Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés
A szüleimmel, pontosabban az anyámmal elég rossz a kapcsolatom, de már az utóbbi időszakban már azt hittem, hogy rendeződött. 19 éves lány vagyok, otthon élek a szüleimmel, és a tesóimmal, idén érettségizek. A probléma az volt, hogy most húsvétra anyától egy utalványt kaptam, egy üzletbe, amit annyira nem is szeretek, de gondoltam, nem gond. Aztán láttam a lejárati dátumát, és rájöttem, hogy ez az az utalvány, amit anyám kapott karácsonyra. Ezen is túl tudtam volna tenni magam, mert tudom, hogy sokat dolgozik, foglalkozik a kisebbik tesóm nap, szóval megèrtem, hogy nem volt ideje. De.. a másik hugom meg egy gyönyörű fülbevalót kapott. Nagyon rosszul esett ez a megkülönböztetés, és nem értem az okát. Beszéltem másokkal is, hogy ők hogy látják a helyzetünket, és mondták, hogy ez külső szemlélőnek is feltűnik. Szóval egyáltalán nem értem miért csinálja ezt. Vagy csak én reagálom túl?
2018. ápr. 3. 12:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj erről beszélni édesanyáddal. Amúgy nekem is rosszul esne.
2018. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Ez kivetelezesnek tunik. Probald elmondani neki az erzeseidet, beszeljetek meg!
2018. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
Miért kell minden gyereknek mindig azonos értékű ajándékot kapni, ezt nem értem. Biztos volt olyan hogy te kaptál valami értékeset, a kisresód meg csak egy cumit.
2018. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Jogosan esik rosszul. Gondolom 19 évesen útban vagy már neki.
2018. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is rosszul esne.

Viszont nem ismerem anyukádat, a családotokat, így nem tudom megítélni, hogy ezt direkt csinálta, vagy csak figyelmetlen volt és nem látta, hogy lejárt. Lehet, hogy ő azt hitte, örülsz majd neki, mert azt veszel magadnak, amit akarsz. Ilyen idősebb korban nehezebb kitalálni, hogy minek örülne egy gyerek, mint kisebb korban. De ha tudta, hogy lejárt, akkor nagyon gáz.

Szerintem mondd meg neki nyugodtan, hogy anyu most néztem az utalványt, mert gondoltam, levásárolom, de már nem érvényes.

2018. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Amikor sorozatosan vettem a gyerekemnek a soha nem használt kacatokat, levontam a konzekvenciát, hogy más az ízlésünk, más az érdeklődésünk.

Azóta én is pénzt (utalványt) adok és mindenki boldog.

A kicsinek, 12 éves, még tudok olyasmiket venni, aminek örül. 4-5 év múlva már neki sem.

2018. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
82%
Nekem is rosszul esne talan kerdezz ra tole h van e valami problema vagy barmi
2018. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%

Én akkor sértődnék meg, ha már le lenne járva az utalvány.


Azt meg nem tudom, hogy hova szól, de ha te csak és kizárólag a Gucci-ban vásárolsz és degradál neked a C&A, H&M és társai (pedig ott is vannak marha jó cuccok), akkor csak sajnálni tudlak.


Meg persze az sem mindegy, hogy mekkora a különbség a két ajándék között. Mert ha te kaptál 10ezer forintos utalványt, a húgod meg 12ezer forintos ékszert, akkor miért vered az asztalt? Elvégre kis különbséggel ugyanaz az árkategória, és az utalvánnyal jobban jártál, mint egy olyan ékszerrel, ami nem a te stílusod (mert valszeg, ha te is ékszer kaptál volna, akkor meg azért sírna itt a szád, mert nem a te stílusod és miért nem adta oda a pénzt, hogy megvedd magadnak.).


Ha te kaptál egy 10ezres utalványt, a húgod meg 45ezres ékszert, akkor persze sz-rul esne. Na, az már tényleg kivételezés lenne.


Amúgy az utalványt eladhatod, és mehetsz a kedvenc boltodba pénzt költeni.

2018. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
10%
Egy gyönyörű (Swarovski) fülbevaló már háromezer forintért kapható. Pénzéhes vagy, kislány.
2018. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

“anyámmal elég rossz a kapcsolatom, de már az utóbbi időszakban már azt hittem, hogy rendeződött.”


Ó, akkor jó neked a kapcsolat, ha elég értékes ajándékokat kapsz? Egyébként húsvétra egy felnőttnek max jelképes csokit szoktak adni, te meg lihegsz itt a pénzért.

2018. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!