Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek mennyire várják el a...

Kinek mennyire várják el a szülei, hogy hétvégén, amikor hazajön süssön-főzzön, dolgozzon?

Figyelt kérdés
Tegnap este jöttem haza, holnap délutánig. Felkelekés rögtön kiadják, hogy főzzek ezt meg azt, csináljak muffint és miután befejeztem menjek a szőlőbe apámmal. Ez egész napo program, de nekem beadandót, prezentációt kellene készíteni s nem tudok semmivel haladni. Azért akarok hazajönni, mert kelle egy kis nyugi, erre minden hétvégén szombatra legalább fél napos munkát adnak.
2018. máj. 12. 11:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem történt velem ilyen. De ha tudod, hogy úgyse lesz nyugi, miért mész helybe a lóf.szért?
2018. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Én ezért nem jártam haza sűrűn,hétközbe suli,tanulás,munka,hétvégén munka,tanulás,pihi,barátok,párom,ott voltam ahol jo érzem magam,és tudok pihenni,nem rabszolga vagyok,stb.. Nem menj haza sürün,van millio kifogás. Mondjuk mi azota se sürün járunk haza tesóimmal,de ennek okai van,de azt nem irom le mert hosszu,és nincs köze a kérdésedhez.
2018. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
18%

Szüleidnek szüksége van ezek szerint a segítségedre, gondolom ők is szívesebben csinálnának mást. A felnőtt élet felelősséggel és rengeteg "nem szeretem, de meg kell csinálni" munkával jár együtt.


Szerintem legközelebb a beadandókat csináld meg hét közben.

2018. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha ugráltatnak, minek mész haza? Ülj be egy kávézóba/könyvtárba beadandót írni.
2018. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem gondolnám, hogy kimondottan létszükséglet a muffin. Egyszerűen ne menj haza és kész. Úgyis jobb ha megszokják, hogy nincs már ingyen cselédjük.
2018. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értem, elmúltál 18, vagyis felnőtt vagy. Választhatsz: vagy hazamész, és akkor óhatatlanul be kell szállnod az otthoni pörgésbe (délelőtt anyuddal sütés-főzés, meg amit még kitalál, délután pedig apáddal a szőlőben, meg amit még kitalál), vagy maradsz az albiban/koleszben, és akkor tanulhatsz, utána meg azt csinálsz, amit akarsz.


Én ilyen helyzetben, ha megtehetem, hogy választhatok, és ez a 2 választásom van, biztos maradnék a suli után is ott, ahol vagyok, akár koli, akár albi az a hely, és megpróbálnám - mint a többi felnőtt - szervezni a szabadidős programomat.


Aztán csak akkor járnék haza, ha nagyon muszáj, de akkor tudomásul venném, hogy beilleszkedem, és azt csinálom, amit mondanak. Ha meg meguntam, bevágom magamat az autóba, azt mondom, hogy sziasztok, és belelépek a gázba, és hazamegyek magamhoz.

2018. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

3.te se voltál ezek szerint egyetemista.reggeltől estig órákon ülök, beülni nincs időm pár órára az évfolyamtársaimmal.

Azért járok gyakran haza, mert a saját szobámban érzem jól magam s a lakótársaim meg éjjeleket buliznak s nem lehet aludni, napközben meg szintén valaki van nálunk s megint folyik a hangoskodás

2018. máj. 12. 12:05
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
Koleszos voltam mérnöki szakon. Havonta egyszer jártam haza, nem otthon csináltam meg azt, amire tojtam hét közben, de mondjuk a három óra vonatozást tanulással töltöttem.
2018. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Járj kevesebbet haza és keress másik albérletet. Simán lehet találni olyan embereket is, akik normális hangerőn működnek.
2018. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Akkor csak kellene beszélni a szüleiddel, hogy ha eredményt akarsz a tanulásban, akkor hétvégén is dolgoznod kell rajta. Talán megértik a problémádat. Esetleg úgy menj haza, hogy vigyél egy tálca sütit, így ez már le van tudva.
2018. máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!