Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen cselekszik egy ilyen...

Helyesen cselekszik egy ilyen anya?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi, hogy az anya diplomás, a gyerek (21) egyetemre jár, de ott szeretné hagyni, mert más tervei vannak. Az anya ezt nem fogadja el, ha a gyerek ott hagyja az egyetemet, el kell költöznie otthonról az édesapjához. Helyesen cselekszik?

2018. máj. 1. 14:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Ha otthagyja az egyetemet, gondolom dolgozni fog, így simán mehetne albérletbe is, felnőtt ember, nem kell az apjához betelepednie.
2018. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
68%

Mik a tervei?


Helyesnek nagyon kevés esetben látnám, soha nem értettem ezt az "az lesz amit mondok vagy húz el" hozzáállást.

2018. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Igen. 21 eves felnőtt ember a gyereke, simán kötheti feltételekhez az eltartasat
2018. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos sok ilyen "szülő" van mint a te anyád illetve az 1# és a 3#.
2018. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
49%
Konkrétan mi a probléma velünk, 4?
2018. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%
Kettes vagyok. A leírás alapján én úgy értelmezem, hogy a gyerek valamit csinálni szeretne, az anya viszont "diplomás", így a diploma kötelező. Kérdező, jól látom?
2018. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
A tervek között szerepel egy tanfolyam elvégzése, illetve munka. Albérlet pedig sok helyen nehezen megfizethető egy fiatalnak és ugye a családi támogatás e téren már nem játszik.
2018. máj. 1. 14:35
 8/37 A kérdező kommentje:
Igen 6-os, jól látod. Véleményem szerint az anyának inkább ez presztízs kérdés.
2018. máj. 1. 14:35
 9/37 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem fejezed be az egyetemet? Gondolom nem orvosira jársz hogy 6 évig tartson, a legtöbb egyetem 3 év alatt letudható, gondolom te már legalább másodéves vagy. Menj át levelezőre, amellett megcsinálhatod a tanfolyamot, maradhatsz otthon, lesz egy diplomád vész esetére és egy szakmád amit szeretsz.
2018. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

"tervek között szerepel egy tanfolyam elvégzése, illetve munka. Albérlet pedig sok helyen nehezen megfizethető egy fiatalnak és ugye a családi támogatás e téren már nem játszik."

A gyerek nyilván igy látja. Az anya meg úgy látja hogy nem tartja el a felnőtt "gyerekét" ha ő haszontalannak véli amire az idejét fordítaná. Szíve joga.

2018. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!