Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa jogosan üvöltözött velem?

Apa jogosan üvöltözött velem?

Figyelt kérdés
Tegnap megbüntettek a buszon, mert az útviszony igazoló lapom nem egyezett a bérlettel. (Barátom lakhelyére vettem bérletet, mert 500ft-al drágább, így nem kell mindig jegyet vennem, ha megyek hozzá és elég sokat járok) és nincs lehetőségem bemutatásra se, mivel a diákomon a saját lakhelyem szerepel. Sajnos én ezt nem tudtam, ha tudtam volna, nem így veszem a bérletet. 8000ftot így ki kell fizetnem. Mikor apának elmondtam, nagyon elkezdett ordibálni, mindent mondott rám. Tudom, hogy 8000ft 8000ft, még pár hónappal ezelőtt kaptam szüleimtől szülinapi pénzt, ami fedezné ezt az összeget. Mikor mondtam, hogy kifizetem, apa még jobban ordibálni kezdett, hogy abból amit ő adott abból akarom stb. Hozzám se szól tegnap óta. Anyukám is össze veszett vele, szólt neki, hogy mégis hogy beszél velem. Tudom figyelmetlen voltam és tájékozatlan, de megtanultam, hogy ez a szabály. Tényleg akkora bűn ez, hogy így leordítsanak? Ti is nagyon megszidnátok a gyereketeket ha ilyen lenne?
2018. ápr. 26. 06:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

hát ezaz


amúgy az itt lepontozók is trógerek akik letépik a gyerek fejét pár ezresért?


gondolom nálatok a gyerek már bölcsiben dolgozott mer nehogymán

2018. ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
24%

Én tudok rá egy megoldást, utazz el arra a településre, ahol a barátod lakik, menj be az önkormányzathoz (ha város és okmányiroda van, akkor oda) és jelentkezz be oda lakcímre és könyörögd ki, hogy visszamenőleges dátummal jelentkezhess be. Kapsz egy rózsaszín lakcímjelentő lapot és alá kell íratnod a tulajjal is (beszéld meg, hogy 1 hónap múlva visszajelentkezel a mostani címedre). Kitöltve, aláírva vidd be a hivatalba és ott hogy lakcímváltozás dátuma, oda egy - a bírságolás napjánál korábbi - dátumot írj be. Mondd el nekik, hogy ez neked egy hivatalos ügy miatt (akár azt is mondhatod, hogy egy életbevágóan fontos pályázat miatt) nagyon fontos.


Aztán jelezd a buszosoknak (BKV, v nemtom milyen cég van nálatok), hogy nem fizeted be, mert te ott laksz és jogtalan volt a bírság. És bemutatod a lakcímkártyát is. Még a kártya megcsináltatása előtt érdeklődj, hogy mi a határidő (ebből megtudod, mennyi időd van, vagy hogy lehet-e fellebbezni.)

Sok sikert! Lássa meg Apád, hogy el tudod intézni, ha már nem tudtál előzőleg tájékozódni..

2018. ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
57%

Apádra ráférne egy pszichiátriai kezelés, mert ez a viselkedés nagyon nem normális.

Egyébként te is hibás vagy mert utána kellett volna járnod a dolgoknak mielőtt csinálsz valamit, de ezt a 8000 Ft-ot fogd fel tanulópénzek. Nem egy nagy összeg, bár valakinél ez is nagy érvágás tud lenni, nem látunk be senki pénztárcájába.


Egyébként apádnak az lett volna erre a helyes reakciója hogy elmagyarázza neked hogy mielőtt teszel valamit alaposan járj utána, tájékozódj, és ne fejetlenül vágjál bele a dolgokba. Lassan tanuld meg ezt mert ha felnőtt leszel és külön utakra mész akkor mindenben ezt kell tenned ha nem akarsz pénzt kidobni az ablakon.

2018. ápr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
37%

“Mikor mondtam, hogy kifizetem, apa még jobban ordibálni kezdett, hogy abból amit ő adott abból akarom stb.“


Képzelem. Apa kiakadt, te erre flegmán odavágtad, hogy ne idegeskedjen, mert majd te kifizeted a SAJÁT pénzedből, amit ugyanúgy tőle kaptál, csak szülinapodra, és ezzel borítottad ki végleg. Ezek után rohansz ide apádat pszichopatának beállítani, aki egy ártatlan báránykával ordít.

