Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek gyereket ha utána nem igazán érdekli őket mi van velük?

Figyelt kérdés
Például nem figyelnek rá,nem hallgatják meg,lekicsinylik,kritizálják,nem örülnek az ajándékainak...Van fedél,meg étel,iskoláztatják,de ezenfelül semmi.Nincs közöttük minőségi kapcsolat és ez utána kihat a gyerek további életére is.Utána ha a gyerekből egy önbizalomhiányos felnőtt lesz,aki nem tud eligazodni az élet dolgaiban még őt hibáztatják,ahelyett,hogy megértést, erkölcsi támogatást és segítséget nyújtanának neki.

2018. máj. 8. 23:59
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
68%
#17 de miért csak a nőknek? nem csak anyukáé a gyerek, hanem apukáé is
2018. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ezért részben a mai babaimádó kultuszt lehet okolni.

Egyszerűen annyira kiszipolyozzák magukat a szülők amikor a gyerek még kicsi, cuki, magatehetetlen és amikor feltétlenül szereti őket, hogy mire odaérnek, hogy van egy nagyobb, értelmes gyerekük, saját jellemmel és véleménnyel, addigra már elfogyott minden erejük és kedvük az egészhez. Tönkretette őket a kis babócázás. Itt is megfigyelhető milyen szintű utálat gyűlik fel az emberekben a nagyobb gyerekek iránt és ez szerintem abból fakad, hogy mérgesek amiért tönkretette az életüket amíg kisebb volt. Meg persze nehéz is egy önálló emberhez alkalmazkodni aki már nem anyuci oldalbordája. Szerintem a többségnek már akkor felrobban az agya amikor meglátja, hogy egy tinédzser írja ki a kérdést, és utána már se nem lát, se nem hall. Ha egy fiatalnak bármi gondja van, akkor tuti elkényezetett kölyök aki ájfónt akar, de bezzeg a babócácska az szent, azt 25 órában hordozni kell és naponta 15 órán keresztül szoptatni mert különben megsérül a kis lelke. Láttam én már itt olyan kérdést ahol lehordták a gyereket azért, mert nem tetszik neki, hogy az anyja lerugdossa a lépcsön. Biztos ideges és fáradt, őrülj neki, hogy ad enni - mondták a válaszolók. Megdöbbentő... Mikor felvetettem anyámnak, hogy miért hozzák el a házvásárlók a csecsemőiket, hogy aztán itt üvöltsön és zaklassa az állatainkat a háznézés helyett, anyám közölte velem, hogy hát mert a gyereknek beleszólása van abba, hogy hova költöznek.. Érted a néhány hónaposnak beleszólása van hogy hogy költenek el 12 millát.... De ha egy tinédzser meg mer szólalni, akkor annak kuss a neve amíg 'az én házamban laksz'....

Régen sem volt divat az érzelmes nevelés, de annyival jobb volt, hogy ahogy nőtt a gyerel úgy lett egyre nagyobb tekintélye. Ma ez fordítva van.

2018. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
55%
Velem is ugyanez a tortenet. 3 tesom van, kozulunk kettot szeret anya, es nem en vagyok az egyik. Egyszer hallottam, hogy a telefonban azt mondta a masik tesomnak, hogy kettojuket tekinti csak a gyerekenek. Kiskoromban sokszor elvette a zsebpenzemet, amit mamatol kaptam es sirtam miatta. Napokig nem beszelt velem. Nem voltam soha rossz gyerek, csak akaratos es makacs, de mindig szot fogadtam, foztem, mostam, takaritottam, sokat segitettem. Ennek ellenere sokszor ugy viselkedett velem, mintha tenyleg nem o lenne az anyam, es mar ketszer azt mondta, hogy nem vagyok a gyereke, engem mindenki utal a csaladban is meg ugy az eletben (o meg aztan tudhatja is). A masodik kijelentese ota mar lassan 2 honapja nem beszelunk. Szerencsere mar tobb, mint ot eve nem lakom otthon, ugyhogy nem zavar ez az egesz, hozzaszoktam. A kornyezetemben nem veszi eszre senki rajtam, mert igy jobban is erzem magam 😃
2018. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
48%
Például azért, mert mikor már megvan a gyerek, akkor jön rá, hogy rohadtul nem egy élvezetes szórakozás... egyszerűen nem érdekli. Csak ezt nem lesz a földön olyan szülő, aki akár névtelenül is be meri vallani, mert TABU.
2018. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
19%

Mint anyaként írok...

Nem tudom a választ pontosan,csak sejtem...

Társadalmi elvárás?

Mindenben kudarc,esetleg ebben jó lehet?

Menekülés a munka világából?

Gyorsan teljesíteni kívánt állami támogatás?

