Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek gyereket ha utána nem igazán érdekli őket mi van velük?

Figyelt kérdés
Például nem figyelnek rá,nem hallgatják meg,lekicsinylik,kritizálják,nem örülnek az ajándékainak...Van fedél,meg étel,iskoláztatják,de ezenfelül semmi.Nincs közöttük minőségi kapcsolat és ez utána kihat a gyerek további életére is.Utána ha a gyerekből egy önbizalomhiányos felnőtt lesz,aki nem tud eligazodni az élet dolgaiban még őt hibáztatják,ahelyett,hogy megértést, erkölcsi támogatást és segítséget nyújtanának neki.

2018. máj. 8. 23:59
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
64%
Én olyat ismerek , aki már ka gyerek kiskorában elhanyagolta a nevelést, ezért a kicsit már 1-2 évesen kiemelték a családból. Lehet nem olyan környezetben nőttem fel, de ilyet hogy 18 évig neveljen egy anya egy gyereket, utána meg szabadulni akarjon tőle, nem láttam. Viszont az ellentétét igen. Egyik ismerősömék a gyerek 3 éves korában elváltak. A kicsit az apuka kapta meg. Ő amit csak tudott, mindent a gyerek érdekében tett. Azt a hozzáállást és türelmet egy anya megirigyelhette volna. Mikor a gyerek 18 lett, az anyja felkereste, és rábeszélte hogy költözzön hozzá.(természetesen az anya csak a potenciális pénzforrást látta a gyerekben). Azóta az apa, aki felnevelte sok lemondással, nem látta, mert feléje sem néz. Most lehet le leszek pontozva, de csak azt szerettem volna leírni, hogy én inkább hálátlan gyereket ismerek, mint rossz szülőt.
2018. máj. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
79%

21 vagyok, nem vagyok szülő, de szerintem egyszerűen megunják, sőtt terhes lesz nekik a felelőség és ugye a gyerek nem mindig kisangyal vagy egy szépségkirálynő, 130-as iq-val és nagy eq-val.

Átlag 20-25 évig ott van a szülő nyakán, az életének a harmadát-negyedét kiteszi.

A gyerekvállaláshoz pedig nem kell vizsga, sem tanfolyam, nem tudja mindenki, hogy mivel segít vagy mivel árt a gyerekének.

2018. máj. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
48%
Talán azért, mert a szülőnek csak kötelességei vannak, de joga nincs. Ha fegyelmezné a gyereket, akkor rossz szülő és megsérül a gyerek érzékeny lelke. A gyereknek viszont csak jogai vannak, és nem tiszteli sem a szüleit, sem más felnőttet.
2018. máj. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
86%
Mert társadalmi elvárás, hogy legyen gyerek. Ha nem szaporodsz, akkor kinéznek téged kb. mindenhonnan, és az emberek többsége nem akar/mer/tud kívülálló lenni.
2018. máj. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
47%

Azokkal értek egyet, akik szerint ez ritka és inkább züllött, vagy pénzhajhász családoknál van, akiknél rossz az értékrend.


"Van fedél,meg étel,iskoláztatják,de ezenfelül semmi."

Normálási esetben - és nekem nagy arányban ilyen ismereteim vannak: Taníttatják gonddal, és ezen felül nem "semmi", hanem példaadóan élnek viselkednek, példaadóan teszik a dolgukat, beszélgetnek emberekkel - és ebből tanul a gyerekük.


A nagy szülői prédikációkból nem tanul semmit, de állandóan figyeli a környezetét, szüleit, és abból tanul a gyerek a legtöbbet.


Mérei, a gyemrek pszichológus, említette egy riportban: "a hátammal is nevelek" - a tartás, a morális hozzáállás a dolgokhoz, a világhoz - ez, ami a szülői házban nevel. Más mint az iskolákban.

2018. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
47%
Hogy majd lgyen ki cserlje a pelenkajukat 90 evesen
2018. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
51%

Kinek van gyermeke a válaszolók közül?

Kompetensek egyáltalán ebben a kérdésben? Csak érdekel.

2018. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
52%
13. nagyon nagy hülyeséget írtál. Az én szüleim felneveltek, fegyelmeztek, kiabáltak ha kellett, mégsem sérült a lelkem. Egyszerűen csak az emberek nagyrésze képtelen nevelni, szerintem vissza kellene hozni az iskolákba, hogy a nőknek ezt tanítsák, mert bár számomra idegen, pedig saját szemmel látom napi szinten, hogy a szülő nem tud kezelni egyszerű helyzeteket sem. A gyerekek manapság ordítanak az áruház közepén, földhöz csapkodják magukat, mert nem 3 féle csokit/játékot kaphat, hanem csak egyet. Érdekes, az én anyám meg tudta beszélni a gyerek fejemmel, hogy egyszerre csak egyet szabad. És nem hisztiztem, nem bömböltem, felfogtam, hogy a saját anyukámat minősíteném vele. Képes volt megnevelni, 20 éves vagyok, diák, vele élek, de nem rajta élősködöm, mert fel tudott nevelni. Nem kell csapkolódnom új telefonért, elmegyek diákmunkázni és megveszem magamnak, vagy MINIMUM a felét kifizetem. Ha anyám ezt a felfogást képes volt belém nevelni, akkor más anya miért nem tudja a boltban elmondani a gyereknek, hogy egyszerre csak egy játékot kaphat? És ez csak egy példa az ezer közül. Testvérpár ordít a liftben, visítozik a moziban, rendetlenkedik az étteremben, stb. Ezért vannak a nem gyermekbarát helyek is, ha minden anyuka el tudná magyarázni a gyerekének, hogy hogyan kell viselkednie, akkor nem lenne tele a töke senkinek az ordibáló rendbontó kisgyerekekkel.
2018. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
74%

#18 hogy a nőknek ezt tanítsák


A férfiaknak nem kell? Ők csak megcsinálják a gyereket aztán szevasz vagy mi? Hanyadik században élsz?

2018. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
76%
Legtöbb férfivel úgy kell bánni mintha egy plusz gyerek lenne... :D
2018. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!