Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa jogosan üvöltözött velem?

Apa jogosan üvöltözött velem?

Figyelt kérdés
Tegnap megbüntettek a buszon, mert az útviszony igazoló lapom nem egyezett a bérlettel. (Barátom lakhelyére vettem bérletet, mert 500ft-al drágább, így nem kell mindig jegyet vennem, ha megyek hozzá és elég sokat járok) és nincs lehetőségem bemutatásra se, mivel a diákomon a saját lakhelyem szerepel. Sajnos én ezt nem tudtam, ha tudtam volna, nem így veszem a bérletet. 8000ftot így ki kell fizetnem. Mikor apának elmondtam, nagyon elkezdett ordibálni, mindent mondott rám. Tudom, hogy 8000ft 8000ft, még pár hónappal ezelőtt kaptam szüleimtől szülinapi pénzt, ami fedezné ezt az összeget. Mikor mondtam, hogy kifizetem, apa még jobban ordibálni kezdett, hogy abból amit ő adott abból akarom stb. Hozzám se szól tegnap óta. Anyukám is össze veszett vele, szólt neki, hogy mégis hogy beszél velem. Tudom figyelmetlen voltam és tájékozatlan, de megtanultam, hogy ez a szabály. Tényleg akkora bűn ez, hogy így leordítsanak? Ti is nagyon megszidnátok a gyereketeket ha ilyen lenne?
2018. ápr. 26. 06:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
43%
én nem szidnálak le, 8000ft semmiség
2018. ápr. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom nem vagytok fényes anyagi helyzetben, ezért akadt ki ennyire. Én biztosan nem üvöltöztem volna veled.
2018. ápr. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

A szidás és az üvöltözés nem vezet sehová. A helyzetet nem javítja, senki nem lesz előrébb tőle.

Nyilván egy higgadt, intelligens szülő elmagyarázza a gyereknek, hogy egy rossz döntés sajnos hosszútávon következményekkel jár, de ha pl a gyerek nem is hárítja a felelősséget, akkor pláne felesleges indulatoskodni.

Egy a lényeg, a felelősséget vállalni kell, de a felelősségvállalás nem alázástűrést jelent, hanem a következmények viselését. Pl jelen esetben a szülinapi pénzből megoldod. Esetleg megteheted, hogy visszapótlod valami diákmunkával vagy hasonlóval. És akkor a szülinap csak átmenetileg csorbul amít vissza nem teszed.

2018. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
41%

Azért sok családban ennyi pénz egy heti kajára kell, ennyit kidobni tényleg sok. Az is érthetö, ha neked összespóroltak a szülinapodra egy csomó pénzt, azt nem arra szánták, hogy ilyenre menjen el.


Emellett okosabb lett volna, ha elöre tájékozódsz, mielött rossz bérletet veszel.


Mindettöl függetlenül az üvöltözés nem normális viselkedés, de adott esetben érthetö rövidzárlati reakció!

2018. ápr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
8000 ft nem a világ... az apud szemszögéből jogos, másokéból meg nem az. Megtörtént legjobb esetben tanulsz az esetből és ennyi most már nincs mit tenni ez van
2018. ápr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Jogosan akadt ki,de az üvöltözés és a leszidás között óriási különbség van. Én az utóbbit tettem volna.
2018. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%
8000 ft plusz az új bérlet ára. Azert nem olyan kis összeg az, sok családban. Az, hogy mi nwm ordibalunk, az lényegtelen számodra, mert a te apukád eléggé kiakadt. Szerintem nem csak emiatt kiabált veled, hanem valami más is van még, amivel kiqkasztottad, csak itt jött ki. Legalábbis szerintem.
2018. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%

persze hogy van valami más is...


milyen frusztrációja lehet egy férfinak, aki ilyen anyagi helyzetben van, hogy leüvölti a gyerek fejét 8ezer forintért???


ne legyen igazam, de sok ilyen esetben a szülőknek belefér az esti söröcske, cigi, munkahelyen a 350ft-os üdítő, majd a gyerek csinál egy váratlan párezer ft-os tételt, és szívükhöz kapnak, hogy most mi lesz a családi költségvetéssel

2018. ápr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem játszanád a komoly kapcsolatosdit,most nem ez lenn
2018. ápr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
21%

Mondd meg neki, hogy inkább nézzen magába hogy miért nem tud egy normális életszínvonalat biztosítani, ahol nem dől össze s világ, ha 8000 forintot ki kell fizetni!

Ha a BKVn megbüntetnek 16.000-te, akkor meg eladjátok a házat?

2018. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!