Kapcsolat mentés eszköze?

Amyagi ráutaltság?



Sokszor nézek ki a fejemből és a férjem is hasonlóan reagál...

Szomorú számomra,hogy ezt/ezeket látjuk,mert rengeteg esetben már kicsi,érdeklődő csöpp gyereknél a legtöbb szülőnek fontosabb pl a nyamvadt mobilja.És nem,egyszerűen nem lát tovább.

Én extrém anyuka vagyok,fodrász,műkörmös,kozmetikus alap minden hónapban.Tetoválás,cicák a házban ,akikkel együtt nő fel a fiunk..Bölcsis a kisfiam és mint tudjuk,a bölcsi bűn!!

Nem szeretem a háztartást,útálok főzni,de megteszem,mert imádom a fiam és a férjem

Nem a férjem tart el,mi egy csapat vagyunk immáron 14 éve.Egyszem kisfiunk 2 éves lesz.Nem fásultam bele abba,hogy anya vagyok,sőt dolgozó nő és anya..és ezerféle szereppel rendelkezem azóta.

Igen,dolgozom,mert imadom a munkám és van karrierem gyerek mellett úgy,hogy ne érezze,bármi fontosabb lenne nála.

Én pont az vagyok,az a " bolond",akinek ha esetleg kiborul az állandó mosolygó kisfia,fogja és táncol akár az Auchan közepén vele..és közbe látom,hogy van aki a századik túrórudival tömi a gyereket,csak maradjon csöndbe...van aki rángatja a nagyobb gyereket,mert a kisebbik rá van csatolva és sír..de nem szól hozzá...fáj,mert látom és közben emésztem egy egy csekély hibám,de én jobb akarok lenni..

Ez az egy haszna van,hogy látom..

És sok ilyen van,rengeteg!


Az az igazság,hogy a férjem első gyerek ( hárman testvérek és a húga a kedvenc)és " becsúszott"..anyós sose szeretett,különc vagyok,erős jellem.Most volt anyák napja és közös fotózás..megpróbáltam..mentségemre legyen,tényleg igyekeztem,miközbem haragszok nagyon..10 perc,ennyit szánt a fiára és az unokájára..es csodállom a férjem,mert mintaférj és mintaapa..szerencsém van.

Anyukám végig ott volt velünk,az amúgy egy órás fotózáson.

Hát ennyire fontos neki az amúgy sikeres fia..

Nekem elváltak a szüleim,anya mindent megtett értünk,de ott volt a példa mit akarok és mit nem.Apám egyszer nem.látta az unokáját,de atra jó voltam,hogy anyagilag sokáig segítsem..


Mi jól élünk és mindent megadunk a fiunknak,legyen az tárgy vagy érzelmi rész.Vagy bármi.

Ismerek pár jómódban felnőtt gyereket és láttam,hogy lehet jól csinálni,szóval teperek.

Vannak még olyan szülők is azért,akik igyekeznek..mint mi és tudják kilógnak ebből a rétegből.

És igyekszem kerülni az anyafórumokat,mert brutális miket olvasok néha,főképp panaszt pici problémákra..közben szidva a gyereket..

Nem,sajnos nem ritka..

2018. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is az a tapasztalatom,hogy az emberek jó része nem igazán érdeklődik a gyermekei iránt.Ismerek pozitiv példákat is,ahol figyelemreméltó a szülők és gyerekek kapcsolata

Egyetértek azzal az állítással,ahol nem töltenek minőségi időt egymással a családtagok,ott a későbbiekben nem tudnak egymással mit kezdeni.Sok esetben nem fizikailag bántalmazzák el a gyereket,sőt az anyagiak is a lehetőségekhez képest rendben vannak,de a gyerek lelkével nem foglalkoznak.Azzal ami neki fontos,ami neki problémát okoz.Jönnek az olyan megjegyzésekkel mi bajod van neked,van mit enned,fedél a fejed fölött,semmire sincs gondod.Jó helyzetben vagy.Az már mellékes dolog,hogy valaki lelkileg elsorvad.Senkivel sem beszélhet arról ami számára fontos,ami őt foglalkoztatja,ami benne zajlik.És nem csak szülők a környzet is sokszor azt "látja",hogy minden rendben,mert nem látnak a színfalak mögé.

2018. máj. 9. 22:36
 37/37 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne tudni a kérdező szempontját, hogy milyen alapról nézi amit kérdezett.


Kívülállóként még rendszeres megfigyelőként is hamis következtetésekre juthatunk.


Esetleges elszenvedőként meg minden helyzet, minden család más. És főleg manapság, divatos mindenért a családi hátteret okolni -kivéve a hasznosnak bizonyult hatásokért-.

2018. máj. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!