Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen cselekszik egy ilyen...

Helyesen cselekszik egy ilyen anya?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi, hogy az anya diplomás, a gyerek (21) egyetemre jár, de ott szeretné hagyni, mert más tervei vannak. Az anya ezt nem fogadja el, ha a gyerek ott hagyja az egyetemet, el kell költöznie otthonról az édesapjához. Helyesen cselekszik?

2018. máj. 1. 14:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
Kiválasztotta a szakot te vagy Anyuci, szokás szerint mint a 90 % ban hányingerrel bejáro fiataloknak.
2018. máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

Az tényleg nem mindegy,hogy a gyerek választotta-e a szakot,vagy az anya.


Viszont anyának se tartottak pisztolyt a fejéhez,hogy vagy eltartja a fiát 18 éves kora után még maximum 5 évig,vagy agyon lövik.

2018. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó.Értelmetlen amit írsz. A szülő tartsa el addig a gyerekét amíg az rendesen építi a jövőjét. A kérdező-mert szerintem magáról beszél- éppen készül félredobni három évet amikor eltartották, fizették a tanulmányait. Mindezt miért? Ha tanfolyamozni akar, tegye. De felnőtt, keresőképes ember lévén ne a más kontójára. Mert mi van ha azt is félbehagyja, meg az utána következőt is mert nem tetszik? Meddig köteles valaki pénzelni egy felnőtt hóbortjait?
2018. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem értelmetlen. Én is jártam így, anyám bekényszerített egy szakra, én pedig első év után jöttem rá, hogy hányi tudnék az egésztől. Sosem akartam csinálni, később sem szerettem meg. Egy engedékenyebb kölyök jó eséllyel kerül ilyen helyzetbe egy kontrolláló szülő mellett. Ilyenkor jön az, hogy valahogy váltani kéne, mert lehet, hogy itt magyarországon mindenkinek az agyára ment a diploma, de elárulom, teljesen felesleges annyi évet végigstresszelni csak azért, hogy aztán még minimum két év elmenjen egy értelmes, élvezhető szakma kitanulására.

Gratulálok annak aki úgy gondolja, hogy egy életen át szopni kell egy utálatos munkahelyen azért a kis pluszért. Van, akinek nem az évente új Iphone adja a boldogságot. Egy életképesebb országban meg szakmával jobban élni, mint itt a nagybecsű diplomával.


Amennyiben az ő választása volt a szak, akkor anyuci nyelje be, hogy már nincs hatalma a gyerek felett. Ő dobta ki azt a pénzt. Ha a gyerek választotta a szakot, akkor valahol érhető a reakciója, na de rögtön a kihajítással fenyegetőzni, hatalmas megoldókészségre és érzelmi intelligánciára vall. Gratula.

2018. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
89%

A "gyerek" meg nyelje le a békát, hogy ha nem jár egyetemre, akkor 21 évesen anyuci nem szeretné eltartani.

Egyébként nekem az a véleményem, hogy 3 év után már akkor is érdemes lenne befejezni, ha nem a legjobb választás volt. Csak gyanítom az a probléma, hogy a közelében nincs annak, hogy 3 év anyagából meglegyenek a vizsgái.

2018. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Nem írtál semmi konkrétumot így nem tudok válaszolni. Egy rakás körülménytől függ a véleményem:

- Totál esélytelennek érzed azt, hogy elvégezd a gépészmérnökit?

- Mi az a bizonyos tanfolyam? Milyen tudást ad? Milyen munkaerőpiaci helyzeted lesz vele?

- Ki tudom-e fizetni a tanfolyamot? (Ha nem ingyenes.)

2018. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
32%

25-ös ja, csakhogy nem arról volt szó, hogy ha abbahagyja az egyetemet, akkor menjen el suli mellett dolgozni, hanem arról, hogy takarodjon el az apjához. Így baromira nem áll meg az "eltartós" érved. Anyucinak nem tetszik, hogy nem tudja végigvinni az akaratát.

Én az ilyen embereket addig ütném, amíg még levegőt vesznek.

2018. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
52%

Én hasonló helyzetben voltam.


Kötelező volt a diploma, 22 éves koromig jártam egyetemre, az utolsó félévben othagytam, mert tudtam, hogy a büdös életben nem fogok a szakmában dolgozni.


Elszúrtam a nyolc támogatott félévemet tök feleslegesen, és aztán lecsúsztam az ingyenes OKJ-ről is.


Ha akarod, csináld meg ezt a maradék 1-2 évet, ha nem, akkor viszont kész tervvel állj anyud elé, vagy joggal tehet át apádhoz.

2018. máj. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Ugy latom mindenki valasza kb. arra epul, hogy az egyik valaszolo kitalalta, hogy 3 eve jarok egyetemre. Nos, nem. Ez a masodik felevem, mar elso felev vegen jeleztem tobbszor is, hogy a szak nem nekem valo. Egyebkent teny, mindent meg lehet tanulni, csak legyen mar hozza legalabb egy kis affinitasod. Szerintem egy gepesz szak nem az a bufeszak, amit barmelyik mezei pistike siman barmi erdeklodes lerak. Nyilvan en jelentkeztem erre a szakra, ha nem is szuloi nyomas hatasara, de mindenfelekeppen jeleztek, hogy orulnenek, ha ezt valasztanam.
2018. máj. 2. 11:09
 30/37 A kérdező kommentje:
Erdeklodes nelkul lerak*
2018. máj. 2. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!