Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretem a szüleimet, de nem...

Szeretem a szüleimet, de nem érzem a viszonzast. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Ha valami zavar vagy történt velem olyan, amin nehezen lépek túl, nem hallgatnak meg, csak leszidnak, hogy miért gondolkodok ilyeneken. Engem meg az zavar, hogy soha nem beszelgetünk komolyan, nem kapok tanácsot semmiben. Úgy érzem, hogy csak a tanulmányi eredményekért "szeretnek". Nekik csak annyi számít, hogy jól tanuljak és hogy egy bizto(nságo)s állasom legyen. Egyszerű emberek, de akkor is hiányolom az emberséget.Alig várom, hogy ne kelljen velük élnem. Nem erzem bármiért is hálát, nem nézek fel rájuk, semmi... csak annyi, hogy elszomorodom, ha arra gondolok, hogy ezt a tudomásukra hozom.
2018. ápr. 20. 18:21
 1/4 anonim válasza:
Mond el nekik nagyon finoman, hogy mi bánt, néma gyereknek az anyja sem érti a szavát :D. És amúgy biztosan szeretnek, csak nincs energiájuk kimutatni, vagy nem tudják. És már az is a szeretet jele, hogy azt akarják, hogy jó állásod legyen :).
2018. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos csak túlzol.
2018. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, hülyeség, hogy nem szeretnek. Épp azért akarják, hogy tanulj és biztonságos állásod legyen, mert szeretnek.
2018. ápr. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, azt megértem, hogy jó lenne, ha meghallgatnának, ha problémad van és tanácsot adnának, csak nem biztos, hogy tudnak. Ezért mondják jobb híján, hogy ne gondolkodj, ne agyalj ilyeneken. Persze, ez egyfajta "struccpolitika", na de magad írtad, hogy egyszerű emberek.
2018. ápr. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!