Én már kizártam volna az életemből,nem h napi szinten görcsöljek ezen.
2018. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
"Próbálja elvenni a kedvem az esküvőtől is...irigy volt mikor nyaralni mentünk is...mindig..." Nem igazán értem, hogy ezek után még mit vársz tőle? Illetve értem, hogy szeretnéd, ha normális anyád lenne, de ennyi idősen már el kellene fogadnod, hogy nincs.
2018. ápr. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az anyád nagy valószínűseggel nárcisztikus személyiségzavarban szenved. Egyre gyakoribb. Szabadulj meg a nyomasa alól amíg teheted.
2018. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!