2018. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
48%

Ha normális hangnemben beszéltél,akkor nem kellett volna így reagálnia.

Off: 12-es ha úgy vannak a dolgok ahogy nálunk, akkor nem működne amit írsz.

Előszöris a diákigazolványon szereplő lakcím számít, nem a lakcímkártya.

Másodszor, új viszonylatigazolót kell csináltatnia, mivel a jelenlegi a lakcímére szól. Annak az igazolásnak van száma, amit vissza tudnak nézni, mikor lett kiállítva.

Egyébként meg nem kellenne csalásra buzdítanod, már ígyis ráfázott mert nem volt elég tájékozott.

2018. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
49%

Ha ideiglenes lakcímet létesítesz a barátodéknál, akkor ki fogják állítani az útviszony igazolást.

Egyébként mondd azt apukádnak, hogy ahány buszjegyet megspóroltál a +500 Ft-tos bérlettel, annak az összesnek az ára tuti több, mint a 8000 Ft-os bírság:)

2018. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
46%
Azért az ő verzióját is meghallgatnám.. Hmm, vajon milyen stílusban beszéltél vele?
2018. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
44%

Apád ne ordibáljon, hanem menjen és keressen egy olyan munkát, amiből normálisan el tudja tartani a családot.

Nem feltétlen kell mindenkinek saját kocsi, Iphone és külföldi nyaralások, de 8000 Ft miatt ne kapjon már idegösszeomlás.

2018. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%

14-es Ha ajándékba kapott pénzt, akkor az onnantól kezdve már valóban az ő saját pénze és azt csinál vele, amit akar. Nyilván nem erre szánták, de ez van és nem mondhatja meg neki senki, hogy mit csináljon vele. Ez olyan mintha adnék neked a szülinapodra egy nadrágot, majd utána ellenőrizgetnélek, hogy mivel veszed fel és meg akarnám szabni, hogy hogyan használhatod, valamint időnként átmennék és felvenném, mondván azt én vettem.


Nem, nem volt jogos, hogy kiabált veled. Soha nincsen semmi értelme annak, ha valaki kikel magából és üvöltözik. Te ráadásul nem vagy hülye, már rájöttél, hogy mit hibáztál és megbántad, a következményeket is felelősségteljesen magadra vállaltad. Ezen kívül még mit akar? Oké, máskor az ember legyen körültekintőbb, tájékozódjon és nézzen utána a dolgoknak, de bárkivel előfordulhat ilyesmi, mert sokszor az ember bele sem gondol, nem hallott még valamiről stb. és emiatt fel sem merül benne a kérdés, hogy van-e még bármi más, amit tudnom kellene. Egy ilyen dolgon kiakadni??? Borzasztó és egyszerűen nem is értem...8000 forint nem sok, de nyilván, ha az ember ilyesmire költi, tehát kvázi megy a kukába, akkor annak nem őrül és értelemszerűen az a legjobb, ha nem kell semmilyen büntetést fizetni, de azért na...8000 forint, az tényleg nem egy akkora összeg, hogy adósságba veri az egész családot. Én tényleg nem értem, hogy miért kell ebből ekkora patáliát csapni.

2018. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
54%
Nem hiszem, hogy boldog vagy tőle, hogy a szülinapi pénzedet büntetésre kell költened. Apukád megérthette volna, mert tévedni emberi dolog. Azt a pénzt amúgy is arra költötted volna, amire akarod. Neki ez már nem kerül egy fillérjébe sem. Nem igazán értem a kiakadását. Gondolom, te is szívesebben költötted volna másra. Most már mindegy, fizesd be. Ha normális a kapcsolatotok, nála is minden csoda 3 napig tart. Majd lehiggad. Még az sem kizárt, hogy azóta már elgondolkodott rajta, hogy nem igazán kellett volna leüvölteni a fejed.
2018. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!