Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa jogosan üvöltözött velem?

Apa jogosan üvöltözött velem?

Figyelt kérdés
Tegnap megbüntettek a buszon, mert az útviszony igazoló lapom nem egyezett a bérlettel. (Barátom lakhelyére vettem bérletet, mert 500ft-al drágább, így nem kell mindig jegyet vennem, ha megyek hozzá és elég sokat járok) és nincs lehetőségem bemutatásra se, mivel a diákomon a saját lakhelyem szerepel. Sajnos én ezt nem tudtam, ha tudtam volna, nem így veszem a bérletet. 8000ftot így ki kell fizetnem. Mikor apának elmondtam, nagyon elkezdett ordibálni, mindent mondott rám. Tudom, hogy 8000ft 8000ft, még pár hónappal ezelőtt kaptam szüleimtől szülinapi pénzt, ami fedezné ezt az összeget. Mikor mondtam, hogy kifizetem, apa még jobban ordibálni kezdett, hogy abból amit ő adott abból akarom stb. Hozzám se szól tegnap óta. Anyukám is össze veszett vele, szólt neki, hogy mégis hogy beszél velem. Tudom figyelmetlen voltam és tájékozatlan, de megtanultam, hogy ez a szabály. Tényleg akkora bűn ez, hogy így leordítsanak? Ti is nagyon megszidnátok a gyereketeket ha ilyen lenne?
2018. ápr. 26. 06:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
50%

19. :) Majdnem ugyanazt írtuk, pedig nem is ismerjük egymást. :) A két 77-es! :D

Bocs az OFF-ért, csak mikor írtam, nem is láttam a válaszod, csak most, amikor elküldtem.

20-as voltam.

2018. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
31%

Megszidni? Igen, mért butaságot csináltál. Most megtanultad, hogy ilyet nem lehet. De ordítani kár ezért.

Amugy ha flegmán szólt vissza, akkor sem kell orditani, kiakarja fizetni az ajándékba kapott pénzből? Hajrá, fizesse. Ajándékba kapta, elvileg arra amire akarja. Én vagyok a felnőtt, én vagyok a szülő vagyis én mutatom a példát, ha nem ordítok, hanem leültetem és elmomdom sokkal hatásosabb. Az tuti, hogy helyetted nem fizetném ki, mint szülő. Vállalnod kell a felelősséget, mert hibáztál vagyis te fizeted ki a büntetést. Nem a pénz miatt, csak hogy érezd a súlyát. (Az ordítással max annyit érni el, hogy legközelebb titokban tartja és nem meri elmondani ha valamit hibázik)

2018. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%
Szia. Apud túlreagálja a dolgot. Mi felnőttek is hibázunk, ezèrt kár veszekednie. Visszacsinálni nem lehet. Nekem a lányom vèletlen lelökte a tvt az állványról 150 ezres tv ment teljesen tönkre, de nem veszekedtem mert nem direkt csinálta.
2018. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
54%
Hiába nulláztátok, a 22esnek teljes igaza van.
2018. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Azt azért kihagytam a sztoriból, hogy apa eléggé szeret inni kocsmákban, nem állunk rosszul anyagilag, ő egy nap 2000ft-ot simán eliszik. Nem védem magam, tudom én se tájékozódtam, de azért ami tény az tény.
2018. ápr. 26. 14:03
 26/31 anonim ***** válasza:
10%

Hja, most már hirtelen iszik is...


Tegyük fel, hogy igaz. Akkor miért lepődsz meg, hiszen alkoholista...


Én nem ordítanék veled, kivéve ha kis flegmán válaszolsz, adod elő a dolgot.


De elvileg azt mondanám, hogy 8eft nem nagy összeg. Hja, csak 8eft, plusz új bérlet, ennek a bérletnek az ára megy a kukába és pluszba az a jegy(ek) amivel utazol a barátodhoz. Sztem ez már 20eftnál járhat legalább!

2018. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
12%

Ahhoz képest akkor is le van pontozva majdnem mindenki, aki melletted áll, és az is, ha nem ért veled egyet. Újabb fordulat: iszik. Akkor miért tetted fel a kérdést, ha tudod, milyen? Beivott, üvöltött veled. Gondolom, neked ez már nem is újdonság.


Pedig normálisan válaszoltam 20-asként. De az ilyen pálfordulások nekem nem jönnek be.

2018. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
27! Nem issza magát részegre, nem rúg be, egyszerűen csak napi szinten iszik. Igen, tudom milyen, de soha nem akadt ki rám ennyire még
2018. ápr. 26. 17:14
 29/31 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem más gondja is akadt a nap folyamán és ez volt neki az utolsó csepp a pohárban. Sajnos rajtad csattant.

Nem volt jogos. Próbáld megbeszélni vele újra.

2018. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
33%

"akkor is le van pontozva majdnem mindenki, aki melletted áll, és az is, ha nem ért veled egyet"


Mivel valszeg egymást pontozzák le, ez nem meglepő. Te még újonc lehetsz ezen az oldalon.

2018. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!