Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kevesebbet érnék azért, mert...

Kevesebbet érnék azért, mert iskola mellett hétvégente nem dolgozok 8 órát, hanem inkább tanulok?

Figyelt kérdés

Osztálytársamék közül páran iskola közben dolgoznak kisebb/nagyobb áruházakban hétvégente vagy hosszú szünetekben. Értékelem én is őket, hogy bevállalták, saját pénzt akarnak. Nyáron én is dolgozok, nem itthon fekszek, de idén teszek érettségit 2 tantárgyból amikre a napokban már nagyobb hangsúlyt fektetek, plusz még a rendes órai anyagot is tanulom mellé. Leginkább apám jön azzal, hogy a Béla meg a Mari iskola mellett dolgoznak, nem csak otthon léderegnek és "tettetik", hogy tanulnak. Hiába mondtam, hogy nem tudnám bevállalni a munkát így iskola mellé, de nyáron megyek dolgozni. Már azt is a fejemhez kaptam, hogy ő nekik nagyobb munkataasztalatuk lesz, meg nyugdíjba is előbb mehetnek, meg saját jövedelmük lesz, mert dolgoznak etc...

Mint írtam elismerem, hogy dolgoznak mellette 8 órákat, vagy akár 10-et, plus mire hazaérnek, mert nagyvárosban dolgoznak, de ők nem tesznek idén érettségit, nyelvvizsgát sem, tanulmányi eredményük is még visszább esett. Ettől lennék én kevesebb, mert az egyéb teendőim mellett nem dolgozok még suli mellett?


2018. ápr. 30. 11:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem érsz kevesebbet, nyugi.

Még iskolás vagy. Neked a munkád a tanulás. Ahogyan a szüleidnek is megvannak a munkaszüneti napjai, úgy neked is (a hétvégéid).

2018. máj. 1. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!