Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kevesebbet érnék azért, mert...

Kevesebbet érnék azért, mert iskola mellett hétvégente nem dolgozok 8 órát, hanem inkább tanulok?

Figyelt kérdés

Osztálytársamék közül páran iskola közben dolgoznak kisebb/nagyobb áruházakban hétvégente vagy hosszú szünetekben. Értékelem én is őket, hogy bevállalták, saját pénzt akarnak. Nyáron én is dolgozok, nem itthon fekszek, de idén teszek érettségit 2 tantárgyból amikre a napokban már nagyobb hangsúlyt fektetek, plusz még a rendes órai anyagot is tanulom mellé. Leginkább apám jön azzal, hogy a Béla meg a Mari iskola mellett dolgoznak, nem csak otthon léderegnek és "tettetik", hogy tanulnak. Hiába mondtam, hogy nem tudnám bevállalni a munkát így iskola mellé, de nyáron megyek dolgozni. Már azt is a fejemhez kaptam, hogy ő nekik nagyobb munkataasztalatuk lesz, meg nyugdíjba is előbb mehetnek, meg saját jövedelmük lesz, mert dolgoznak etc...

Mint írtam elismerem, hogy dolgoznak mellette 8 órákat, vagy akár 10-et, plus mire hazaérnek, mert nagyvárosban dolgoznak, de ők nem tesznek idén érettségit, nyelvvizsgát sem, tanulmányi eredményük is még visszább esett. Ettől lennék én kevesebb, mert az egyéb teendőim mellett nem dolgozok még suli mellett?


2018. ápr. 30. 11:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező, nincs olyan, hogy emelt nyelvvizsga.

Ha emelt érettségit teszel, 60% felett megvan a közép nyelvvizsga automatikusan, ehhez elég 4 év nyelvtanulás, magántanár és megerőltetés nélkül.


És nem kell olvasni, hogy infó, semmi másból nincs előrehozott, csak infóból és nyelvből.

2018. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akkor felső fokú nyelvvizsga. Bocsánat, mi nálunk a tanárok is mindig emeltnek mondják, rosszul is rögzült belénk.
2018. ápr. 30. 12:19
 13/21 A kérdező kommentje:
És nálunk nagyon gyér nyelvtanár van, különórára kell menni, ha valaki akar kezdeni a nyelvvel. Valószínűleg matematikából csinálok emelt érettségit, de az sem szükséges oda ahova menni szeretnék.
2018. ápr. 30. 12:21
 14/21 anonim ***** válasza:
98%

1. Apád egy buta proli. Fogalmatlan a tanulást illetően.

Nem te érsz kevesebbet, hanem ő bukott meg szülőként, mert így gondolkodik.

Egy szülőnek kutya kötelessége, hogy a kiskorú gyerekét eltartsa és a tanulmányait segítse.

Szégyellje magát, hogy ilyeneket mond. Azt a proli életet akarja ami neki, meg Julcsának, Marcsának jutott?

2 kamasz anyukája vagyok, nyugodj meg itt szégyellje magát az a szülő, akinek a kiskorú gyereke dolgozni kenyszerül, úgy hogy az a tanulás rovására megy.

2. Teljesen mindegy, hogy "csak" info-nyelv lehet az előrehozott érettségi.

Aki ezen lovagol biztos IQ-ból nyomta a nyelvvizsgáját/érettségijét, de bizony még egy középfokú nyelvvizsga is sok időt kíván.

2018. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem érsz kevesebbet, és egyáltalán nem mehetnek hamarabb nyugdíjba.. De ha véletlen mégis, mennyivel mennének, 1 évvel? Ha te most tanulsz és bejutsz egyetemre és ott is ilyen hozzáállással csinálod a dolgaidat , jó eséllyel olyan munkahelyed lesz, ahol igazán nem érzed majd meg azt az 1 évet amivel később mennél. De lehet hogy vállalkozó leszel és igazán teljesen le sosem állsz majd. Kinek mi köze hozzá?


Én is így láttam a dolgokat mint te, engem anyám nyírt hogy márpedig dolgozzak hogy megismerjem a pénz értékét. Persze az ötlet jó, de egyrészt eléggé ismertem, mert havi 2000 ft volt a zsebpénzem (ez volt 3 éve), illetve mindenre startból rá lett vágva hogy drága. Ha apa nem nyom néha pénzt a kezembe, nem tudom miből vettem volna tampont magamnak, mert az meg kellett, 2 doboz is egy ciklusa. Aztán meg elég volt 2 ciklusra 1 doboz, de fogamzásgátló állította be, azt kellett fizetni.

Na tehát a pénz értékét ismerjem meg + ne csak legyek otthon egész nap ,de egy 30 ezres déli határ menti kisvárosban kb 0 meló van felnőtteknek is. De komolyan, a tecsóba nem kellett a diákmunkás se meg a sima se. Így lettem elzavarva 18 évesen 48 kilósan az érettségi évében júniusban(!!) gyári melóra. 12 óra, legtöbbször éjszaka. Igen, műszakból mentem szóbeli érettségire. Egyszer 40 fok körül volt kint is, a csarnokban meg még vagy +10, forró gőz, minden, elájultam, majdnem be a gépek közé. A 12 óra úgy megborította a szervezetemet, hogy néha 2 naponta ettem. Anyám ekkor kezdte belátni hogy talán nem így kéne.

Következő évben zavart volna vissza a gyárba, hatalmas hiszti volt belőle hogy nem mentem. Öcsém 17 lett idén, vele ugyanezt játssza.


Ne hagyd magad, tedd oda magad a nyelvekre, aztán ha nagyon akarsz dolgozni majd, mész olyan helyre 2x annyi bérért, ahol a nyelvtudásod kell.

2018. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó Bács megye, Baja vagy Halas?
2018. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem érsz kevesebbet. Egy gimnazistának egyáltalán nem kéne suli mellett dolgoznia. Neked a tanulmányi eredményeidre kell most koncentrálnod. Sajnálom, hogy apád így gondolkodik.
2018. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2%
Én 3 műszak mellett tanulok főiskolán, 20 évesen. Mégis jut erőm mindenre, nem panaszkodom :)
2018. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó vagyok, de azt hozzá tenném,.hogy középiskolában én sem dolgoztam, csak miután végeztem. Nem kértem a nappali képzésből többet, ezért a levelező.

Gimiben sokkal jobban lefáradtam agyilag, ráadásul egyéb okok miatt sokszor az ájulás szélén voltam, minden egyes kínszenvedés volt a suliban. Mióta dolgozol, még ha 3 műszakban is átmenetileg, NEM lankadok el annyira a nap végére,mint iskolában. Szégyen gyalázat a mai oktatási rendszer :(

2018. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem érsz kevesebbet. Apádnak pedig egyáltalán nincs igaza. A Te dolgod az, hogy megalapozd a jövődet, ehhez pedig sok tantárgy jól jön. Ha emiatt nem szeretnél dolgozni, és nem jut rá időd, ne dolgozz.


Most nyilván nehéz a helyzet, viszont gondolj arra, hogy pár év múlva már annak a hasznát fogod élvezni, hogy képes voltál felelősségteljesen dönteni. Szép és jó, ha dolgozol, és anyagilag támogatod a családot, de ez maximum opció lehet, elvárás nem.

2018. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!