Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehettem akkora hülye,...

Hogy lehettem akkora hülye, hogy engedtem, râm erőltessenek. Egy főiskolát?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ezt csak te tudhatod!


De ez nem olyan valami, amit nem lehetne visszacsinálni - ha nem tetszik, ott hagyod és valami mába kezdesz. (Persze azzal számonod kell, hogy akkor nem is támogatnak otthonról tovább)

2018. ápr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos meg is buktam ott.

Tönkretették vele az életemet. Mert XY lánya is odajárt és mennyire bejött neki. Meg ez van a legközelebb, haza lehet járni.

2018. ápr. 22. 07:35
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez mindenkivel megeshet. Szerintem hagyd ott és kész. Az élet olyan rövid, hogy nem lehet pár évet csak úgy elvesztegetni. Szerintem, ha otthagyod akkor jelentkezz másikba, ami tényleg érdekel, mert akármennyire okos vagy jó vagy a munkádban, a papírok ma már sokat számítanak
2018. ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem ők tették tönkre az életed, esetleg hozzásegítettek. Te fogadtad el, hogy oda mész, ők csak befolyásoltak.

Amúgy megértelek, én is szülők miatt menten szakgimnáziumba.

Hogy elbsztam-e a középiskolai életem? Valószínűleg. Hogy utálom-e a szakom? Aha. Hogy már maga az iskola épülete is nyomaszt? Így van.

Hogy tönkre tettem-e az életem? Nem.

Ahogy te sem. Most ez nem jött be, hát istenem. Kiiratkozol, elmész dolgozni, jövőre újra jelentkezel, hová akarsz.

2018. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Miért tették volna tönkre az életedet????


Elöször is nem ÖK, hanem TE döntöttél rosszul.


Másodszor meg vesztettél egy évet, (ami nem tett semmit tönkre, csak szereztél egy tapasztalatot) és most újra van lehetöséged valamit kezdeni magaddal - csak ezt gondold át elötte.

2018. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sosincs késő újrakezdeni. Én is elvégeztem a főiskolát, még dolgoztam is a szakmámban pár évet, amire vettem a bátorságot, hogy azzal foglalkozzak, amivel mindig is akartam - állatgondozó lettem. A szüleim elképzelni sem akarták, hogy nem csak íróasztal mögött lehet boldog az ember. Most 2 főiskolai diplomával a zsebemben dolgozom állatgondozóként, persze ehhez felnőttként kellett szakmunkás vizsgát tennem, mert ide a diploma nem ért semmit, járok további tanfolyamokra, hogy állattenyésztő is lehessek - és bolgog vagyok. Anyám kezdetben letagadta az ismerőseinek, hogy mit dolgozom, tudomást sem akart venni róla. Később már hallgatólagosan elfogadta, de megérteni sosem fogja szerintem. Én is úgy érzem, hogy felesleges volt a gimnázium meg a főiskola, mehettem volna rögtön valami mezőgazdasági szakközépbe, akkor sokkal könnyebb lett volna az utam, de ez van. A lényeg, hogy kicsit később, de elértem a célomat. Olyan 20 éves lehetsz maximum, akkor még nincs veszve semmi.
2018. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Miért ők? Nem kell odamenni és pont.
2018. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hagyd ott ha nem tetszik. Melyik szak? és mit szeretnél csinálni helyette?
2018. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját kárán tanul.
2018. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szüleid magukhoz akartak láncolni, te pedig jó kiskutya módjára önként és a boldogságtól lihegve bújtál bele a nyakörvbe.
2018. ápr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!