Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék őrületbe kergetnek a...

Anyámék őrületbe kergetnek a pozitív gondolkozással (? )

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan ilyen lelki tréningeket, idézeteket, tudatalatti dolgokat olvasnak, néznek.

Megbocsájtásról, boldogságról, és stresszmentes életről beszélnek, ésha komoly gondom akad, akkor lerendezik annyival, hogy rossz a kisugárzásom, és hogy változtassak magamon Már tököm kivan attól, hogy a legnagyobb gondokat nem segítenek legalább leadni, még elmesélni se engedik nekem, mert akkor rögtön jön az, hogy ez bántja az ő pozitivitását.

Mindenre valami lelki okot nyomatnak, megfáztál? Biztosan a stressz, nem vagy elég jól lelkileg. Pedig nem szerelemi, baráti gondjaim vannak, mindössze mint minden emberrel, néha történnek véletlenszerű dolgok.

Bedugult a füled? Lelki ok.

Rosszul aludtál és fáj a hátad? Lelki ok.

Fogdostak a buszon? Te neked kell változni. KOmolyan ezt mondták rá.

Nem azt mondom hogy a világban nincs fele fel arányban jó és rossz, de hogyan vegyem rá őket egy normális, nem önhazugságokkal táplált életre?

Köszönöm szépen előre.

15/L



2018. máj. 1. 14:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%

Talán el kellene gondolkodni a kérdésen, mi van, ha tényleg neked kellene változtatni és mondjuk tenni valamit a problémáid megoldásáért nyafogás helyett?

Egy megfázásnak nyilván nem lelki okai vannak, de ha mondjuk nyafogás helyett felöltözöl rendesen, figyelsz a megfelelő vitaminok bevitelére, például megelőzheted a bajt.

Tudod, egy kicsit több pozitivitás nem ártana a gondolkodásmódodba. Sajnos ezt magadnak kell kifejleszteni, belér erőszakolni a szüleid sem tudják. De érdemes elgondolkodnod, vajon egy akarsz-e lenni a sok mérgező negatív ember közül, akiktől mindenki menekül.

2018. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%

A stressz gyengíti az immunvédekezést, és a kórokozók könnyebben bejutnak = megfázás. Ha változtatnál magadon és kevesebbet stresszelnél ... remélem ki tudod találni a végét.

A fül bedugulás nem lelki ok :)) Az, hogy nem hallgatnak meg nem szép dolog tőlük. Azon én is felhúznám magam. A buszon mindenkit fogdosnak, azon se lehet nagyon változtatni. Te nem fogod tudni rávenni őket semmire. Az ő döntésük, hogy hogyan élnek. Ahogy a te döntésed az, hogy ezen stresszelsz-e vagy sem.

2018. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Változtatni nem gondolom, hogy nagytételben kéne, megfázást egy koliban pedig nem lehet elkerülni, főleg, ha a szádba köhögnek.

Az iskola miatt vagyok idegesebb, de nem végig, szerintem néha egészséges is, hogy figyelek a dolgaimra feszítetten, mint bármelyik másik diák.

Probléma az, hogy már mindenre Csernussal és ilyesmi terápiaemberrel jönnek.

2018. máj. 1. 20:45
 14/16 anonim ***** válasza:
6%

Én örülnék ilyen szülőknek.


Sajnos az én szüleim nagyon pesszimisták.

És részben ez rám is ragadt,de próbálok figyelni arra,hogy másokat ne húzzak le érzelmileg..

2018. máj. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szinte bármi van, el se mesélhetem, mert akkor lehúzom őket. Szóval semmiben se akarnak segíteni, ami nekem új, bántó vagy éppen más.

Ez az egészben a bántó.

2018. máj. 2. 08:36
 16/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az, hogy mindenre ez a válasz, pont ugyanannyira negatív hozzáállás, mintha pesszimisták lennének. Ha gondja van a gyereknek, a szülő meghallgatja, az alap, ettől még pozitívan meg lehet erősíteni és biztatni, de ha legyintenek minden gondra, az pont hogy dekonstruktív. Nincsen mindennek lelki oka, ha sok mindennek valóban van is. Az meg milyen már, hogy ne mondja el a problémáit, mert lehúzza vele őket. Ne már. Szép dolog az optimizmus és a megfelelő, pozitív hozzáállás, de lássuk be, ha ennyi elég lenne minden bajra, akkor se krónikus test, sem lelki betegek nem lennének, hiszen pszichohalandzsával meg lehetne gyógyítani mindent és mindenkit. Rengeteg mindent tehet az ember saját magáért, de kismillió dologra egyszerűen nincsen ráhatása. Hiába szedek én vitamint és sportolok, egészségesen étkezem, vidáman dalolva az úttörőindulót is elkapom az influenzát jó eséllyel, ha összezárnak a buszon melóhelyre menet legalább kettő aktívan fertőző egyénnel. A koleszban meg ha sok náthás van, sanszosan rám is sor kerül előbb utóbb, legfeljebb ha erős az immunrendszerem, nem betegszem le évi 1-2 alkalomnál többször, de mint mondottam volt, minimalizálni lehet megfelelő hozzáállással és odafigyeléssel, de elkerülni nem. Velem is jött már szembe nem egy batikolt pólós természet gyermeke, akit szívem szerint bevittem volna körtúrára teszem azt egy gyermek-onkológiai osztályra, aztán magyarázzák meg, hogy a 2 hónapos csecsemő biztosan lelki okok miatt tumoros éppen. Ilyenkor jön az, amiért nálam már tízes gömbvas, vagy szeneslapát járna tarkóra, hogy akkor biztos az anya "mérgezte" meg még terhessége alatt a gyereket. No comment. Vannak teljesen idióták, akikkel nem érdemes foglalkozni. Lehet pozitívan élni a nélkül is, hogy teljesen elveszítené a józan ítélőképességét és az objektivitását az ember.
2018. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!